Nesėkme TOP-16 etapo kovas pradėjęs Panevėžio klubas, pirmame ture išvykoje 80:88 paskutinę minutę pralaimėjo Maskvos srities „Chimki“ krepšininkams.

Ulmo ekipa praėjusią savaitę patyrė nesėkmę vokiškame derbyje, kai 57:68 turėjo pripažinti Miuncheno „Bayern“ pranašumą.

Pažvelgus į Ulmo ekipos sudėtį, ryškių žvaigždžių nepamatėme, bet tai netrukdo „Ratiopharm“ be pralaimėjimų žengti Vokietijos čempionate (17 pergalių) ir sėkmingai žaisti Europos taurės varžybose.

„Lietkabelis“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse yra antras (14/4).

Rezultatas:

„Lietkabelis“ – „Ratiopharm“ – 86:84 (17:27, 24:26, 19:11, 26:20).

„Lietkabelis“: Mindaugas Lukauskis 21 (3 rez. perdav., 2/3 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 5/7 baudos), Kšyštofas Lavrinovičius 19 (4 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 8/9 baudos), Benas Madgenas 12 (5 atk. kam., 1/3 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 1/2 baudos), Gintaras Leonavičius 11 (2/2 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 1/2 baudos), Lorenzo Williamsas 8 (7 rez. perdav.), Žygimantas Skučas 6, Žygimantas Janavičius 5 (6 rez. perdav.), Simas Galdikas ir Donatas Tarolis po 2 taškus. Darjušas Lavrinovičius, Tadas Rinkūnas ir Lukas Aukštikalnis nežaidė.

„Ratiopharm“: Raymaras Morganas 27 (19:57 min., 3 atk. kam., 4 klaid., 10/12 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 4/4 baudos), Augustine'as Rubitas 18 (9 atk. kam., 6/10 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 6/9 baudos), Braydonas Hobbsas 13 (7 rez. perdav., 2/2 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), Tayloras Braunas 11 (6 atšk kam., 2/6 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 1/2 baudos), Chrisas Babbas 10 (4 atk. kam., 6 rez. perdav., 1/7 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 2/3 baudos), Bjoernas Rohweris 5, Joschka Ferneris, Kartsenas Tadda, Tillis Pape, Marcellis Pongo ir Davidas Kraemeris po 0 taškų.

Rungtynių eiga

Rungtynių pradžia buvo labai sėkminga panevėžiečiams (8:2). Dėl nelygios „Cido“ arenos dangos po krepšiu (atplyšo reklaminis užrašas) susitikimas buvo kelioms minutėms sustabdytas. Po pauzės svečiai iš Vokietijos persvėrė santykį (8:11, atkarpa – 0:9). Kazio Maksvyčio minutės pertraukėlė nepadėjo (8:15), o „Ratiopharm“ ekipa savo spurtą pratęsė iki 0:13. Kšyštofas Lavrinovičius trim baudomis nutraukė aikštės šeimininkų taškų „badą“ (11:15). Po Braydono Hobbso tritaškio Ulmo komanda pirmavo 9 taškais (11:20). Žygimantas Skučas baudomis sumažino atsilikimą 15:22, bet svečiai netrukus įgijo dviženklę persvarą (15:27). Po pirmų 10 min. „Lietkabelis“ buvo atsilikęs – 17:27.

Antras ketvirtis prasidėjo Vokietijos atstovų taškais (17:29), bet tritaškį pataikė Gintaras Leonavičius (20:29). Žaidimo scenarijus nesikeitė (20:32, 22:32, 24:34). Po svečių tolimo metimo skirtumas išaugo iki rekordinio 13 taškų (24:37). Tas rekordas kitoje atakoje vėl buvo gerinamas (26:40, -14). K. Lavrinovičiui pavyko sušvelninti deficitą (31:40), bet varžovai greitai susigrąžino solidų pranašumą (32:46). Po 20 min. žaidimo Panevėžio komandos deficitas buvo 12 taškų – 41:53.

Trečias kėlinys prasidėjo dviem Mindaugo Lukauskio ir vienu B. Hobbso tritaškiais (47:56). Po K. Lavrinovičiaus tolimos „bombos“ komandas vėl skyrė 8 taškai (50:58). Ž. Skučas šiose rungtynėse sužingsniavo jau ketvirtą (!) kartą. Rezultatui esant 52:60, abi ekipos net kelias minutes buvo „tuščios“. Deja, „sausrą“ pirmi nutraukė svečiai (52:62). Tiesa, „Lietkabelis“ po tritaškio ir dvitaškio vėl priartėjo (58:62). Priešininkai į tai atsakė savo metimu iš po krepšio (58:64). Lorenzo Williamso reidas leido „Lietkabeliui“ sumažinti skirtumą iki 4 taškų – 60:64.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo varžovų taškais (60:66). Po G. Leonavičiaus ir B. Madgeno tritaškių jau buvo lygu – 68:68. Panevėžiečiai kurį laiką nepaleido svečių (70:70). „Ratiopharm“ vėl kiek nutolo (70:74, likus 4:28 min.). Dar po minutės Ulmo komanda pirmavo jau 7 taškais (71:78, likus 3:37). K. Lavrinovičius metimu su pražanga ir baudomis vėl priartino aikštės šeimininkus (77:78, likus 2:47 min.). M. Lukauskis bauda išlygino rezultatą (78:78, likus 2:34).

Po M. Lukauskio dėjimo ir Ž. Skučo baudų „Lietkabelis“ po ilgos pertraukos pagaliau persvėrė santykį (82:78, likus 1:38). Žygimantas Janavičius baudomis dar padidino mūsiškių pranašumą (84:78, likus 1:19). Varžovai taip pat buvo taiklūs nuo baudų metimo linijos (84:80) ir iš po krepšio (84:82, likus 43 sek.). Abiejų komandų krepšininkai po kartą suklydo puolime, bet paskutinis žodis priklausė „Lietkabeliui“, kai L. Williamsas pataikė abi baudas (86:82, likus 4 sek.). Varžovai pelnė greitus taškus per 2 sek. (86:84). Panevėžiečiai per tas 2 sek. dar prarado kamuolį, išmesdami jį iš užribio ties vidurio linija, bet svečiai nepataikė paskutinio metimo. Sunki pergalė – 86:84!

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (43)