Tai buvo „Žalgirio“ galimybė priartėti prie pajėgiausiųjų dešimtuko ir pergalės didesne nei 8 taškų persvara turėti teigiamą taškų balansą su „Maccabi“ ekipa, kuri prieš šį turą rikiavosi 9-oje vietoje.

Pirmoje rungtynių pusėje ne kartą keitėsi pirmaujanti ekipa, po dviejų kėlinių „Žalgiris“ atsiliko 40:42.

Trečiame ketvirtyje atrodė, jog svečiai iš Kauno visiškai perims iniciatyvą ir pasiklos tvirtus pergalės pamatus: po Brady Maneko, Keenano Evanso ir Arno Butkevičiaus taškų žalgiriečiai atitrūko 57:49.

Po minutės pertraukėlės „Maccabi“ stabilizavo situaciją ir prieš lemiamą ketvirtį svečiai iš Kauno disponavo 6 taškų pranašumu (62:56).

Puolime strigęs „Žalgiris“ leido „Maccabi“ išlyginti rezultatą ir išsiveržti į priekį (72:67). Svarbiu metu dvitaškį ir baudos metimus pataikė Edgaras Ulanovas (72:71), o po sėkmingos gynybos tritaškiu rezultatą persvėrė Rolandas Šmitas (72:74).

Joshas Nebo stabdytas pražanga po krepšiu ir lygino rezultatą baudų metimais (74:74). Komandos dar apsikeitė tiksliomis atakomis ir likus 1 min. švieslentė fiksavo lygybę (76:76).

W. Baldwinas provokavo B. Maneko pražangą ir baudų metimais suteikė pranašumą „Maccabi“ (78:76).

„Žalgirio“ atakos metu A. Butkevičius pametė kamuolį ir stabdydamas varžovą užsidirbo nesportinę pražangą. Ji virto trimis taškais į svečių krepšį (81:76), o „Žalgiris“ dar tebeturėjo 24 sek. išsigelbėjimui.

B. Maneko tolimas metimas tikslo nepasiekė, o kamuolį atkovojęs K. Hayesas netrukus jį pametė.

Greitoje atakoje taškus pelnęs Bonzie Colsonas įtvirtino „Maccabi“ pergalę 83:76.

„Maccabi“: Wade'as Baldwinas 16, Tamiras Blattas 11, Jamesas Webbas 10, Joshas Nebo 10 (9 atkov.k., 3 blokai, 15 naud.b.) , Bonzie Colsonas 10 taškų.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 18 (4 rez. perd.), Edmondas Sumneris 14 (2 per. kam.), Edgaras Ulanovas 10 (4 rez. perd.), Arnas Butkevičius 9, Brady Manekas 8 (6 atk. kam.), Lukas Lekavičius 5, Rolandas Šmitas 5, Tomas Dimša 3, Kevvariusas Hayesas 2, Laurynas Birutis 2 taškai.

Statistika

Pirmame rate savo arenoje „Žalgiris“ prieš „Maccabi“ neatsilaikė rezultatu 70:78.

Žalgiriečių gretose vis dar trūko Dovydo Giedraičio, kuris Karaliaus Mindaugo taurės turnyre patyrė kojos traumą.

„Maccabi“ yra greičiausią tempą Eurolygoje demonstruojantis klubas, kuris per kiekvieną mačą surengia net po 74,4 atakos ir išmeta po 41,9 dvitaškio bei 20,1 baudos. Palyginti, „Žalgiris“ pagal išpuolius rikiuojasi tik 15-as (69,7), pagal dvitaškius ir baudas – 13-as (35,7 ir 15,5).

Tel Avivo krepšininkai pagirtinai skirsto ir kamuolius – atlieka net po 19,6 rezultatyvaus perdavimo (2 vieta), o klysta tik 14 procentų savo atakų (4 vieta). Žalgiriečiai nežiba nei kišdami perdavimus (vid. 15,7, tik 16 vieta), nei saugodami kamuolį (16 proc., 16 vieta).

Plačiau apie „Maccabi“ ekipą – šiame tekste: delfi.lt/a/96055537.