„Fenerbahce“ komandai antroji vieta yra aukščiausias pasiekimas moterų Eurolygoje. Iki šiol turkės galėjo pasigirti ketvirtąja vieta 2011-2012 metų sezone. Tuomet jos kovą dėl bronzos pralaimėjo būtent Jekaterinburgo krepšininkėms.

Rungtynių eiga:

Finalo šeimininkės rungtynes pradėjo rimtai nusiteikusios – pelnė 8 taškus eilės (8:0) ir privertė Stambulo ekipos trenerį Roberto Iniguezą paprašyti minutės pertraukėlės. Tačiau UGMK nemažino apsukų ir sužaidus penkias minutes pirmajame kėlinyje pirmavo 15:2. „Fenerbahce“ krepšininkės atrodė sukrėstos tokio nesėkmingo starto – komandą bandė gelbėti lyderė Ivana Matovic , tačiau rezultatas ir toliau augo turkių nenaudai (24:7). Dvitaškį pataikė Jekaterinburgo legionierė Candace Parker – pirmas kėlinys baigėsi rezultatu 26:11.

Antrame kėlinyje Jekaterinburgo komanda išlaikė greitą tempą. Taškus pelnė buvusi Vilniaus „Teo“ legionierė Quanitra Hollingsworth (28:13). UGMK demonstravo kietą gynybą, kuri turkėms buvo sunkiai įkandama – krepšininkės buvo priverstos mesti iš nepatogių padėčių, darė daug klaidų. Ekipos apsikeitė taikliais tritaškiais metimais (32:16). Svečių puolimas ir toliau buvo chaotiškas, o šeimininkių gretose siautėjo Sandrine Gruda. Likus daugiau nei minutei „Fenerbahce“ pavyko priartėti – 37:24. Po dviejų kėlinių – 39:24.

Trečią kėlinį pradėjo abiejų ekipų lyderės: po S.Gruda ir I.Matovic taiklių dvitaškių – 41:26. Už komentarus „Fenerbahce“ treneriai ir žaidėjų suolelis buvo nubaustas technine pražanga. Po Anete Jekabsone tritaškio bei žaibiško Candace Parker dvitaškio – 50:30. Iniciatyvos bandė imtis „Fenerbahce“ legionierė Cappie Pondexter, tačiau nesėkmingai, kiekvienas jos metimas krisdavo pro šalį, o rezultatas ir toliau augo (54:30). A.Matovic (18 tšk.) ir toliau traukė komandą iš duobės (59:40), o žaibišką rungtynių šeimininkių greitį viešnios bandė sulėtinti pražangomis – bet tai nepasiteisino. C.Parker pelnė du taškus su pražanga (64:44). D.Taurasi trečiąjį kėlinį užbaigė įspūdingu metimu iš eigos – 66:44.

Ketvirtame kėlinyje „Fenerbahce“ krepšininkės ėmėsi lemiamo spurto. Du taškus su pražanga pelnė Angel McCoughtry (66:49). Tuo tarpu Jekaterinburgo klubas sumažino tempą. Likus daugiau nei penkioms minutėms rusės atrodė atsipalaidavusios ir artėjo prie svarbiausios sezono pergalės (70:53). Turkės atrodė praradusios viltį išplėšti pergalę ir toliau darė klaidas, o Jekaterinburgo krepšininkės džiugino savo žiūrovus gražiu žaidimu – po dar vieno taiklaus S.Gruda metimo – 72:55. Likus minutei rezultatas jau buvo nepadorus – 80:55. Jekaterinburgo UGMK krepšininkės – naujosios moterų Eurolygos čempionės! (82:56).
Candace Parker (13 nr.)

Naudingiausia finalinio aštuoneto krepšininke buvo pripažinta naujųjų čempionių lyderė C. Parker.

Statistika:

UGMK: Candace Parker – 24 (11 atk. kam., 5 rez. perd.), Sandrine Gruda – 19 (8 atk. kam.), Diana Taurasi – 14, Deanna Nolan – 8 taškai.

„Fenerbahce“: Ivana Matovic ir Angel McCoughtry – po 22, Agnieszka Bibrzycka – 9.

Priminsime, jog į finalą po 10 metų pertraukos Jekaterinburgo UGMK pateko pusfinalyje 73:44 sutriuškinusi „Bourges Basket“ (Prancūzija) komandą, o Stambulo „Fenerbahce“ 68:56 nugalėjo Košicės „Good Angels“ (Slovakija) ir tapo pirmuoju Turkijos klubu, žaidusiu Eurolygos finale.

Mažajame finale sekmadienį pergalę bei bronzos medalius iškovojo „Bourges Basket“ krepšininkės, kurios po atkaklios kovos 65:57 (7:19, 19:8, 16:13, 23:17) įveikė Eurolygos atradimą – „Good Angels“ krepšininkes.

Bourges „Basket“: Celine Dumerc – 24, Romane Bernies, Emmeline Ndongue – po 10, Marissa Coleman – 9 taškai.

„Good Angels“: Alexandria Quigley – 18, Natasha Lacy – 11, Plenette Pierson – 10, Tijana Krivacevic – 8 taškai.

Prancūzijos komanda yra 1997, 1998 ir 2001 metų Eurolygos čempionė. „Good Angels“, kurioje 2010-2011 metų sezone rungtyniavo ir lietuvė Marina Solopova, tokiomis skambiomis pergalėmis pasigirti negali – aukščiausia jų turnyre užimta vieta iki šiol buvo dešimta (2006 ir 2008 m.).