Sostinės komandai tai buvo 7 nesėkmė per 16 šio sezono LMKL rungtynių.

Pirmame kėlinyje nei vienai komandai nepavyko įrodyti savo pranašumo ir tik tikslesnės kelios paskutinės atakos leido po dešimties minučių pirmauti „Kibirkšties-VIČI“ komandai (17:15). Antrajame ketvirtyje rungtynių scenarijus buvo panašus, kovėsi dvi lygios komandos ir po dviejų kėlinių vienu taškų priekyje buvo aikštės šeimininkės (33:34).

Trečią kėlinį sėkmingiau pradėjo „Sūduvos“ komanda, kuri ketvirčio viduryje įgijo dviženklę persvarą (37:49) ir ją beveik išlaikė iki kėlinio pabaigos (47:56). Viskas sprendėsi paskutiniame ketvirtyje, „Kibirkšties-VIČI“ komanda tai priartėdavo (60:63), tai vėl vydavosi varžoves (60:67).

Likus pusantros minutės Indrės Dudėnaitės tritaškis išlygino rezultatą (69:69), tačiau marijampolietės atsakė tokiu pačiu metimu. Likus pusei minutės „Sūduvos“ gynėja Santa Okockytė pataikė tik vieną baudą iš dviejų ir komandas skyrė 2 taškai (71:73), tačiau Vilniaus klubo kapitonės Eglės Šniokaitės dvitaškis metimas buvo netikslus, o per likusį laiką (0:15 sek.) sostinės klubo krepšininkės nespėjo pražangomis sustabdyti varžovių.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda šįkart pataikė vos 1 tolimą metimą iš 5 (20 proc.), kai aikštės šeimininkės įmetė 9 tritaškius iš 21 bandymo (43 proc.).

Rezultatyviausiai „Kibirkšties-VIČI“ komandoje žaidė Indrė Dudėnaitė. Puolėja per 36 minutes pelnė 16 taškų (6/9 dvitaškiai, 1/2 tritaškis, 1/1 bauda), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius.

Justina Kraujūnaitė įmetė 12 taškų, Vitalija Kaminskytė – 11 (8 atk. kam.), Daugilė Šarauskaitė – 10, Ny Hammonds – 7.

„Sūduvos“ komandoje Iveta Šalkauskė surinko 15 taškų ir 8 atkovotus kamuolius, Santa Okockytė pridėjo 14 taškų ir 6 rezultatyvius perdavimus, o Sabine Dukate ir Laime Rickevičiūtė pelnė po 11 taškų.

„Utena“ toliau neklumpa

Šešioliktą pergalę iš tiek pat galimų Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) pasiekė absoliuti lyderė „Utenos“ (16/0) komanda, kuri išvykoje 77:58 (17:10, 21:20, 16:13, 23:15) pranoko Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ (5/11).

Uteniškės nuo pat dvikovos pradžios išsiveržė į priekį, o per paskutines kelias minutes pelnė 4 taškus be atsako ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 17:10.

Antrajame ketvirtyje prabėgus kiek daugiau nei trims minutėms šeimininkės beveik pasivijo „Uteną“ – 20:21. Tuomet Alfredo Vainausko auklėtinės atsakė spurtu 9:1 ir truktelėjo į priekį – 30:21. „Hoptrans-Sirenos“ dar kartą sumažino deficitą (30:34), tačiau ir vėl viešnios geriau sužaidė ketvirčio pabaigą – įpusėjus mačui „Utena“ turėjo 8 taškų pranašumą – 38:30.

Po didžiosios pertraukos uteniškės pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (41:31), kurią per 3 minutes padidino dar labiau – 46:31. Šeimininkės atsakė atkarpa 6:0 bei priartėjo – 37:46. Kėlinys baigėsi „Utenai“ esant priekyje 54:43.

Lemiamame ketvirtyje „Utena“ kontroliavo situaciją ir neleido varžovėms priartėti arčiau nei 13 taškų bei šventė pergalę rezultatu 77:58.

„Hoptrans-Sirenos“: A. Baronėnaitė 16, R. Žemantauskaitė-Matlašaitienė 13, K. Balčiūnaitė 8 taškai (8 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Utena“: E. Šikšniūtė (15 atk. kam.) ir S. Linkevičienė (10 atk. kam.) ir po 20, E. Šulčiūtė 16 (9 atk. kam.), K. Alminaitė 10 (8 atk. kam.), R. Valentienė 9 taškai (8 rez. perd.).

M. Grigalauskytės ir M. Solopovos atvedė į pergalę „Fortūną“

Sudėtingą pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Klaipėdos „Fortūnos“ (8/8) krepšininkės, namuose 79:57 (12:8, 19:16, 21:23, 27:10) palaužusios Vilniaus „Jaunuosius talentus“ (4/15).

Vilnietės susitikimą pradėjo sėkmingai (7:2), bet vėliau įstrigo šeimininkių gynyboje ir po pirmojo kėlinio atsilikinėjo 8:12. Antrojo ketvirčio pabaigoje „Fortūnai“ pavyko šiek tiek truktelėti į priekį ir įpusėjus mačui komandas skyrė 7 taškai – 31:24.

Po didžiosios pertraukos „Jaunieji talentai“ ėmė minti varžovėms ant kulnų ir 29-ąją minutę viešnių deficitas siekė vos 2 taškus – 47:49. Kėlinį dvitaškiu su pražanga baigė Marina Solopova ir po trisdešimties žaidimo minučių „Fortūna“ jautėsi kiek saugiau – 52:47.

Lemiamą rungtynių atkarpą „Fortūna“ pradėjo laimėdama 4 minučių atkarpą 17:0, kuri leido pirmą kartą susikrauti dviženklį pranašumą – 69:47. Po tokio smūgio Valdo Gecevičiaus auklėtinės nebeatsitiesė.

„Fortūna“: M. Solopova (12 atk. kam., 6 rez. perd.) ir M. Grigalauskytė (12 atk. kam.) po 25, S. Dobrovolskytė 11 taškų.

„Jaunieji talentai“: L. Juškaitė 16 (11 atk. kam., 5 rez. perd.), A. Širšinaitytė 9 (5 rez. perd.), G. Meškonytė 7 taškai.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!