Susitikimą komandos pradėjo lygiai ir tik kėlinio viduryje aikštės šeimininkėms pavyko šiek tiek nutolti (9:15), vis tik paskutinėmis minutėmis vilnietės sumažino atsilikimą (12:15). Antras rungtynių kėlinys klostėsi pagal panašų scenarijų, tačiau likus 3 minutėms iki jo pabaigos vilnietės pradėjo strigti puolime ir leido „Spartak“ komandai susikrauti dviženklį pranašumą (20:32).

Trečiame rungtynių kėlinyje „Kibirkšties-VIČI“ merginoms nepavyko perimti iniciatyvos, o savo žaidimą pajautusios rusės vienu metu skirtumą padidino iki 17-os taškų (32:49). Paskutiniame kėlinyje abiejų komandų žaidimas vėl tapo lygus, tačiau susikrautas pranašumas leido „Spartak“ komandai iškovoti ketvirtą pergalę ir likti vienvaldėmis D grupės lyderėmis.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda šiame mače pralaimėjo kovą po krepšiais (35-47) ir tragiškai metė baudos metimus. Vilnietės pataikė vos 4 baudų metimus iš 17 (24 proc).

Rezultatyviausiai „Kibirkšties-VIČI“ komandoje žaidė Vita Žilinskaitė, kuri sužaidė geriausias karjeros rungtynes Europos taurės varžybose. Puolėja per 32 minutes pelnė 14 taškų (4/9 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 0/2 baudos), atkovojo 10 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Ana Baletič įmetė 13 taškų (5/10 dvitaškiai), Ny Hammonds – 9 (4/10 dvitaškiai, 6 per., 4 klaid.), Eglė Šniokaitė ir Ieva Šimkutė (8 atk. kam., 4 klaid.) po 5, Justina Kraujūnaitė – 3, Vita Gorobec 2 taškus.

Vitalija Kaminskytė taškų nepelnė. Pirmas rungtynes šį sezoną žaidusi Indrė Dudėnaitė per 14 minučių taškų nepelnė, tačiau atkovojo 4 kamuolius ir 3 sykius suklydo.

„Spartak“ komandoje Marina Karpunina pelnė 18 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, o Liubova Paskalenko surinko 16 taškų ir po krepšiais sugriebė 14 kamuolių.

Kitose šios grupės ketvirto turo rungtynėse Minsko „Horizont“ (Baltarusija) komanda savo aikštėje 66:78 (15:31, 22:16, 15:16, 14:15) nusileido Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) ekipai.

Penkto turo rungtynes „Kibirkštis-VIČI“ namuose žais gruodžio 11-ą su „Horizont“ klubu, kurį svečiuose nugalėjo 73:51.

I konferencijos D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

1.Noginsko Spartak"(Rusija)430267:2218
2.Stambulo Beikta (Turkija)431268:2307
3.Vilniaus Kibirktis VII (Lietuva)413230:2645
4.Minsko Horizont (Baltarusija)404230:2804

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės žais šeštadienį, kai Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynėse susikaus su Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ ekipa.

„Utena“ svečiuose taip pat nusileido Rusijos klubui

Nesėkmę šio turnyro B grupėje patyrė „Utenos“ (1/3) komanda, kuri svečiuose 59:69 (15:12, 13:19, 15:19) nusileido grupės lyderėms Vologdos „Čevakata“ (4/0) krepšininkėms.

Nors susitikimą dvitaškiu pradėjo rusės, bet „Utena“ atsakė dviem tolimais metimais – 6:2. Čia pat 6 be atsako pelnyti „Čekavata“ taškai leido vėl išsiveržti į priekį – 8:6. Viešnios turėjo savo atsaką – spurtas 9:0 leido truktelėti į priekį – 15:8. Per likusią minutę taškus rinkos tik Vologdos komanda, bet po pirmų dešimties žaidimo minučių „Utena“ pirmavo – 15:12.

Antrame ketvirtyje sužaidus 4 minutes Alfredo Vainausko auklėtinės dar pirmavo (25:22), tačiau „Čevakata“ sėkmingos atakos leido šeimininkėms vėl pirmauti – 28:25. Nors Eglės Šikšniūtės ir Gretos Šniokaitės taškai leido išlyginti rezultatą (28:28), Rusijos ekipa paskutinę minutę sužaidė sėkmingiau ir įpusėjus mačui pirmavo 31:28.

Po didžiosios pertraukos tęsėsi kova taškas į tašką. 27-ą minutę E. Šikšniūtės baudos metimai dar sumažino „Utenos“ atsilikimą (40:41), bet „Čevakata“ laimėjo atkarpą 9:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (50:40). Sandros Linkevičienės dvitaškis su pražanga leido viešnioms kiek sumažinti deficitą prieš lemiamą ketvirtį – 43:50.

Ketvirtame kėlinyje „Utena“ ėmė vytis varžoves ir po G. Šniokaitės taiklios baudos priartėjo (51:55), bet „Čevakata“ sėkmingai žaidė gynyboje ir per 5 minutes lietuvėms leido įmesti vos 1 tašką, o pačios sėkmingai baigė kelias atakas, užsitikrino antrą pergalę tarpusavio dvikovose ir ketvirtą turnyre.

„Čevakata“: Kayla Alxander 12 (9 atk. kam.), Tatjana Petrušina 11, Anastasija Logunova 9 taškai.

„Utena“: Eglė Šulčiūtė 14 (6 atk. kam.), Rita Žilinskaitė 10, Greta Šniokaitė (5 atk. kam.), Kristina Alminaitė, Eglė Šikšniūtė ir Sandra Linkevičienė po 7 taškus.