Lietuvos komanda tarp dviejų stipriausių BWBL ekipų nepateko pirmą kartą nuo 1998 metų ir antrą kartą per visą lygos istoriją.

Druskininkų sporto centro salėje vykstančio BWBL pirmenybių finalo ketverto turnyro antrajame pusfinalyje Vilniaus ekipai 16 taškų pelnė Kristina Alminaitė (10 atk. kam.), 15 – Vita Kuktienė (8 atk. kam.), 10 – Greta Šniokaitė, 8 – Kristina Vengrytė (10 atk. kam.).

Vilnietės iš 66 dvitaškių ir tritaškių metimų pataikė tik 19 (28,8 proc.).

„Horizont“ komandai 16 taškų pelnė Natalija Anufrijenka, po 10 – Nadežda Nedežka ir Aleksandra Chomenčiuk (13 atk. kam., 6 bl.), 8 – Darja Lipinskaja.

Pirmą kėlinį minskietės laimėjo 18:15. 14-ąją min. jos pirmavo 22:17. 17-ąją min. V. Kuktienė tritaškiu metimu persvėrė rezultatą 25:24. Po dviejų kėlinių Vilniaus komanda pirmavo 30:27, o 24-ąją min. – 34:30.

Trečio kėlinio pabaigoje Baltarusijos klubas išsiveržė į priekį 42:41. 35-ą min. Horizont“ įgijo šešių taškų persvarą (49:43). Likus žaisti tris su puse minutės, minskietės pirmavo septynių taškų skirtumu (57:50). Vilnietės bandė pavyti varžoves, tačiau jų pastangos buvo bevaisės.

Finale sekmadienį 14.00 val. „Horizont“ susitiks su Baltarusijos čempione Gardino „Olimpia“, kuri pirmame pusfinalyje taip pat po atkaklios kovos 56:53 (12:11, 16:15, 17:11, 11:16) įveikė Baltarusijos vicečempiones Minsko „Cmoki-Minsk“ krepšininkes.

Pergalingus tris taškus, aidint finalo sirenai, Gardino ekipai pelnė gynėja Nadežda Drozd.

Po dviejų kėlinių „Olimpia“ pirmavo 28:26, o po trijų – 45:37. Ketvirtajame kėlinyje minskietės laimėjo atkarpą net 14:0 ir įgijo šešių taškų persvarą (51:45). Rungtynių pabaigoje sėkmė lydėjo Gardino krepšininkes.

Nugalėtojoms 20 taškų pelnė Marija Popova (12 atk. kam.), 11 – Liubovė Alioškina, (10 atk. kam.), 10 – Tatjana Ščipakina.

Minsko ekipai 21 tašką pelnė Žana Gorodeckaja (9 atk. kam), 7 – Olga Istelecova (14 atk. kam.).

Sekmadienį 11.30 val. „Kibirkštis-Viči-Iki“ ir „Cmoki-Minsk“ kovos dėl trečiosios vietos.

Iki šiol Lietuvos klubai BWBL čempionatą laimėjo net 16 kartų, o po sykį čempionėmis tapo Latvijos ir Baltarusijos komandos. Pernai ir užpernai BWBL pirmenybes laimėjo nebeegzistuojanti Kauno „Viči-Aisčių“ komanda.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)