„Kibirkšties-VIČI“ komanda nuo pat rungtynių pradžios parodė, jog nesiruošia juokauti ir jau per pirmas dešimt minučių pasiuntė jaunąsias varžoves į nokdauną – 25:12. Antrajame ketvirtyje „Kibirkšties-VIČI“ pranašumas pasiekė 30 taškų (49:19) ir rungtynių baigtis tapo aiški. Abiejų komandų treneriais leido aikštėje pasirodyti visoms žaidėjoms ir sprendė savo uždavinius.

Antra mačo dalis nesiskyrė nuo pirmosios. Lietuvos čempionės dominavo aikštėje ir didino atotrūkį. Trečiame kėlinyje komandas jau skyrė 40 taškų (65:25). Likus penkioms minutėms labiau patyrusios „Kibirkšties-VIČI“ merginos pelnė 100 rungtynių tašką ir skirtumą padidino iki 50 (101:50).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Eglė Šniokaitė. Gynėja per 25 minutes pelnė 20 taškų, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 1 kamuolį atkovojo.

„Stengėmės nežiūrėti į rezultatą, o sprendėme savo užduotis. Kai kas
pavyko, kai kas – ne, - po mačo teigė rezultatyviausia
„Kibirkšties-VIČI“ komandos žaidėja E. Šniokaitė. – Ruošiamės Eurolygos
rungtynėms, todėl visą dėmesį skiriame joms. Buvo gera treniruotė,
dirbsime toliau“.

Sofija Aleksandravicius įmetė 18 taškų (9 atk. kam.), Hollie Mershon – 15, Greta Šniokaitė – 13, Kristina Alminaitė – 12 (11 atk kam.), Ieva Krastina – 7 (6 rez. per., 4 per.), Lina Pikčiutė ir Daina Gabalytė po 6, Rima Valentienė ir Ieva Šimkutė po 5, Vita Kuktienė – 3, Mantė Kvederavičiūtė – 2.

„Jaunųjų talentų“ komandoje Laura Juškaitė įmetė 16 taškų, o Justina Kraujūnaitė surinko 10.

Kitas
rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais penktadienį su „Utenos“
krepšininkėmis. Mačas vyks Mykolo Romerio universitete, o jo pradžia –
16:30 val.

„Fortūna“ išvykoje nugalėjo šiaulietes

Klaipėdos „Fortūnos“ krepšininkės iškovojo dar vieną, jau ketvirtąją, užtikrintą pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionate – išvykos rungtynėse 23 taškų skirtumu 91:68 (30:17, 19:12, 21:24, 21:15) pranoko Šiaulių „Rūtos-Universiteto“ ekipą.

Ramunės Kumpinės auklėtinės rungtynes pradėjo gerai nusiteikusios ir iškart išsiveržė į priekį – 9:2, 23:10. Per pirmąjį kėlinį klaipėdietės pelnė 30 taškų, o varžovėms leido surinkti 17, taip atitrūkdamos dviženkle taškų persvara – 30:17.

Į didžiąją pertrauką pajūrio atstovės iškeliavo pirmaudamos ir 20 taškų skirtumu – 49:29.

Praėjusio LMKL sezono bronzos medalių laimėtojos – „Fortūnos“ žaidėjos antroje rungtynių pusėje jautėsi saugiai – ilgai išlaikė, o rungtynių pabaigoje dar ir padidino solidžią persvarą.

„Fortūnos“ ekipą į pergalę vedė Eglė Šikšniūtė, pelniusi 17 taškų (11 atk. kam., 3 rez. perd.), Lina Glinskaitė pridėjo 13, Justina Matuzonytė – 12, Šarūnė Melinauskaitė – 9, Kristė Druskytė – 8 (6 atk. kam.), Monika Grigalauskytė – 6 (7 atk. kam.), Roberta Mizgerytė – 5.

„Rūtos-Universiteto“ gretose išsiskyrė po 16 taškų surinkusios Katsiaryna Kashlei ir Silvija Kuodienė, 13 pridėjo Urtė Bukauskaitė, 10 - Ance Celmina.

„Fortūna“ akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (48:24) ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (16:12), tačiau dažniau klydo (27:20).

Klaipėdietes į priekį vedė ir tai, kad jos buvo taiklesnės mesdamos į krepšį iš visų pozicijų (dvitaškiai - 57 ir 46 proc., tritaškiai - 50 ir 29 proc., baudos – 55 ir 40 proc.).

Ramunė Kumpienė („Fortūnos“ vyr. trenerė): „Į Šiaulius važiavome ne tik nugalėti, bet ir pasisemti patirties ateičiai. Mes greitai atitrūkome ir supratome, kad šiandien pergalės iš rankų jau nebepaleisime, tačiau šios rungtynės nebuvo lengvas pasivaikščiojimas, šiaulietės kovėsi, bandė kiek įmanoma priešintis. Po didžiosios pertraukos, kai jau turėjome susikrovę solidžią persvarą, buvo sunku susikaupti, susikoncentruoti rimtai kovai, tačiau merginos neišbarstė taškų ir kovėsi užtikrintai. Užtikrintai laimėjome kovą po krepšiais, taip ir turėjo būti. Panašų scenarijų ir planavome“.

Eglė Šikšniūtė (rezultatyviausia „Fortūnos“ žaidėja): „Viskas gerai pavyko. Komandos draugės manimi pasitikėjo, įmetė gerų perdavimų ir pelniau daugiausiai taškų, tačiau to visiškai nesureikšminu. Svarbiausia – komandos pergalė. Šiose rungtynėse daugiau galėjo pasireikšti mūsų jaunesnės žaidėjos, kurios įprastai mažiau praleidžia laiko aikštėje. Kai kas pavyko, kai kas – ne, buvo ir klaidų, tačiau kas nedirba, tas neklysta. Svarbu, kad galutinis rezultatas mus visas tenkina“.

Po šių rungtynių „Fortūna“ (4 pergalės, 2 pralaimėjimai) išliko trečioje LMKL turnyro lentelės vietoje, „Rūtos-Universiteto“ ekipa (visi 7 pralaimėjimai) – žengia paskutinė, aštunta.

Kitų antradienio LMKL rungtynių rezultatai:

Marijampolės „Sūduva“ – Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ 73:63 (19:16, 12:9, 20:20, 22:18).

„Sūduva“: Rita Milieškienė 30, Sandra Baliutavičiūtė 16, Ieva Prėskienytė 9 taškai.

„Aistės-LSU-Paradis“: Jolanta Marmienė 18, Laura Svarytė 13, Vitalija Kaminskytė 10 taškų.

Utenos „Utena“ – Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ 51:85 (11:20, 14:30, 11:15, 15:20).

„Utena“: Irma Raugaitė 15, Lidija Panasiuk 9, Monika Aleksaitė 8 taškai.

„Hoptrans-Sirenos“: Eglė Tarasevičiūtė 21, Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 20, Kornelija Balčiūnaitė 14 taškų.