„Apie Lietuvą buvau girdėjusi, kad tai nuobodi šalis, bet man ji iš karto patiko, nes, kai atvykau čia, - lijo“, - šypsodamasi savo pirmąsias valandas Lietuvoje prisiminė C. Reed. – Šiuo metu man viskas gerai. Prieš atvykdama daug informacijos neturėjau, girdėjau, kad pas jus labai šaltos žiemos.“

Gerai pažinti Lietuvos Ch. Reed dar nespėjo. Sako, kad tai padarys ateityje.

„Neturiu laiko grožėtis miestu ar jo apylinkėmis. Vilniuje žinau tik kelią iš namų iki treniruočių ir rungtynių salių“, - pasakoja krepšininkė. - Kai turiu laisvesnę akimirką, tai stengiuosi ją išnaudoti miegodama arba žiūriu televizorių. Peržiūriu daugybę filmų. Savo draugams likusiems JAV pasakojau, kad man Lietuvoje patinka maistas. Jis daug geresnis nei, kai gyvenau Rumunijoje.“

Rungtyniaudama Europoje Ch. Reed vis prisimena savo žaidimą už Atlanto. 2011 metais moterų NBA naujokių biržoje ją 25-u šaukimu pasirinko Tulsos „Shock“ komanda, kurioje ji sužaidė 10 rungtynių. Puolėja pelnydavo po 3 taškus ir atkovodavo po 2 kamuolius, bet WNBA neįsitvirtino. Grįžti į pajėgiausią pasaulio moterų krepšinio lygą C. Reed bandė po metų, tačiau Finikso „Mercury“ komandos treneriai po treniruočių stovyklos jos nematė savo žaidimo schemose.

Chastity Monique Reed

„Mano didžiausia krepšininkės svajonė - sugrįžti į WNBA lygą“, - kiek pritilusi taria Ch. Reed. - Puikiai prisimenu žaidimą moterų NBA. Ten labai daug rungtynių, visos komandos turi puikių krepšininkių.“

Tiesa, atletiška puolėja savo ateitį ir gyvenimą sieja su Europa.

„Man patinka gyventi Europoje. Niekada nenoriu grįžti į JAV. Tikiuosi, jog ateityje man pavyks gauti kurios nors Europos šalies pasą“, - perspektyvas vardina Ch. Reed. - Europietiškas krepšinis kitoks nei JAV. Visos krepšininkės turi savo vietas, tikslų planą ir užduotis. Man patinka. Europoje aš labai daug išmokau.“

Šį sezoną Vilniuje atsidūrusi krepšininkė kol kas bando prisitaikyti prie „Kibirkšties-VIČI“ komandos žaidimo ir tapti viena šio klubo lyderių. Per vasarą smarkiai atjaunėjusioje Lietuvos čempionių komandoje Ch. Reed yra viena vyriausių.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda yra labai jauna ir kiekvienose rungtynėse mes žengsime žingsnį į priekį“, - teigia iš Naujojo Orleano kilusi sportininkė. - Komandos treneriai ir vadovybė sunkiai dirba, todėl ateityje viskas atsipirks.“

Sezono pradžia „Kibirkšties-VIČI“ komandai nėra pati geriausia. Nugalėtojų titulą ginančios vilnietės per pirmus tris turus yra iškovojusios tik vieną pergalę ir turnyro lentelėje rikiuojasi penktoje pozicijoje. Savo padėtį sostinės ekipa galės pagerinti jau šeštadienį, kai 19 valandą Vilniuje priims Kauno rajono „Sirenų“ atstoves.

„Lietuvos moterų krepšinio lygis yra panašus, su kokiu man teko susidurti ir kitose šalyse“, - teigia Ch. Reed. - Čia yra tiek stiprių komandų, tiek silpnesnių ir jaunesnių, kurios ruošiasi ateičiai. Mes turime mokytis kiekvienose rungtynėse, turime analizuoti savo klaidas ir judėti į priekį. Tik taip sezono pabaigoje galėsime kautis dėl aukščiausių apdovanojimų.“

Ch. Reed per pirmas trejas oficialias šio sezono rungtynes aikštėje vidutiniškai praleidžia po 29 minutes, pelno po 15 taškų, atkovoja po 8 kamuolius ir atlieka po 3 rezultatyvius perdavimus.

„Treneriai ir komandos draugės pabrėžia, kad aš labai daug kalbu aikštėje“, - šypsosi amerikietė. - Mano stiprioji pusė yra ta, kad aš niekada nepasiduodu.“

Ch. Reed ir „Kibirkšties-VIČI“ komanda jau netrukus stos į kovą ir Europos taurės varžybose. Lapkričio 6 dieną prasidėsiančiame turnyre vilnietės, pirmame mače, kausis su Noginsko „Spartak“ klubu iš Rusijos.

„Manau, mes galime sėkmingai pasirodyti Europos taurės varžybose. Dar neatskleidėme tikrojo savo pajėgumo“, - drąsiai kalba sostinės klubo žaidėja.

Tiek Ch. Reed asmeniškai, tiek visai „Kibirkšties-VIČI“ komandai palaikymo reikia jau ir artimiausiose rungtynėse. Jau šeštadienį (spalio 25 dieną) „Kibirkštis-VIČI“ Mykolo Romerio universitete (MRU) (Ateities g. 20) kausis su Kauno rajono „Sirenų“ komanda. Mačo pradžia 19 valandą. Įėjimas nemokamas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją