Tačiau jei pergalę Turkijoje švęs slovakės, „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginoms žygis Europoje bus baigtas.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo vilnietės (7:6), tačiau netrukus šeimininkės suaktyvino gynybą ir šovė į priekį (8:15). Tačiau aikštėje pasirodžiusi Celeste-Trahan-Davis suaktyvino puolimą (12:15), o Rima Valentienė tolimu šūviu rezultatą išlygino (15:15).

Antrą kėlinį dviem tolimais metimais pradėjo R. Valentienė (23:17), tačiau tada „Kibirkštis-VIČI-IKI“ net 4 minutes nesugebėjo pelnyti taškų ir deficitas tapo dviženklis (25:35). Po dviejų kėlinių komandas skyrė 5 taškai (32:37).

Po pertraukos „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos ne tik sumažino atsilikimą iki minimumo, bet ir persvėrė rezultatą (42:41). Nors kėlinio metu turkės vėl pirmavo (42:45), tačiau C. Trahan-Davis metimas paskutinę sekundę išvedė svečių komandą į priekį (49:47).

"Kibirkštis-Viči-Iki"

Ketvirtame kėlinyje užvirė tikras pragaras. Likus 4 minutėms turkės pabėgo į priekį 4 taškais (55:59). Tada „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos pademonstravo aukščiausio lygio krepšinį. Vita Kuktienė įmetė du tritaškius, vieną pataikė R. Valentienė, po dvitaškį įmetė C. Trahan-Davis bei Greta Šniokaitė ir Lietuvos klubo merginos šventė pergalę - 70:66.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė R. Valentienė. Gynėja per 24 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

C. Trahan-Davis atliko dvigubą dublį: pelnė 16 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, V. Kuktienė pelnė 14 taškų, Sakellie Daniels – 7, G. Šniokaitė ir Lina Pikčiutė po 4, Mantė Kvederavičiūtė – 3, Kristina Vengrytė ir Kristina Alminaitė po 2 taškus.

Turkių gretose sėkmingiausiai žaidė Shekinna Stricklen (13 tšk.), Naile Cirak, Jana Vesela ir Jolene Anderson (po 12 tšk.).

„Buvome įvarytos į kampą, neturėjome ką daryti, prie pilnos salės žiūrovų sugebėjome laimėti“, - teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Pavyko sėkmingai sustabdyti varžovių lyderes, kurios visą laiką žaisdavo labai naudingai, o mačo pabaiga buvo apylygė. Mums padėjo žinojimas, kad nebegalime pralaimėti.

Turkės niekuo nenustebino, nors pasikeitė jų treneris, tačiau per kelias dienas jis nespėjo nieko pakeisti, todėl mūsų namų darbai veikė. Dar vis nesugebame žaisti be duobių, tačiau šįkart mums padėjo R. Valentienės tritaškiai, atsirado lyderė ir vėl galėjome kovoti.

Dabar belieka viltis. Tačiau slovakėms čia bus labai sunku, atmosfera buvo nepakartojama, man pirmą kartą teko žaisti tokiomis sąlygomis. Mes savo darbą padarėme“.