Vilnietės BWBL prizininkėmis tapo pirmą kartą.

Pirmą kėlinį 20:19 laimėjo minskietės, o po antrojo kėlinio 37:32 pirmavo Vilniaus komanda. Beje, per pirmuosius du kėlinius Minsko ekipa nemetė nė vieno baudos metimo. Antrojo kėlinio pradžioje po dviejų Kristinos Alminaitės dvitaškių „Kibirkštis-Viči-Iki“ pirmavo 41:32, o 27-ą min. – 50:40.

29-ą min. komandas skyrė 13 taškų (53:40). 35-ą min. „Cmioki-Minsk“ sumažino skirtumą iki šešių taškų (53:59). Bet po Vitos Kuktienės dvitaškio ir tritaškio bei Mantės Kvederavičiūtės dvitaškio 36-ą min. Vilniaus komanda susigrąžino 13 taškų persvarą (66:53). Likus žaisti 1 min. 24 sek., po Gretos Šniokaitės baudos metimų ekipas skyrė 17 taškų (74:57).

Nugalėtojoms 20 taškų Kristina Alminaitė, 16 – Vita Kuktienė (8 atk. kam., 6 rez. perd.), po 10 – Greta Šniokaitė ir Mantė Kvederavičiūtė (7 atk. kam.).

Vilnietės kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 46:31.

Minsko komandai 13 taškų pelnė Žana Gorodeckaja, 11 – Alesia Lalovič (8 atk. kam.), 9 – Olga Istelecova (7 atk. kam.).

„Labai norėjome laimėti po vakar pralaimėtų rungtynių, - po mačo sakė rezultatyviausia „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos žaidėja K.Alminaitė. – Stengėmės pademonstruoti tokį žaidimą, kokį mokame geriausiai. Man pačiai šis finalo ketvertas sėkmingas. Komandos draugės puikiai mane išnaudojo. Padariau viską, ką galėjau. Šiandien jautėsi psichologinė įtampa, tačiau po pirmo kėlinio pamatėme, kad galime kautis ir atlikome savo darbą. Namo keliausime ganėtinai geromis nuotaikomis“.

Baltijos moterų krepšinio lygos čempionės titulas - Gardino „Olimpia" komandai

Baltijos moterų krepšinio lygosčempionato nugalėtoja pirmą kartą tapo Gardino „Olimpia". Baltarusijos čempionės finale sekmadienį 74:49 (16:13, 21:16, 19:8, 18:12) įveikė Minsko „Horizont“ krepšininkes, kurios šiemet Baltarusijos pirmenybėse liko trečios.

Po pirmojo kėlinio „Olimpia" pirmavo 16:13. Antrajame kėlinyje Gardino ekipa laimėjo atkarpą 15-4 ir atitrūko 31:17. Po dviejų kėlinių komandas skyrė aštuoni taškai (37:29). 28-ąją min. „Olimpia" įgijo 18 taškų persvarą (53:35). Po trijų kėlinių Gardino krepšininkės pirmavo 56:37. Likus žaisti pusantros minutės, komandas skyrė net 32 taškai (74:42).

„Olimpia" didžiąją rungtynių dalį turėjo verstis be vidurio puolėjos Liubovės Alioškinos, kuri pačioje antrojo kėlinio pradžioje patyrė nosies traumą.

Nugalėtojoms 21 tašką pelnė Marija Popova (10 atk. kam.), 16 – Tatjana Ščipakina, po 13 – Nadežda Drozd (8 atk. kam.) ir Marija Filončik (9 atk. kam.).

„Horizont" ekipoje rezultatyviausia buvo Aleksandra Chomenčiuk (9 atk. kam.). Ji pelnė 9 taškus.

„Olimpia" praėjusių metų BWBL čempionate iškovojo bronzą.

1999 metų BWBL čempionė „Horizont" komanda sidabrą pelnė ir pernai bei 1998 metais.

Naudingiausia finalo ketverto turnyro žaidėja pripažinta puolėja Marija Popova („Olimpia"). Į simbolinį geriausių turnyro žaidėjų penketą dar pateko gynėjos Žana Gorodeckaja („Cmoki-Minsk") ir Natalija Anufrijenka („Horizont"), puolėja Vita Kuktienė („Kibirkštis-Viči-Iki") bei vidurio puolėja Liubovė Alioškina („Olimpia").

Turnyro Mis išrinkta gynėja Irina Šamrej („Olimpia").

Šeštadienį pusfinalyje „Kibirkštis-Viči-Iki“ 55:61 pralaimėjo „Horizont“ klubui, o „Olimpia“ 56:53 įveikė „Cmoki-Minsk“ krepšininkes.

Lietuvos komanda tarp dviejų stipriausių BWBL ekipų nepateko pirmą kartą nuo 1998 metų ir antrą kartą per visą lygos istoriją.

Iki šiol Lietuvos klubai BWBL čempionatą laimėjo net 16 kartų, o po sykį čempionėmis tapo Latvijos ir Baltarusijos komandos. Pernai ir užpernai BWBL pirmenybes laimėjo nebeegzistuojanti Kauno „Viči-Aisčių“ komanda.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)