Nikolajaus Mazuro auklėtiniai namuose 89:74 (25:15, 22:22, 23:12, 17:23) nesunkiai patiesė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (2/3) ir B grupėje užsitikrino pirmąją poziciją, nepaisant likusių dviejų mačų baigties.

Tuo pačiu „Šiauliai“ atsirevanšavo kėdainiečiams už prieš kelias dienas „Betsafe-LKL“ čempionate patirtą pralaimėjimą (84:89).

Šeimininkai šįkart nuo pat mačo pradžios įrodinėjo savo pranašumą ir vos per kelias minutes atitrūko dviženkliu skirtumu (12:2). Nors svečiai atkuto, jiems niekaip nesisekė reikšmingai sumažinti atsilikimo. Po pirmosios rungtynių dalies komandas skyrė 10 taškų – 47:37.

Po pertraukos šiauliečiai dar labiau gerino savo pozicijas ir paskutiniąsias dešimt minučių pasitiko jau su triuškinama persvara – 72:51. Per likusį laiką „Nevėžis-Optibet“ nesugebėjo pakeisti rungtynių eigos ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Reakciją į trenerio pažertą kritiką pademonstravo Paulius Danusevičius. Puolėjas pelnė 17 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Kėdainių klubo neišgelbėjo solidus Lovre Bašičiaus žaidimas. Kroatas pelnė 17 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Tuo tarpu dar pirmadienį į šiauliečių krepšį 24 taškus suvertęs Zane'as Watermanas šįkart ant parketo praleido beveik 6 minutes, per kurias pelnė 2 taškus, padarė 2 klaidas bei spėjo išnaudoti asmeninių pražangų limitą. Jo sąskaitoje – -6 naudingumo balai.

Kėdainių ekipa taip pat dar turi šansą pakliūtį į Citadele KMT geriausiųjų aštuntuką. Tam reikia B grupėje aplenkti Palangos „Olimpą“ (2/3) bei Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (1/3), o tuomet antrajame etape per du mačus geresniu įmestų-praleistų taškų skirtumu nurungti antrąją A grupės komandą.

Citadele KMT ketvirtfinalyje šiauliečiai prisijungė prie vietą šiame etape jau turinčių Kauno „Žalgirio“, Vilniaus „Ryto“, Panevėžio „7bet-Lietkabelio“, Jonavos „CBet“ ir Vilniaus „Wolves“ klubų.

„Šiauliai“: Paulius Danusevičius 17, Eimantas Stankevičius 16, Jonathanas Davisas 14, Danielis Baslykas ir Tomašas Pavelka po 12, L.J. Thorpe'as 8, Dovydas Romančenko 7.

„Nevėžis-Optibet“: Lovre Bašičius 17, Carlosas Jurgensas 13, Justinas Marcinkevičius 9, Viny Okouo 8, Ignas Vaitkus 7, Dominykas Grenda 6.