Gedimino Petrausko auklėtiniai nesustabdė varžovų lyderių Dzanano Musos bei Sanio Camparos ir visų rungtynių metu vijosi varžovus. Ketvirtajame kėlinyje tai beveik pavyko padaryti, tačiau dramatiškoje atomazgoje bosniai atsilaikė. Bosnijos ir Hercegovinos jaunučiai čempionais tapo pirmą kartą.

Šioje amžiaus grupėje Lietuvos rinktinė sidabro medalius iškovojo trečią kartą - prieš tai mūsiškiai vicečempionais tapo 2009 ir 2010 metais. Čempione Lietuva tapo 2008 metais, o 2007-aisiais buvo iškovoti bronzos medaliai.

Naudingiausio turnyro žaidėjo prizas atiteko čempionu tapusiam D. Musai. Į simbolinį geriausių čempionato žaidėjų penketuką pateko ir lietuvis A. Velička.

Bronzos medalius iškovojo Turkijos jaunučiai, mažajame finale 83:72 įveikę Ispanijos krepšininkus.

Finalo rezultatas:

Lietuva - Bosnija ir Hercegovina - 83:85 (19:26, 18:24, 22:19, 24:16)

Lietuva: A. Velička 14 taškų, Grantas Vasiliauskas - 12, Lukas Uleckas - 11, Ignas Sargiūnas - 9, Tomas Balčiūnas ir Elvis Juozaitis - po 8;

Bosnija ir Hercegovina: D. Musa 33, S. Campara 23.

Finalo eiga:

Kauno sporto halėje tarp gausybės susirinkusių krepšinio gerbėjų buvo ir nacionalinės Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatai. Lietuvos U16 komandos krepšininkai kaip ir ketvirtfinalyje bei pusfinalyje mačo pradžioje nespindėjo ir bosniai pirmavo (2:8). Įpusėjus pirmajam kėliniui po Igno Sargiūno dvitaškio varžovų persvara 4 taškai (9:13). Aistros kaista - abiejų komandų žaidėjams skirtos techninės pražangos.

Varžovus į priekį vedęs D. Musa pelnė tritaškį ir bosniai įgijo dviženklę persvarą (11:22). Kėlinio pabaigoje pagaliau Lietuvai tritaškį metimą pataikė Lukas Uleckas. Bet nesustabdomas D. Musa baigiantis kėliniui dar kartą smeigė tritaškį ir po pirmo ketvirčio atsilikome 19:26. D. Musa per kėlinį pelnė net 15 taškų.

Antro kėlinio pradžioje Grantas Vasiliauskas pataikė iš toli, netrukus pelnė dvitaškį ir varžovų persvara sumažėjo (24:26). Mūsiškiai keletą kartų sumažino skirtumą iki vieno metimo, tačiau įpusėjus antrajam kėliniui Bosnijos ir Hercegovinos komanda vis dar priekyje (29:34). Lietuviai vėl sumažino skirtumą (35:37), bet sustojo ir rezultatu 13:2 spurtavę bosniai iki kėlinio pabaigos įgijo solidžiausią šio mačo persvarą (37:50). Jų lyderio D. Musa sąskaitoje jau 22 pelnyti taškai.

Trečio kėlinio pradžioje tritaškį pataikė V. Kozys (42:50). Bosniai vėl spurtavo ir įgyjo 15 taškų persvarą (42:57), bet po tritaškį pataikė V. Kozys ir G. Vasiliauskas. Dar labiau sumažinti skirtumo neleido skylėta gynyba. Trečiajame kėlinyje bosnių ekipoje lyderio vaidmenį iš D. Musa perėmė S. Campara, kuri jau įmetė 22 taškus. Prieš lemiamą paskutinį mačo ketvirtį Bosnija ir Hercegovina vis dar turėjo dviženklę persvarą (59:69).

Ketvirto kėlinio pradžioje situacija nesikeitė. Klaidos ir itin netaiklūs metimai mūsiškiams neleido sumažinti skirtumo. Įpusėjus kėliniui sunkų metimą iš po krepšio pataikė I. Sargiūnas, netrukus tiksliai ataką užbaigė Tomas Balčiūnas. Dar du Tomo baudų metimai ir varžovų persvara sumažėjo iki 3 taškų - 75:78.

Likus žaisti 2 min. A. Velička sumažino skirtumą iki dviejų taškų, bet tritaškiu atsakė D. Musa (79:84). Dar vienas A. Veličkos prasiveržimas ir paskutinę minutę lietuviai pradėjo atsilikdami 3 taškais (81:84). Bosniai suklydo, deja, mūsiškių ataka taikliu metimu nesibaigė. Likus žaisti 7 sek. A. Velička nepataikė baudų metimų, bet mūsiškiai atkovojo kamuolį. Paskutinę sekundę dvitaškį pataikė V. Kozys, bet po finalo sirenos triumfavo Bosnija ir Hercegovina - 83:85.

Lietuviai pusfinalyje po dramatiškos kovos 73:71 (12:20, 22:18, 20:23, 19:10) įveikė Turkijos krepšininkus. Pergalingą dvitaškį A. Velička pataikė priešpaskutinę rungtynių sekundę. Mūsiškiai dėl šios amžiaus grupės pirmenybių aukso medalių kovojo po penkerių metų pertraukos.

Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai į finalą žengė po dar didesnio trilerio. Bosniai po dviejų pratęsimų 86:78 (19:12, 12:20, 16:15, 16:16, 10:10, 13:5) įveikė Ispanijos ekipą.