Apie bilietą į TOP-16 etapą svajojusiems vilniečiams reikėjo ne tik patiems įveikti Turkijos komandą, bet ir sulaukti palankaus rezultato Bamberge, kur kovėsi „Brose Baskets“ ir Belgrado „Partizan“ ekipos - lietuviams buvo reikalingas vokiečių pralaimėjimas, tačiau dramatišką pergalę po pratęsimo rezultatu 92:90 (25:13, 22:22, 21:27, 12:18; 12:10) iškovojo būtent „Brose Baskets“ vyrai.

Beveik visą susitikimą priekyje buvę vilniečiai jo pabaigoje visiškai prisileido varžovus ir prasidėjo drama: likus žaisti 2 minutes lygu - 64:64. Netrukus Curtiso Jerrellso dvitaškis išvedė „Bešiktaš“ komandą į priekį - 66:65 (likus 1 min.), o Dejano Ivanovo ir Janio Blūmo tritaškiai buvo nesėkmingi. Tačiau abi baudas prametė ir Damiras Markota ir teisę į paskutinė ataką turėjo vilniečiai. Iniciatyvos ėmęsis J. Blūmas puikiai prasiveržė po krepšiu, bet jo paskutinėmis sekundėmis atliktas metimas iš itin dėkingos padėties buvo netaiklus ir „Lietuvos rytas“ atsisveikino su Eurolyga.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Leonas Radoševičius, Mindaugas Katelynas ir Predragas Samardžiskis.

Įspūdingai mačą pradėję lietuviai po staigių Mindaugo Katelyno ir Nemanjos Nedovičiaus tritaškių pirmavo 6:0, o nesužaidus nė dviejų minučių padidino savo persvarą jau iki aštuonių taškų - 10:2. Tiesa, po šio epizodo turkai gerokai suaktyvino savo veiksmus gynyboje ir kitas penkias minutes neleido „Lietuvos rytui“ pelnyti nė taško bei beveik pasivijo varžovus - 8:10. Pačiu laiku dvitaškį su pražanga pataikė Dejanas Ivanovas, du taškus pridėjo Leonas Radoševičius ir vilniečiai vėl kiek atitrūko - 17:12. Kėlinį jie laimėjo rezultatu 19:15.

Pirma antro ketvirčio pusė vėl priklausė Dariaus Maskoliūno auklėtiniams, kurie po D. Ivanovo dėjimo, Renaldo Seibučio tritaškio ir Predrago Samardžiskio dvitaškio pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą - 29:19. Po minutės pertraukėlės šeimininkų puolimas kiek atsigavo ir rezultatas iškart sušvelnėjo: po keturių iš eilės Gašpero Vidmaro taškų - 25:31. Tačiau D. Ivanovas ir N. Nedovičius atsakė savo penkiais taškais ir „Lietuvos rytas“ buvo priekyje jau 36:25. Vis iki didžiosios pertraukos mūsiškių pranašumas sumažėjo beveik per pusę - 39:33.

Kėlinį tradiciškai sėkmingiau pradėjo Lietuvos vicečempionai. Jie po M. Katelyno tritaškio ir dviejų R. Seibučio taškų susigrąžino 9 taškų pranašumą - 44:35. Jis išliko ir įpusėjus ketvirčiui - 48:39. Tačiau netrukus po Serhato Četino tolimo šūvio ir Danielio Ewingo baudų ekipas skyrė jau tik du taškai - 48:50. Nors tada tritaškį smeigė Janis Blūmas, D. Ewingas atsakė tuo pačiu ir vilniečiai prieš lemiamą 10 min. atkarpą turėjo tik trijų taškų atsargą - 54:51.

Ketvirtame kėlinyje dominavo gynyba ir sužaidus tris minutes rezultatas buvo beveik nepakitęs - 55:51. Tuomet „Bešiktaš“ pelnė keturis taškus be atsako ir išlygino rezultatą (55:55), o po G. Vidmaro dėjimo ir išsiveržė į priekį - 58:57 (likus 4 min. 30 sek.). Po sėkmingos D. Ivanovo žaidimo atkarpos vilniečiai vėl atsidūrė geresnėje padėtyje - 64:61 (likus 3 min.). Tačiau D. Ewingo dvitaškis su pražanga vėl atstatė pusiausvyrą - 64:64 (likus 2 min. 30 sek.). Curtiso Jerrellso dvitaškis išvedė „Bešiktaš“ komandą į priekį - 66:65 (likus 1 min.). Dejano Ivanovo ir Janio Blūmo tritaškiai bandymai skriejo pro šalį, bet abu kartus sudrebėjo ir Damiro Markotos rankos metant baudos metimus, tad likus 12 sek. viskas priklausė nuo pačių „Lietuvos ryto“ žaidėjų. Deja, puikiai po krepšiu prasiveržęs J. Blūmas nepataikė būdamas laisvas ir pergalė atiteko turkams - 65:66.

Rungtynės:

Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) - Vilniaus „Lietuvos rytas“ (Lietuva) 66:65 (15:19, 18:20, 18:15, 15:11).

„Bešiktaš“: Danielis Ewingas 14, Serhatas Četinas 12, Curtisas Jerrellsas, Gašperas Vidmaras ir Patrickas Christopheris po 10, Damiras Markota 6, Randalas Falkeris ir Fikretas Canas Akınas po 2 taškus.

„Lietuvos rytas“: Dejanas Ivanovas 16 (6/8 dvitaškiai), Leonas Radoševičius 11 (5/13 dvitaškiai, 10 atk. kam.), Nemanja Nedovičius (7 rez. perd., 6 atk. kam.), Mindaugas Katelynas (9 min., 1/1 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai) ir Steponas Babrauskas po 8, Renaldas Seibutis 7, Predragas Samardžiskis 4 taškai. Simas Buterlevičius (16 min., 0/5 tritaškiai, -6 naud. balai), Deividas Dulkys (10 min., 0/3 dvitaškiai, -3 naud. balai) ir Dovydas Redikas (1 min.) taškų nepelnė.

Blokai: „Bešiktaš“ 3 – „Lietuvos rytas“ 2;

Klaidos: „Bešiktaš“ 14 – „Lietuvos rytas“ 17.

* * *

Atsakomojoje dvikovoje su „Lietuvos rytu“, kurį pirmame rate įveikė rezultatu 73:67, „Bešiktaš“ klubui negalėjo padėti traumuoti Tutku Ačikas ir Sinanas Guleras.

Paskutinėse D grupės rungtynėse Barselonos „Regal Barcelona“ (9/1) namuose 75:78 (19:24, 28:17, 11:14, 17:23) neatsilaikė prieš Maskvos CSKA (9/1) klubą ir patyrė pirmą nesėkmę turnyre, bet išsaugojo pirmą vietą grupėje, nes pirmajame rate rusus buvo įveikusi kur kas įtikinamiau - 81:60.

Š. Jasikevičius per 4 min. niekuo neišsiskyrė.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 17, Ante Tomičius 12, Pete'as Mickaelas, Erazemas Lorbekas ir Marcelinho Huertas po 11 taškų.

CSKA: Nenadas Krstičius 15, Aleksandras Kaunas 14, Milošas Teodosičius 13, Sonny Weemsas 12, Viktoras Chriapa 11 taškų.