Jaunieji žalgiriečiai NKL finalo ketverto varžybose rungtyniaus antrus metus iš eilės. Praėjusį sezoną Tomo Masiulio auklėtiniai buvo iškovoję bronzos medalius.

Atsakomosios rungtynės su „Olimpu“ klostėsi žymiai atkakliau nei pirmasis mačas Plungėje. Pirmasis kėlinys nebuvo rezultatyvus, o antrojo pradžioje svečiai sugebėjo atitrūkti 26:17. Po T. Masiulio paprašytos minutės pertraukėlės Marius Grigonis pakabino kamuolį įspūdingam Tomo Dimšos dėjimui, kuris užvedė kauniečius, sugebėjusius priartėti 31:33.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ dubleriai greitai privertė varžovus viršyti pražangų limitą ir išsiveržė į priekį 43:35. Kovingasis „Olimpas“ nepasidavė ir vėl buvo trumpam persvėręs rezultatą (52:51), kurį, pataikęs tritaškį su trečiojo kėlinio sirena, savo komandos naudai atstatė Artūras Gudaitis – 54:52.

Ketvirtą kėlinį A.Gudaitis pradėjo dar dviem dėjimais, po to pridėjo dar 3 taškus ir galiausiai po Justo Tamulio dvitaškio jaunieji žalgiriečiai atsiplėšė 65:55. Plungiškiai nesudėjo ginklų ir buvo priartėję (65:69, 67:70), bet likus žaisti 30 sekundžių Lukas Lekavičius rezultatyviu reidu užbaigė svarbią ataką ir „Žalgiris-2“ šventė pergalę 72:67.

„Žalgiris-2“: A. Gudaitis 18 (10 atk. kam., 5 blk.), M. Grigonis 12 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), T. Dimša 11, L. Lekavičius 10, V. Kariniauskas 6 (4 per. kam.), J. Tamulis 5, S.Kymantas 5, N. Barauskas 5.

„Olimpas“: J. Kazakauskas 17 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam., 2 blk.), I. Razutis 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), A. Maneikis 11 (7 atk. kam.).

***

Septynios techninės pražangos, kova iki paskutinės sekundės ir varžovų pergalė. Tokias rungtynes pamatė Šakių sporto centre susirinkę žiūrovai. „Zanavykas“ rezultatu 94:96 nusileido Alytaus „Dzūkijai“ ir baigė sezoną.

Šeimininkų komandai 25 taškus pelnė ir 15 kamuolių atkovojo Edgaras Stanionis, bet pergalei snaiperio pastangų nepakako. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 2 sekundėms, E. Stanionis stojo mesti baudos metimų, galėjusių išplėšti pratęsimą. Deja, abu metimai skriejo pro šalį, „Dzūkija“ iškovojo antrą pergalę, o kartu su ja – kelialapį į NKL finalinį ketvertą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo įžaidėjas Bryanas Harrisonas. Amerikietis pelnė 21 tašką, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir perėmė 5 kamuolius. 20 taškų pridėjo Mindaugas Reminas, 15 – Lukas Brazdauskis, 14 – Povilas Šakinis, 11 – Cezary Trybanski.

Pralaimėjusių gretose E. Stanioniui gerai talkino 15 taškų įmetęs Marijus Užupis, 14 pridėjo Arturs Pelšs, 12 - Vilius Šumskis.

***

Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkai nepateko į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo ketvertą. Ketvirtfinalio serijoje vilniečiai 0:2 pralaimėjo Jonavos „Triobet“ klubui.

Antrose rungtynėse Vilniuje „Perlas-MRU“ po pratęsimo turėjo pripažinti pralaimėjimą – 92:97 (27:27, 24:15, 18:22, 14:19, 9:14).

Nervingose rungtynėse dar trečiojo kėlinio viduryje šeimininkai turėjo apčiuopiamą persvarą – 60:46. Vis dėlto „Triobet“ nenuleido rankų ir energingu žaidimu sugrąžino intrigą (71:71). Kovai vykus taškas į tašką „Perlo-MRU“ gretose žibėjo Dovis Bičkauskis. Vis dėlto Jonavos klubas taip pat turėjo savo žvaigždę – įspūdingai iš toli metusį M. Linkevičių.

Be to, ketvirto kėlinio antroje pusėje penktas asmenines pražangas gavo aukštaūgiai M. Virbalas ir A. Udras. Nepaisant to, „Perlas-MRU“ galėjo išplėšti pergalę, bet lemiamas K. Sheardo metimas skriejo pro šalį ir ekipos turėjo žaisti pratęsimą (83:83).

Jame Vilniaus komanda pirmavo 87:83, tačiau vėliau prarado iniciatyvą ir „Triobet“ triumfavo.

„Perlas-MRU“: Keyronas Sheardas 24 (11/13 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 6 per. kam.), Mantas Virbalas ir Dovis Bičkauskis 17, Jonas Elvikis 14, Tadas Padegimas ir Antanas Udras po 8, Vytautas Buzas 4.

„Triobet“: Martynas Linkevičius 34 (7/10 trit., 9 atk. kam., 6 rez. perd., 42 naud. bal.), Tomas Milinskas 19, Henrikas Vorotnikovas 11, Rytis Juknevičius 10.

***

„Mažeikių“ krepšininkai surengė įspūdingą spurtą ketvirtajame kėlinyje, tačiau lemiamomis akimirkomis sėkmingiau sužaidė praėjusių metų NKL vicečempionė Vilniaus „Statyba“ ir įveikė svečius rezultatu 76:69 (23:17, 14:18, 18:5, 21:29). Ketvirtifinalio serijos rezultatas tapo lygus 1:1.

Rungtynių pradžioje „Statyba“ buvo sunkiai sulaikoma. Ketvirtą rungtynių minutę sostinės ekipa pirmavo 9:2, o po dviejų minučių svečiai iš Mažeikių turėjo 13 taškų deficitą (18:5). Vėliau „Mažeikiai“ atsigavo ir iki ketvirčio pabaigos sumažino skirtumą. Po pirmojo kėlinio „Statyba“ pirmavo 23:17.

Antrą rungtynių ketvirtį vilniečiai pradėjo pralaimėdami atkarpą 0:6. Trečią minutę svečiai išlygino rezultatą (23:23). Likus žaisti kiek daugiau nei trims minutėms iki ilgosios pertraukos Darius Tarvydas pelnė du taškus su pražanga bei realizavo baudos metimą, po kurio „Statyba“ vėl šiek tiek atitrūko (36:29). Kėlinio pabaigoje Osvaldas Mačernis („Mažeikiai“) tolimu metimu sušvelnino skirtumą iki 2 taškų (37:35).

Trečio ketvirčio pradžioje „Mažeikiai“ dar kartą išlygino rezultatą (37:37), tačiau vėliau šeimininkai spurtavo 10:0 ir įsiveržė į priekį 47:37. Likus žaisti minutei iki kėlinio pabaigos Vitalijus Lukša („Statyba“) sumetė abu baudos metimus ir padidino pranašumą iki 16 taškų (55:39). Prieš prasidedant paskutiniajam ketvirčiui vilniečiai pirmavo rezultatu 55:40.

„Mažeikiai“ ketvirtą kėlinį pradėjo trimis taikliais metimais iš eilės (55:48). Vėliau Rokas Giedraitis ir Arvydas Gydra („Mažeikiai“) pataikė po tritaškį ir Vilniaus ekipai beliko 1 taško pranašumas (55:54). Penktą, septintą ir devintą kėlinio minutes rezultatas vėl buvo lygus (57:57; 63:63; 69:69). Iki rungtynių pabaigos likus žaisti vieną minutę O. Varanauskas išvedė komandą į priekį (71:69), o vėliau sumesdamas keturis baudos metimus padidino komandų atotrūkį (75:69).

Rungtynes Vilniuje rezultatu 76:69 laimėjo „Statyba“ ir išlygino serijos iki 2 pergalių rezultatą. Lemiamos rungtynės bus žaidžiamos kovo 28 d. Mažeikiuose.

Vilniaus „Statybos“ gretose rezultatyviausi buvo 19 taškų pelnęs D. Tarvydas (10 atk. kam.), 16 – Vitalijus Lukša, 14 – O. Varanauskas.

„Mažeikiams“ 24 taškus pelnė R. Giedraitis, 12 – A. Gydra, 10 – Osvaldas Mačernis.