P. Jankūnas rungtynėse tarp „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ ketvirtojo kėlinio pradžioje užgriuvo ant Mareko Blaževičiaus ir alkūne atsirėmė į varžovo kaklą.

Teisėjai skyrė P. Jankūnui nesportinę pražangą ir šio sprendimo nepakeitė pasinaudoję skubios peržiūros sistema.

Teisėjų sprendimas neskirti „Žalgirio“ kapitonui diskvalifikacinės pražangos buvo teisingas – tokios nuomonės laikosi rungtynių inspektorius, taip pat epizodą analizavę LKL teisėjų direktorius Algimantas Pavilonis ir ilgametis krepšinio teisėjas, LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas.

„Nesportišką elgesį liudija atstatyta alkūnė, – teigė A. Pavilonis. – Negali įlįsti į krepšininko smegenis, bet panašu, kad veiksmas buvo sąmoningas. Vis dėlto tai nebuvo akcentuotas smūgis į galvą, o buvo suduota alkūne į petį, po to alkūnė nuslydo į kaklą. Tai pavojingas ir nesportiškas veiksmas.

Kadangi tokie veiksmai netoleruotini ir gali sukelti traumą, lyga skyrė krepšininkui įspėjimą. Pasikartojus tokiems sąmoningiems ir tikslingiems veiksmams, bus skirtos nuostatuose numatytos griežtesnės sankcijos.“

Pasak A. Pavilonio, diskvalifikacine pražanga krepšininkas būtų baudžiamas, jei tai būtų akcentuotas smūgis į galvos sritį arba ataka sukeltų pasekmių.

Rungtynėse teisėjavusių Jurgio Laurinavičiaus, Tomo Jasevičiaus bei Andriaus Malecko sprendimui pritarė ir rungtynių inspektorius, išvadose parašęs, jog „teisingai skirta nesportinė, o ne diskvalifikacinė pražanga. Išreikšto smūgio alkūne nebuvo, pataikyta ne į veidą, o į peties sritį.“

P. Jankūnas šį sezoną tapo antru krepšininku, sulaukusiu įspėjimo pagal LKL nuostatų 9.2.1. punktą, kuriame sakoma, jog „LKL dalyviams LKL rungtynių metu draudžiama naudoti agresyvius veiksmus, veiksmus, pavojingus kito LKL dalyvio sveikatai.“

Spalį įspėjimo sulaukė „Šiaulių“ aukštaūgis Rokas Gustys, per rungtynes alkūne skriaudęs tą patį „Ryto“ aukštaūgį M. Blaževičių.

Praėjusį sezoną už nesportišką elgesį įspėjimo sulaukė tuomet Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ atstovavęs Žygimantas Skučas, o Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkas Simas Galdikas buvo nubaustas 700 eurų bauda.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (231)