Klivlendo "Cavaliers" krepšininkai (31 pergalė - 21 pralaimėjimas) namuose sugebėjo nutraukti keturių iš eilės "Bulls" (27-24) pergalių seriją, įveikdami Čikagos ekipą, rezultatu 100:91 (21:20, 22:17, 30:25, 27:29).

"Bulls" trečiajame kėlinyje atsilikinėjo nuo aikštės šeimininkų net 19 taškų skirtumu, tačiau iki ketvirčio pabaigos šį deficitą sumažino iki 11. Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Eddy Curry dėjimo "kavalierių" persvara ištirpo iki 5 taškų (77:72).

Tačiau "Cavaliers", Visų žvaigždžių savaitgalio rungtynių dalyvių dueto - Žydrūno Ilgausko ir LeBrono Jameso puikaus žaidimo dėka, spurtavo 13:3 ir sužlugdė paskutiniąsias Čikagos ekipos viltis laimėti šias rungtynes.

Žydrūnas Ilgauskas aikštėlėje praleido 38 minutes, per kurias į varžovų krepšį įmetė net 33 (8/12 dvitaškių, 17/19 baudų) taškus (26 per antrąją rungtynių pusę) ir buvo rezultatyviausias šeimininkų ekipoje. Lietuvis taip pat atkovojo 8 kamuolius, perėmė 1 kamuolį, blokavo 7 varžovų metimus, pagerindamas šio sezono asmeninį blokuotų metimų rekordą, 5 kartus prasižengė ir padarė 4 klaidas.

"Cavaliers" vyriausiasis treneris Paulas Silasas paprašytas pakomentuoti rungtynes teigė: "Tokio puikaus žaidimo gali tikėtis iš LeBrono. Bet jei Ilgauskas ir toliau taip žais antroje šio sezono pusėje, mes galėsime nuveikti kažką tikrai ypatingo."

"Kavalieriams" L.Jamesas pelnė 27 taškus (7/16 dvit., 1/1 trit., 10/15 baudų) bei atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Jeffas McInnis pridėjo 14 taškų ir 8 rezultatyvius perdavimus.

Svečių komandoje rezultatyviausias buvo Benas Gordonas, į savo sąskaitą įsirašęs 21 tašką (4/8 trit., 3/8 dvit., 3/4 baudų). Kirkas Hinrichas pelnė 13, Eddy Curry ir Taisonas Chandleris - po 12 taškų.

Po šios pergalės "Cavaliers" centro pogrupyje užima antrąją vietą, "Bulls" tame pačiame pogrupyje stovi vienu laipteliu žemiau.

Indianos "Pacers" (27-26) tik po pratęsimo, rezultatu 93:91 (27:21, 20:20, 19:22, 21:24), namuose įveikė Majamio "Heat" (40-16), kuriai negalėjo padėti kelį antradienio rungtynėse su "Bulls" susižeidęs "centras" Shaquillas O'Nealas.

Likus daugiau nei minutei iki pratęsimo pabaigos, Dwyane'as Wade'as dviem taikliais baudų metimais išvedė Majamio komandą į priekį, tačiau lemiamomis mačo sekundėmis "Heat" krepšininkai prametė du metimus iš eilės, o šeimininkų ekipos žaidėjas Jermaine'as O'Nealas atsakė į tai keturiais pelnytais taškais, kurie leido "Pacers" išplėšti 11 pergalę iš eilės prieš "Heat" tarpusavio susitikimuose.

Nugalėtojams J.O'Nealas iš viso pelnė 29 taškus (10/23 dvit., 9/10 baudų) ir po krepšiais sugriebė 14 kamuolių. Reggie Milleris pridėjo 23, Stephenas Jacksonas - 13 taškų (10 atk.kam.).

Majamio komandos gretose nesustabdomas buvo D.Wade'as, iš viso į varžovų krepšį įmetęs 38 taškus (0/1 trit., 13/23 dvit., 12/15 baudų; 8 rez. perd., 5 per. kam.). Damonas Jonesas svečiams pelnė 17, jo bendrapavardis Eddie Jonesas ir Udonis Haslemas - po 11 taškų. Pastarasis taip pat sugriebė 18 kamuolių, pasiekdamas savo asmeninį atkovotų kamuolių rekordą NBA pirmenybėse.

"Heat" pietryčių divizione užima pirmąją vietą ir pirmauja Rytų konferencijoje. "Pacers" centro pogrupyje žengia ketvirti.

Kitų rungtynių rezultatai:

"Washington Wizards" - "Memphis Grizzlies" 93:83 (21:23, 21:21, 30:17, 21:22).

"Wizards": G.Arenasas - 30 tšk., 10 atk. kam., A.Jamisonas - 27 tšk., 10 atk. kam.

"Grizzlies": M.Milleris - 16 tšk., 8 atk. kam., 7 rez. perd., S.Battieras - 14 tšk., 8 atk. kam., B.Cardinalas - 14 tšk.

"Milwaukee Bucks" - "New Jersey Nets" 100:81 (21:28, 26:20, 30:14, 23:19).

"Bucks": D.Masonas - 15 tšk., Z.Pachulia - 14 tšk., 12 atk. kam., M.Williamsas - 13 tšk.

"Nets": V.Carteris - 26 tšk., J.Kiddas - 11 tšk., 7 rez. perd., C.Robinsonas - 10 tšk.

"New Orleans Hornets" - "Seattle Supersonics" 85:103 (19:25, 16:28, 22:26, 28:24).

"Hornets": J.Smithas - 19 tšk., D.Dickau - 13 tšk., L.Nailonas - 12 tšk.

"Sonics": R.Lewisas - 26 tšk., R.Allenas - 25 tšk., L.Ridnouras - 14 tšk., 9 rez. perd.

"San Antonio Spurs" - "Houston Rockets" 99:81 (21:26, 21:19, 29:21, 28:15).

"Spurs": T.Duncanas - 30 tšk., 11 atk. kam., T.Parkeris - 22 tšk., E.Ginobilis - 18 tšk.

"Rockets": T.McGrady - 22 tšk., Y.Mingas - 20 tšk., J.Howardas - 16 tšk.

"Denver Nuggets" - "Boston Celtics" 107:86 (29:21, 28:23, 37:23, 13:19).

"Nuggets": A.Milleris - 22 tšk., C.Anthony - 19 tšk., K.Martinas - 18 tšk., 13 atk. kam.

"Celtics": D.Westas - 17 tšk., P.Pierce'as - 16 tšk., T.Allenas - 12 tšk., 9 atk. kam., 4 per. kam., R.Davisas - 12 tšk.

"Utah Jazz" - "Dallas Mavericks" 83:101 (20:30, 30:21, 19:24, 14:26).

"Jazz": R.Bellas - 16 tšk., 8 atk. kam., A.Kirilenko - 12 tšk., H.Eisley - 12 tšk.

"Mavericks": D.Nowitzkis - 29 tšk., 8 atk. kam., M.Finley - 24 tšk., J.Howardas - 18 tšk., 9 atk. kam.

"Phoenix Suns" - "Los Angeles Clippers" 118:101 (29:26, 31:23, 28:24, 30:28).

"Suns": J.Johnsonas - 22 tšk., L.Barbosa - 22 tšk., Q.Richardsonas - 18 tšk., 7 atk. kam.

"Clippers": B.Simmonsas - 23 tšk., C.Maggette'as - 20 tšk., 8 atk. kam., E.Brandas - 17 tšk., 12 atk. kam.

"Portland Trail Blazers" - "Los Angeles Lakers" 83:86 (18:27, 21:16, 22:20, 22:23).

"Blazers": D.Stoudamire'as - 25 tšk., S.Abdur-Rahimas - 16 tšk., J.Przybilla - 15 tšk., 10 atk. kam., 4 blokai

"Lakers": K.Bryantas - 31 tšk., T.Brownas - 11 tšk.

"Golden State Warriors" - "Atlanta Hawks" 101:96 (26:27, 32:18, 23:25, 20:26).

"GSW": J.Richardsonas - 31 tšk., D.Fisheris - 20 tšk., M.Dunleavy - 18 tšk.

"Hawks": A.Walkeris - 27 tšk., J.Childressas - 17 tšk., 15 atk. kam., A.Harringtonas - 14 tšk., 14 atk. kam.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.