Įspūdingai po traumos šiame sezone debiutavo Nikola Mirotičius.

Puolėjas žaidė 22 min., pelnė 19 taškų (2/3 dvit., 4/5 trit., 3/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo bei perėmė 3 kamuolius. Beveik pusę metų nežaidęs N. Mirotičius fiksavo net 29 naudingumo balus.

Visą mačą pirmavusi „Barcelona“ vos nenusvilo mačo pabaigoje. Likus 51 sek. Jaleenas Smithas pataikė tritaškį ir sumažino ALBA deficitą iki taško (82:83).

Cory Higginsas sumetė baudas (82:85), o žaisti buvo likusios 30 sek.

J. Smithas pataikė dvitaškį, C. Higginsas vos nesuklydo perduodamas kamuolį komandos draugui. Š. Jasikevičius prašė pasitarimo, o iki kėlinio pabaigos dar buvo likusios 14 sek.

Prie baudų metimo linijos siųstas N. Mirotičius, „Barcos“ lyderio ranka nesudrebėjo (84:87). ALBA dar turėjo 9 sek. ir prieš jas šeimininkai paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos iš toli metęs Johannesas Thiemannas išprovokavo N. Mirotičiaus pražangą, tačiau vokietis iš trijų prametė pirmą baudos metimą (86:87).

Tik pirmą baudos metimą pataikė N. Mirotičius, atrasis skriejo pro šalį. Šeimininkai dar turėjo likusias 4 sek., tačiau per jas išsigelbėti nespėjo – ALBA patyrė nesėkmę 86:88.

Nugalėtojų gretose Rokas Jokubaitis žaidė vos 4 min., pelnė 2 taškus (1/3 dvit.), atkovojo kamuolį ir atliko rezultatyvų perdavimą.

ALBA: Tamiras Blattas 17, Jaleenas Smithas 15, Johannesas Thiemannas 12 taškų.

„Barca“: Nikola Mirotičius 19 (29 naud. b.), Nicolas Laprovittola 16 (6 rez.p.), Cory Higginsas 15, Tomašas Satoransky ir Mike Tobey po 11 taškų.

N. Mirotičiaus sugrįžimas į aikštę buvo ilgas ir gana komplikuotas. Jis po Ispanijos čempionato finalo praėjusį sezoną buvo priverstas gultis ant operacinio stalo. Tik praėjus mėnesiui pasirodė informacija, kad jam apie pusmetį teks atlikti reabilitaciją po Achilo sausgyslės traumos.

Prie komandos puolėjas prisijungė prieš pora savaičių. N. Mirotičius praėjusį sezoną buvo naudingiausias Eurolygos žaidėjas.

Kitame ture gruodžio 9-ą „Barcelona“ namuose priims Vilerbano ASVEL ekipą, ALBA namie sieks palaužti turnyro lyderę Stambulo „Feberbahče“.