J grupėje Lietuvos čempionai vis dar užima trečią vietą (2/3), bet tebeturi galimybių patekti į ketvirtfinalį. Autsaideris „Bahčešehir“ (0/5) šansus pratęsti tarptautinį sezoną prarado jau anksčiau ir trečiadienį žaidė tik dėl garbės.

Sėkmingiau pradėjęs susitikimą „Rytas“ pirmavo beveik visą laiką, o antro kėlinio pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą – 42:31.

Nors rezultatyviausias komandos krepšininkas Marcusas Fosteris tylėjo pats, amerikietis nebūdingai sau kūrė progas kitiems, per pusę mačo išdalinęs 5 rezultatyvius perdavimus.

Vilniečiams talkino ir varžovai, dar iki didžiosios pertraukos pametę net 14 kamuolių.

Antroje susitikimo pusėje svečių persvara daugiausiai sukosi aplink 15 taškų žymą. Ir nors turkai epizodiškai priartėdavo, komandiškai kamuoliu dalinęsis „Rytas“ rimtesnio pavojaus išvengė, o pabaigoje dar ir padidino skirtumą.

Vieno lyderio nugalėtojai neturėjo: taškais pasižymėjo visi 11 ant parketo žengusių žaidėjų. Daugiausiai – 14 – pelnė geriausią sezono mačą sužaidęs Gytis Masiulis, užsitarnavęs 21 naudingumo balą.

Martynas Echodas pridėjo 13, Gytis Radzevičius ir Lukas Uleckas – po 12, Margiris Normantas – 11 taškų.

„Ryto“ atsarginiai Stambule iš viso atnešė 49 taškus – daugiau nei starto penketo atstovai.

M. Fosteris mačui artėjant prie pabaigos taip pat surankiojo dviženklį taškų skaičių – 10. Gynėjas atliko 7 rezultatyvius perdavimus, bet suklydo 5 kartus.

Trečiadienį ant parketo „Ryto“ gretose grįžo sveikatos problemas išsprendę Kendale‘as McCullumas ir Evaldas Kairys. Tiesa, pirmasis pačioje mačo pabaigoje nukentėjo nuo L. Ulecko, kuris komandos draugui netyčia vožtelėjo ranka į veidą ir paleido kraują iš nosies.

„Bahčešehir“: Muhammedas Baygulas 15 (7 atk. kam., 5 kl.), Jerry Boutsiele 14 (7/8 dvit.), Jamaras Smithas 11, Langstonas Hallas (5 rez. perd.) ir Conoras Morganas – po 8;

„Rytas“: Gytis Masiulis 14 (2 bl.), Martynas Echodas 13, Gytis Radzevičius ir Lukas Uleckas – po 12, Margiris Normantas 11, Marcusas Fosteris 10 (7 rez. perd., 5 kl.), Elvaras Fridrikssonas 8 (6 rez. perd.), Benedekas Varadi 6, Kendale‘as McCullumas 4, Evaldas Kairys 2.

Pirmo rato tarpusavio akistatą Vilniuje praėjusį mėnesį šeimininkai laimėjo 86:79.

Po savaitės vilniečiai užbaigs TOP-16 etapą žūtbūtiniu maču su Manresos BAXI (Ispanija, 3/2). Giedriaus Žibėno auklėtinių situaciją apsunkina tai, kad revanšą reikės pasiekti bent 14 taškų skirtumu.

Pirmą vietą J grupėje jau užsitikrino Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija, 5/0).