CSKA klubo galva davė išsamų interviu „Sport Ekspress“ portalui, pateikiame įdomiausias pokalbio vietas.

– Ne kartą sakėte, kad Švedas – vienas įspūdingiausių Europos žaidėjų. Jo sugrįžimas į CSKA – kas tai?, – paklausė „Sport Ekspress“ žurnalistas Timutas Ganejevas.

– Tai proga, kurios nebuvo galima praleisti. Tai galimybė sustiprinti CSKA. Švedas neįtikėtinai talentingas, geriausias Rusijos krepšininkas, rezultatyviausias Eurolygos žaidėjas.

Žinau, jog ties Aleksejumi netrūko įvairių etikečių, o jo atėjimas į CSKA gerbėjus padalijo į dvi stovyklas. Kyla abejonių, ar toks individualiai, stiprus, ryškus krepšininkas gali pritapti CSKA sistemoje, priimti komandos taisykles?

Gyvenimas ir komandos žaidimas atsakys į šiuos klausimus, ateitis atrodo neįtikėtinai įdomi.

Pavyzdžiui, aš labai noriu pamatyti Švedo ir Nikolos Milutinovo tandemą bei ką prieš juos gali pastatyti varžovai.

Mes gavome galimybę sustiprinti komandą, o Aleksejus metė sau iššūkį. Toks žaidėjas yra ypatingas bet kuriai komandai, o trenerio užduotis – surasti jam vietą, vaidmenį ir integruoti į sistemą.

Tikiu, kad Itoudžiui pavyks. Mes su treneriu ilgai apie tai kalbėjome, o Švedas nuo pat pirmos akimirkos parodė didelį norą grįžti ir laimėti. Esu įsitikinęs jo nuoširdumu.

Aš asmeniškai Švedą pažįstu labai seniai, esu tikras, kad viskas, kas suplanuota pavyks.

CSKA komandoje jo vaidmuo bus kitoks, žaidimo laikas kitoks, matome jame krepšininką, kuris ne tik vienas imasi iniciatyvos, bet ir maksimaliai bendradarbiauja su komandos draugais ir žaidžia ne sau, o ekipai.

dar per anksti Marių vadinti pirmo ryškumo Europos žvaigžde, tikiuosi, kad jis šį statusą pelnys CSKA klube.
Andrejus Vatutinas, CSKA prezidentas

– Ar pats Aleksejus padarė kokių nors nuolaidų sugrįždamas į CSKA?

– Bet koks derybų procesas reiškia tam tikrą kompromisą tarp skirtingų šalių. Manau, neteisinga atskirai kalbėti apie žaidėjo ir klubo kokias nors nuolaidas. Tikriausiai visi pastebėjo, jog sudaryta ne trijų metų sutartis, o pagal formulę „1+1“.

Aleksejus Švedas (CSKA nuotr.)

– CSKA antrus metus priverstas veržtis diržus ir turės mažesnį biudžetą, tačiau per pastaruosius dvejus metus sudarė sutartis su pirmo ryškumo Europos žvaigždėmis. Pernai klubą papildė Tornikė Šengelija ir Nikola Milutinovas, šiemet – A. Švedas ir Grigonis. Krepšininkus vilioja sėkmingas CSKA prekinis ženklas?

– Į titulus pretenduojančio klubo įvaizdis visada turi įtakos. Kita vertus, dar per anksti Marių vadinti pirmo ryškumo Europos žvaigžde, tikiuosi, kad jis šį statusą pelnys CSKA klube.

Pats Aleksejus išreiškė didelį norą grįžti ir žaisti CSKA gretose, jo perėjimas mums daug nekainavo.

– Buvo gandų dėl Dimitrio Itoudžio ateities.

– Sutikite, jog pagrindinis kriterijus vertinant trenerio darbą yra rezultatai. Šiuo atžvilgiu nėra jokių skundų dėl Dimitrio.

Komanda nuolat kovoja dėl aukščiausių vietų, be to, dabartinė žaidėjų sudėtis yra bendras darbas su Itoudžiu, atsižvelgiant į žaidimo koncepciją.

Tad teisinga treneriui duoti dar dvejus metus, jog būtų galima įgyvendinti visas jo įdėjas. Kitas dalykas, naujas specialistas iš šalies praleistų daug laiko naujos sistemos diegimui.

Jei nuspręstume keisti trenerių štabą, ar yra kandidatų, kurie garantuotai būtų stipresni už Itoudį? Mano nuomone, tokių trenerių nėra.

Tai sukeltų papildomą naštą klubui, kuris dabar sprendžia daugybę organizacinių dalykų, tokių kaip biuro perkėlimas. Prisiimti papildomą riziką yra tiesiog neprotinga.

– Ką manote apie Rusijos rinktinės pasirodymą olimpiniame atrankos turnyre Splite? Ar tai ženklas, bylojantis apie Rusijos krepšinio nuosmukį?

– Tai abstraktus klausimas. Turint omeny dabartinę Rusijos krepšinio būklę, rinktinės sudėtį, apie dalyvavimą olimpinėse žaidynėse buvo galima tik pasvajoti.

Deja, mūsų sistema neparuošia tokių krepšininkų kaip Kirilenka, Vikrotas Chriapa ar Švedas, taip pat ir tokių žaidėjų, kurie sėkmingai papildytų VTB klubų gretas.

– Ar pats nebuvote pagalvojęs apie vadovavimą Rusijos krepšinio federacijai?

– Dabar apie tai neverta kalbėti. Federacija turi puikų vadovą ir draugišką komandą, žmonės dirba savo darbą.

Du 3x3 olimpiniai medaliai negali būti atsitiktinumas, tai sistemingo darbo rezultatas, tai Andrejaus Kirilenkos ir federacijos nuopelnas. Nuo pirmų dienų, kai Kirilenka pradėjo vadovauti federacijai, jis ypatingą dėmesį skyrė 3x3 krepšiniui, o Rusijos 3x3 krepšininkų sėkmė olimpinėse žaidynėse yra jo nuopelnas.

Taip, didžiojo krepšinio rinktinės nepateko į Tokijų, bet tam buvo objektyvių priežasčių ir esu tikras, kad federacija padarys tinkamas išvadas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės