FIBA reitingų lentelėje užimantys 7-ąją poziciją lietuviai sekmadienį mažojo finalo mačą po atkaklios kovos 18:19 pralaimėjo bronzos medalius iškovojusiai Rusijos (10 reitingas) komandai.

Aukso apdovanojimus pelnė lietuvius pusfinalyje nugalėję Kataro (23) krepšininkai, kurie pagrindiniame finale 18:13 privertė pasiduoti Serbijos (5) krepšininkų trijulę.

Turnyro pusfinalyje lietuviai taip pat sekmadienį po pratęsimo 13:14 (normalus laikas 12:12) pralaimėjo Kataro rinktinei. Kitame vyrų pusfinalio mače Rusijos ekipa 11:19 turėjo pripažinti Serbijos krepšininkų trijulės pranašumą.

„Manau, kad pasirodėme tinkamai. Gaila, kad lemiamais momentais Fortūna nuo mūsų nusisuko. Labai noriu padėkoti vaikinams už charakterį ir kovą negailint jėgų“, - sakė Lietuvos trijulių rinktinės vadovas Martynas Račkauskas.

O. Varanauskas, D. Tarvydas, V. Lukša ir G. Marčiukaitis savo grupėje užėmė pirmąją vietą ir buvo vadinami vienais favoritų užimti prizinę vietą.

Aštuntfinalyje Lietuvos rinktinė 14:10 įveikė Puerto Riką, ketvirtfinalyje 20:18 parklupdė kroatus. Tačiau pusfinalyje lietuvių kelyje atsidūrė Kataro rinktinė, turinti net tris amerikiečių kilmės krepšininkus.

Iš viso pirmenybes Maskvoje pradėjo 24 vyrų trijulių krepšinio komandos, suskirstytos į 4 grupes.

Moterų 3x3 planetos pirmenybes Maskvoje laimėjo JAV (12) komanda, pagrindiniame finale 15:8 įveikusi Rusijos (23) krepšininkes.

Bronzos medaliai atiteko Belgijos (16) ekipai, kuri 14:12 privertė pasiduoti Čekijos (3) rinktinę.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)