Lietuviškų klubų akistatoje Eurolygoje Vitorijos „Baskonia“ (8-5) namie dramatiškai 87:85 (26:18, 26:25, 15:19, 20:23) palaužė Belgrado „Crvena Zvezda“ (4-9).

Abu lietuviai spindėjo savo komandose ryškiausiai. T. Sedekerskis nugalėtojams per 28 minutes pelnė 18 taškų (3/4 dvit., 3/3 trit., 3/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 24 naudingumo balus.

Po trejų „Baskonia“ gretose praleistų metų prieš buvusį klubą stojęs R. Giedraitis sukratė 24 taškus (4/6 dvit., 5/9 trit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko tris rezultatyvius perdavimus ir sugeneravo 24 naudingumo balus.

Nors „Baskonia“ pirmavo nuo pirmos iki paskutinės mūšio minutės, bet įtampos čia netrūko. Likus mažiau nei dviems minutėms baskai dar pirmavo 84:74, tačiau iš pradžių Milošo Teodosičiaus, o vėliau ir R. Giedraičio tritaškis sumažino atsilikimą vos iki dviejų – 82:84.

Vanja Marinkovičius realizavo tik vieną baudos metimą, o R. Giedraitis smeigė dar vieną tolimą metimą ir išlygino rezultatą 85:85, likus 9 sekundėms. Po minutės pertraukėlės T. Sedekerskis išprovokavo pražangą ir šaltakraujiškai realizavo abu metimus. R. Giedraitis išsimetė dar vieną tritaškį, bet šį kartą kamuolys tikslo nepasiekė ir „Baskonia“ triumfavo.

Po Duško Ivanovičiaus sugrįžimo tai buvo jau septintoji baskų pergalė per aštuonis mačus, o ši pergalė jam ypač saldi – būtent „Crvena Zvezda“ jį atleido sezono pradžioje.

„Baskonia“: T. Sedekerskis 18, M. Howardas 17, Ch. Moneke 15, N. Rogkavopoulos 14.

„Crvena Zvezda“: R. Giedraitis 24, J. Bolomboy’us 14, M. Teodosičius 13.

Kiti rezultatai:

Bolonijos „Virtus“ (9-4) – Tel Avivo „Maccabi“ (7-6) 100:90

Vilerbano ASVEL (2-11) – Valensijos „Valencia Basket“ (7-6) 55:78 (23:18, 10:17, 8:18, 14:25)