Per dvejas rungtynes iškovojusios vieną pergalę vilnietės turnyro lentelėje dalinasi 2-3 pozicijas su Stambulo „Bešiktaš“ komanda iš Turkijos.

Pirmą kėlinį puikiai pradėjo „Kibirkšties-VIČI“ legionierė Chastity Reed, kuri pelnė 8 taškus iš eilės (10:4). Sėkmingas žaidimas puolime leido dominuoti viešnioms. Likus vienai minutei, po Vitos Gorobets dvitaškio, skirtumas tapo dviženklis (18:8), o su pirmo kėlinio sirena pataikiusi Daugilė Šarauskaitė jį dar labiau padidino (21:8).

Antrame ketvirtyje ir toliau užtikrintai žaidė Vilniaus krepšininkės, kurios puikiai kovojo po krepšiais ir „lentą“ laiminėjo dvigubai (21/10). Sėkmingas D.Šarauskaitės ir Ievos Šimkutės žaidimas leido nutolti 15 taškų skirtumu (30:15), o ketvirčio pabaigoje pranašumas dar padidėjo (38:21).

Trečią kėlinį jau sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkės „Horizont“ krepšininkės, kurios pataikė tris tritaškius ir sumažino atsilikimą iki 10 taškų (41:31), o Vilniaus klubas paprašė minutės pertraukėlės. Vilniaus klubo pranašumas sumenko iki 4 taškų (46:42), tačiau paskutinėmis minutėmis „Kibirkšties-VIČI“ merginos vėl perėmė iniciatyvą, surengė kelias rezultatyvias atakas ir nutolo 12 taškų skirtumu (54:42).

Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių, tačiau lietuvės nenorėjo kautis iki paskutinių akimirkų. Kėlinio viduryje „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės padidino skirtumą iki 17 taškų (63:46), o likus 3 minutėms iki 21 taško (69:48). Lietuvos klubas šventė pirmą pergalę šio sezono Europos taurės turnyre (73:51).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Daugilė Šarauskaitė (6 atk. kam.) ir Chastity Reed. Jos pelnė po 17 taškų.

Ny Hammonds surinko 16 taškų (5 rez. per.), Ieva Šimkutė – 8 (13 atk. kam.), Vit Gorobets – 7, Justina Kraujūnaitė – 5 (7 atk. kam.), Vitalija Kaminskytė – 2, Eglė Šniokaitė – 1.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda šiame mače dvitaškius metimus metė 52 procentų taiklumu (28/54).

„Kibirkšties-VIČI“ komandoje šiame mače nepasirodė Vita Žilinskaitė, Indrė Dudėnaitė ir Akvilė Vitunskaitė.

Kitose šio vakaro Europos taurės D grupės rungtynėse Noginsko „Spartak“ 65:50 nepaliko vilčių Stambulo „Bešiktaš“ komandai.

D grupės turnyro lentelė:

1.Noginsko „Spartak“ (Rusija)220128:1034
2.Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“211126:1143
3.Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija)211106:1113
4.Minsko „Horizont“ (Baltarusija)20297:1282

„Utena“ pralaimėjo Minske

Antrą nesėkmę B grupės mače patyrė „Utena“ (0/2), kuri svečiuose 62:72 (19:25, 12:28, 15:0, 16:19) nusileido Minsko „Cmoki“ (1/1) klubui su Giedre Paugaite.

Nuo susitikimo pradžios į priekį išsiveržė Minsko klubas, tačiau jam daugiau nei per 5 taškų atstumą atitrūkti nepavyko. Likus žaisti 2 minutes „Utena“ išlygino rezultatą (19:19), bet „Cmoki“ užbaigė kėlinį 6 taškais be atsako ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 25:19.

Antrą ketvirtį tritaškiu pradėjusios baltarusės grėsmingai nutolo – 28:19. Maža to, 15-ą minutę, „Cmoki“ pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 32:21. Toliau puolime klimpusios „Utenos“ krepšininkės sunkiai rinko taškus, o Minsko ekipa tolo ir likus rungtyniauti 3 minutėms jau pirmavo net 21 tašku – 46:25. Įpusėjus mačui „Cmoki“ buvo priekyje net 53:31.

Po didžiosios pertraukos įvyko tai, kas krepšinyje pasitaiko ypatingai retai – „Cmoki“ komanda per 10 minučių nepelnė nė vieno taško. Tuo pasinaudojusi „Utenos“ komanda sugebėjo savo deficitą sumažinti net 15 taškų ir visą kovą perkelti į lemiamą ketvirtį – 46:53.

„Cmoki“ savo užsitęsusį taškų badą nutraukė tik po 11 minučių, kai dvitaškiu pasižymėjo Marija Papova – 55:46. Atsitiesusi Baltarusijos komanda 33-ią rungtynių minutę sugebėjo susigrąžinti dviženklį pranašumą – 60:48. Po minutės pertraukėlės „Uteną“ pradėjo gelbėti tritaškiai: iš toli po kartą pataikė Rima Valentienė, Sandra Linkevičienė ir Greta Šniokaitė – 57:63.

Lietuvos krepšininkės turėjo dar kelias galimybes priartėti, bet metimai skriejo pro šalį, o „Cmoki“ spurtavo 5:0 ir vėl atitrūko – 68:57. Per likusias 3 minutes „Utena“ nesugebėjo pasivyti varžovių ir patyrė antrą nesėkmę sezone.

„Cmoki“: V. Ziuzkova 20, M. Papova 16, A. Murauskaja ir G. Paugaitė (3/10 metimai) po 10.

„Utena“: S. Linkevičienė 16 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), R. Valentienė 12, E. Šikšniūtė 10, G. Šniokaitė (5 atk. kam.) ir K. Alminaitė (11 atk. kam.) po 9.

B grupės turnyro lentelė:

1.Vologdos „Čevakata“ (Rusija)220127:1064
2.Stambulo „Universitesi“ (Turkija)211129:1293
3.Minsko „Cmoki“ (Baltarusija)211119:1283