Greitose ir gražiose rungtynėse geriau startavo Lietuvos rinktinė, kuri jau pirmame kėlinyje turėjo dviženklį pranašumą (21:9). Kroatėms ėmus aktyviau gintis, mūsų šalies krepšininkės ėmė darytis klaidas, o tuo pasinaudojusios greitosios kroatės išlygino žaidimą. Rungtynės vyko atkakliai ir nors lietuvėms karts nuo karto pavykdavo įsiveržti į priekį 4-5 taškais, varžovės greito puolimo ir taiklių tritaškių metimų pagalba neleido mūsiškėms pabėgti.

Trečio kėlinio pabaigoje Kroatijos rinktinė persvėrė rungtynių rezultatą savo naudai, o ketvirtame kėlinyje įrodė savo pranašumą prieš dažnai klydusias Lietuvos krepšininkes. Rungtynės baigėsi rezultatu 77:89.

Rungtynių eiga:

Lietuvės jau pirmoje atakoje pelnė taškus – komandos taškų sąskaitą šiame čempionate atidarė G. Paugaitė. Aukštaūgių G. Paugaitės ir G. Petronytės duetas dominavo po krepšiu, gynėjos pridėjo du taiklius tritaškius ir spurtavusios lietuvės įgijo dviženklę persvarą (21:9). Po to sekė nesėkminga atkarpa, kurios metu kroatės sumažino atsilikmą perpus, o kėlinio pabaigoje pasinaudojusios lietuvių klaidomis priartėjo iki keturių taškų - 26:22.

Antrame kėlinyje Lietuvos rinktinė ėmė strigti kibioje kroačių gynyboje - pasipylė klaidos ir varžovės priartėjo (27:26). Į kiekvieną lietuvių bandymą pabėgti kraotės atsakė sėkmingomis atakomis. Vidurio puolėjų pranašumą išnaudojusi mūsų šalies rinktinė spurtavo (45:39), tačiau nesėkmingai sužaidusi kėlinio pabaiga rezultato išsaugoti nesugebėjo. Itin apmaudžiai susiklostė paskutinė kėlinio ataka, kuomet likus žaisti 12 sekundžių minutės pertraukėlės paprašęs komandos treneris Algirdas Paulauskas akcentavo saugoti kamuolį. Tačiau kroatės perėmė kamuolį ir greitoje atakoje pelniusios du taškus dar labiau priartėjo - 45:43.

Trečio kėlinio pradžioje sėkmingai sužaidusi Kroatijos rinktinė pirmą kartą šiose rungtynėse įsiveržė į priekį (45:48). Tuomet lietuvės atsakė spurtu 10:2 ir vėl susigrąžino persvarą (55:50). Tačiau po minutės pertraukėlės varžovės ėmė taikliau atakuoti ir kibiau gintis ir vėl įsiveržė į priekį. Nors Lietuvos rinktinei pavyko išlyginti rezultatą, vėl kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidusios kroatės po trijų kėlinių privertė lietuves būti atsiliekančiųjų vaidmenyje - 64:68.

Lemiamame kėlinyje pasimatė Lietuvos rinktinės nuovargis, o krepšį tiek iš dviejų, tiek iš trijų taškų zonos sėkmingai atakavusios Kroatijos krepšininkės susikrovė solidų pranašumą, kurį išlaikė iki rungtynių pabaigos. Lietuvėms teko pripažinti pirmųjų varžovių Europos čempionate pranašumą rezultatu 77:89.

Lietuva: Gintarė Petronytė (9/15 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 14 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.) 23, Giedrė Paugaitė (5/7 dvitaškiai, 5 atk. kam.) 14, Iveta Šalkauskė (5 atk. kam.) ir Inesa Visgaudaitė (3/8 tritaškiai) po 11, Kamilė Nacickaitė (3 rez. perd.) ir Kristina Vengrytė (3 rez. perd.) po 8, Mantė Kvedaravičiūtė 2.

Kroatija: Iva Sliškovič (8/13 dvitaškiai, 7 atk. kam.), Jelena Ivežič (8 atk. kam.) 17, Aantonija Mišura (5/7 dvitaškiai) 15, Iva Čiglar (6/9 dvitaškiai, 4 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Ana Lelaš (4/6 dvitaškiai) po 12.