Dėl 3-os vietos:

Rusija – Slovėnija 89:82 (28:24, 24:14, 20:25, 17:19).

Trečiąją vietą „Efes Pilsen“ pasaulio taurės turnyre iškovoję Rusijos krepšininkai užtikrintai pirmavo visą pirmąją mačo dalį ir ilsėtis išėjo prieš didžiąją pertrauką turėdami 14 taškų pranašumą (52:38).

Trečiajame kėlinuke rusams pavyko išlaikyti saugią persvarą, tačiau slovėnai ją šiek tiek sumažino. Įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui po Slovėnijos rinktinės spurto rezultatas tapo lygus (77:77), tačiau sėkmingiau susitikimo pabaigą sužaidę Rusijos krepšininkai laimėjo rungtynes.

Rusijai: Robertas Holdenas 16, Viktoras Chriapa 15, Sergejus Monia 14, Nikita Morgunovas 11, Fiodoras Likholitovas 9, Vitalijus Fridzonas 6, Zacharas Pašutinas 6, Andrejus Kirilenka 5, Aleksejus Savrasenka 4, Vladimiras Djačiokas 2, Antonas Ponkrašovas 1 (Piotras Samoilenka).

Slovėnijos rinktinėje rezultatyviausi buvo: Beno Udrihas 13, Urošas Slokaras 11, Sani Bečirovičius 10, Erazemas Lorbekas 9, Radoslavas Nesterovičius 8, Aleksandras Capinas 8, Marko Maravičius 7.

Finalas:

Turkija – Italija 81:56 (18:17, 22:19, 18:10, 23:10).

Pirmoje susitikimo pusėje vyko apylygė kova (10:10, 31:31) ir nė vienai komandai nebuvo pavykę įgyti didesnio nė kelių taškų pranašumo, tačiau antrojo ketvirčio pabaigoje 9:2 spurtavę turkai išsiveržė į priekį 7 taškų skirtumu (40:33). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis tolimą metimą pataikę italai sušvelnino skirtumą iki 4 (36:40) taškų.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje kardinaliai pasikeitė. Turkijos rinktinė perėmė iniciatyvą ir kėlinį pradėjusi spurtu 15:3 įgijo 16 taškų pranašumą (55:39). Paskutiniajame ketvirtyje dar labiau padidinę savo pranašumą turkai triuškinančia persvara laimėjo rungtynes ir iškovojo „Efes Pilsen“ pasaulio taurę.

Turkijai: Keremas Tunčeri 13, Ibrahimas Kutluay 11, Mirsadas Turkčanas 11, Ermalas Kurtoglu 10, Kaya Pekeris 9, Enderas Arslanas 6, Mehmetas Okuras 6, Serkanas Erdoganas 6, Keremas Gonlumas 5, Hidayetas Turkoglu 2, Fatihas Solakas 2, (Cenkas Akyolas).

Italijai: Gianmarco Pozzecco 12, Angelo Gigli 10, Roberto Chiacigas 8, Matteo Soragna 5, Alexas Righettis 5, Denisas Marconato 4, Massimo Bulleri 3, Giacomo Galanda 3, Marco Morlende 2, Gianluca Basile 2, Stefano Mancinelli 2, (Dante Calabria).

Naudingiausiu turnyro žaidėju buvo pripažintas nugalėtojų komandos gynėjas Ibrahimas Kutluay. Rezultatyviausiu žaidėju tapo prancūzas Borisas Diaw, daugiausiai kamuolių atkovojusiu krepšininku – turkas Mirsadas Turkčanas, o geriausiai rezultatyvius perdavimus atliekančiu krepšininku pripažintas prancūzas Tony Parkeris.

Kaip skelbėme šeštadienį (09.03), penktąją vietą turnyre iškovojo Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkai 99:72 nugalėję Prancūzijos rinktinę, kuri turėjo tenkintis paskutine – šeštaja vieta.