Iki trijų pergalių vykstančioje kovoje dėl vietos finale Mikaločiaus kariauna išsiveržė į priekį 1-0 bei perėmė namų aikštės pranašumą. Antrosios serijos rungtynės kitą ketvirtadienį nuo 18 val. vyks Kretingoje.

Kitoje pusfinalio serijoje „Jurbarkas-Karys“ 1-0 pirmauja prieš Palangos „Olimpą“.

Aistros prasidėjo nuo pirmųjų akimirkų, sužaidus vos kiek daugiau nei minutę, techninę pražangą už kalbas su teisėjais gavo Mikaločius. Pirmoji mačo pusė vyko labai atkakliai, po 15 minučių rezultatas buvo lygus (25:25). Tačiau šeimininkams pavyko kėlinį uždaryti atkarpa 13:4 ir į pertrauką išeiti pirmaujant 38:29.

Trečiajame ketvirtyje marijampoliečiai valdė situaciją bei buvo susikrovę rekordinę 13 taškų persvarą (49:36). Visgi kretingiškiai toli į priekį Tomo Gaidamavičiaus kariaunos nepaleido ir lemiamą kėlinį pasitiko atsilikinėdami vienaženkliu deficitu – 47:55.

Iki rungtynių pabaigos likus 6 minutėms „Sūduva-Mantinga“ dar pirmavo 62:54, tačiau svečiai kilo į lemiamą šturmą, spurtavo 11:2 ir po Ernesto Bružo dvitaškio persvėrė rezultatą savo naudai – 65:64.

Komandos apsikeitė nerezultatyviomis atakomis, o likus 22 sek. Tautvydo Kliučinyko bandymą grąžinti persvarą marijampoliečiams bloku užgesino tas pats Bružas, kuris netrukus buvo pasiųstas prie baudų metimų linijos. Šaltakraujiškai baudas realizavęs gynėjas likus 6,7 sek. suteikė „Kretingai“ trijų taškų atsargą – 67:64.

Suvalkijos ekipa dar turėjo du šansus išplėšti pratęsimą, tačiau tiek Pauliaus Beliavičiaus, tiek Domanto Vilio tolimi metimai tinklelio neskrodė.

Šiame mače kretingiškiams nepadėjo veteranas Mantas Ruikis.

Jį sėkmingai pavadavo vienas geriausių sezono rungtynių sužaidęs 19-metis Nojus Pabrieža. Jaunuolio sąskaitoje per 23 minutes buvo 16 taškų (1/2 dvit., 3/6 trit., 5/6 baud.), 10 atkovotų kamuolių bei 25 naudingumo balai.

Marijampolės komandai Egidijus Dimša per 23 minutes pelnė 6 taškus (2/4 dvitaškiai, 2/4 baudų metimai), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 12 naudingumo balų.

„Sūduva-Mantinga“: Tautvydas Kliučinykas 13 (6/6 baud.), Vytautas Šulskis (1/5 trit.) ir Paulius Beliavičius (3/5 trit.) po 10, Giedrius Bergaudas 8 (2/7 trit., 11 atk. kam.), Dominykas Domarkas 7 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.).

„Kretinga“: Nojus Pabrieža 16 (3/6 trit., 5/6 baud., 10 atk. kam., 25 naud.), Mindaugas Stašys 13 (1/8 dvit., 1/6 trit., 8/8 baud.), Edgaras Danys (3 per. kam.), Edvinas Alunderis (4/5 dvit., 6 atk. kam.) ir Justas Žiubrys (2/4 trit.) po 8, Ernestas Bružas 7.