Pirmoje dvikovoje 62:57 taip pat laimėjo šiauliečiai.

Lemiama finalo dvikova prasidėjo tylos minute, skirta pagerbti ilgametį „Šiaulių“ krepšinio klubo prezidentą Algimantą Mikšį, kurį pasiglemžė sunki liga.

Rungtynių pradžioje šiauliečiai net keturias minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o po šešių minučių „TonyBet“ susikrovė jau dviženklį pranašumą (13:3). Vis dėl to prieniškiai ėmė atlikti skubotas atakas, o svečiai greitomis atakomis ne tik pavijo varžovus, bet po pirmo kėlinio buvo priekyje - 18:17.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėję „Šiaulių“ krepšininkai padidino savo pranašumą iki penkių taškų (24:19). Nors Prienų ekipai pavyko sugrąžinti pranašumą į savo rankas (34:33), tačiau vėl kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę šiauliečiai prie ilgąją pertrauką pirmavo trimis taškais - 39:36.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė - prieniškių metimai skriejo pro šalį, o legionierių vedini „Šiauliai“ spurtavo 10:0 ir susikrovė jau 13 taškų persvarą (49:36). Emocingai minutės pertraukėlės metu kalbėjęs Virginijus Šeškus užvedė šeimininkus - po galingo Mindaugo Lukauskio dėjimo deficitas tik trys taškai (46:49). Spurtui per daug jėgų išnaudoję prieniškiai prieš lemiamą ketvirtį turėjo septynių taškų deficitą - 52:59.

Norint iškovoti BBL taurę, „TonyBet“ krepšininkai reikėjo laimėti ketvirtąjį kėlinį 13 taškų skirtumu, tačiau po poros minučių turėjo 9 taškų deficitą (bendroje sumoje -15). Aktyviai sirgalių palaikoma Prienų ekipa kilo į lemiamą šturmą priartėjo iki trijų taškų (63:66). Tačiau čia pat spurtu atsakę šiauliečiai įrodė savo pranašumą ir tapo BBL čempionais - 78:66.

Prienų „TonyBet“ 68:78 (17:18; 19:21; 16:20; 14:19) Šiaulių „Šiauliai“

„Šiauliai“: Rokas Giedraitis 17, Travisas Leslie 16 (10 atk. kam.), Vytautas Šulskis 13, Bambale Osby 10, Derekas Needhamas 8 taškai (6 rez. perd.).

Praėjusio sezono finale triumfavo Ventspilio „Ventspils“ krepšininkai (Latvija), po dviejų rungtynių (91:69 ir 70:73) įveikę Prienų „Rūdupį“.

Mažajame finale dėl bronzos medalių susitinka Tartu „Rock“ (Estija) ir Tamperės „Pyrinto“ (Suomija) komandos. Po pirmosios dvikovos 13 taškų pranašumą įgijos Estijos komanda, kurios garbę gina lietuvis Vilmantas Dilys.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (50)