Dalaso komandą į priekį vedė Luka Dončičius, per 35 minutes pelnęs 33 taškus, taip pat atkovojęs 11 kamuolių ir išdalinęs 8 rezultatyvius perdavimus.

Šeimininkai tolti ėmė antro kėlinio pabaigoje, kuomet įgijo dviženklę persvarą (49:39).

Po pirmosios pusės „Mavericks“ pirmavo 60:45.

Trečio kėlinio pradžioje šeimininkai nemažino tempo, atitrūko dvidešimties taškų persvara (68:48) ir prieš lemiamą kėlinį išlaikė solidų atstumą nuo svečių (94:72).

Lemiamame ketvirtyje „Mavericks“ nepaleido rungtynių kontrolės iš savo rankų ir užtikrintai laimėjo 113:86.

Dalaso komanda kur kas tiksliau atakavo iš žaidimo (35/77, 45,5 proc.), pataikė 16 tritaškių (16/39, 41 proc.), tuo metu „Suns“ iš tolimos distancijos pataikė kas trečią metimą (6/18, 33,3 proc.), taip pat prasčiau atakavo iš žaidimo (31/78, 39,7 proc.).

Svečiai laimėjo kovą „po lenta“ (45-39), tačiau suklydo net 22 kartus, kai „Mavericks“ padarė tik 6-ias klaidas.

Komandą į priekį vedęs L. Dončičius pasiekė 700 taškų ribą atkrintamosiose. Slovėnas yra trečias NBA istorijoje, greičiausiai (pagal sužaistas rungtynes) pasiekęs tiek taškų atkrintamosiose. Jam prireikė 22-ų rungtynių. Greičiau šią ribą pasiekė tik Wiltas Chamberlainas ir Michaelis Jordanas, kurie tiek taškų suvertė per 20 rungtynių atkrintamosiose.

Lemiamos Vakarų konferencijos pusfinalio rungtynės vyks Finikse gegužės 15 dieną.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33 (9/18 dvit., 2/8 trit., 9/14 baud., 11 atkov. kam., 8 rez. p.), Reggie Bullockas 19, Jalenas Brunsonas 18, Spencer Dinwiddie 15 taškų.

„Suns“: DeAndre Ayton 21, Devinas Bookeris 19, Chrisas Paulas 13, Jae Crowderis 9 taškai.

Rytų konferencijos finale Majamio ekipos lauks Bostono „Celtics“ ir Milvokio „Bucks“ poros nugalėtojas, čia serijoje 3-2 priekyje čempionų titulą ginanti „Bucks“.

Filadelfijoje po pirmosios rungtynių pusės svečiai turėjo taško persvarą (49:48). Po pertraukos „Heat“ spurtavo 19:4 ir atitrūko 68:52.

Prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai sumažino deficitą iki 11-os taškų (63:74). Ketvirtą kėlinį 8:0 pradėję „Heat“ pavojingai tolo (82:63, likus 10 min.).

Likus beveik 3 min. „76ers“ sumažino atsilikimą iki 11-os taškų, tačiau Gabe'as Vincentas pataikė tritaškį, į sėkmingą „76ers“ ataką Jimmy Butleris atsakė dvitaškiu ir likus 68 sek. svečiai rankose laikė pergalę (99:85).

Per likusį laiką Filadeldijos krepšininkams tik nežymiai pavyko sumažinti skirtumą.

„76ers“: Joel Embiid (12 atkov. k.) ir Tyrese Maxey po 20, Shake Milton 15, Tobias Harris 14, Jamesas Hardenas 11 (9 rez. p.) taškų.

„Heat“: Jimmy Butler 32, Max Strus 20, P.J. Tucker 12, Tyler Herro ir Bam Adebayo 10 (8 atkov. k.) po 10 taškų.