Rungtynių pradžioje vilniečiai tėškė nemalonią staigmeną lengvų rungtynių laukusiems „Maccabi“ krepšininkams (9:1). Net ir po Davido Blatto paprašytos minutės pertraukėlės „Lietuvos rytas“ nė neketino atiduoti iniciatyvos (17:3). Vis tiek kėlinio pabaigoje šeimininkams pavyko priartėti - 19:11.

Antrame kėlinyje grupės lyderiai atsibudo - ėmė ne tik sėkmingai atakuoti, bet ir kibiai gintis. Sutrikę Dainiaus Adomaičio krepšininkai šį kėlinį pralaimėjo 13 taškų skirtumu ir jau buvo besivejančių vaidmenyje - 32:37.

Po pertraukos Zabiano Dowdello vedami vilniečiai mėgino spurtuoti, bet gynyboje nesusitvarkę su „Maccabi“ gynėjais prieš lemiamą ketvirtį turėjo dviženklį deficitą - 51:61.

Nors „Lietuvos rytui“ buvo pavykę priartėti (59:63), daugkartiniai Izraelio čempionai įrodė, kad yra stipresni ir neleido svečiams iš Lietuvos išlipti iš nesėkmių liūno - 71:78.

Vilniuje vykusį pirmąjį mačą dramatiškai laimėjo Izraelio komanda rezultatu 76:74.

Prieš pat išvyką į Tel Avivą Lietuvos vicečempionai atsisveikino su vyriausiuoju treneriu Dirku Bauermannu. Vokietį poste laikinai pavaduos asistentu dirbęs Dainius Adomaitis. Vilniaus komandai šiose rungtynėse padėti negalėjo traumuoti Omaras Cookas ir Eimantas Bendžius.

„Antrame kėlinyje buvo keli momentai, kai paskubėjome. O „Maccabi“ - stipri komanda, iškart baudė mus taikliais metimais. Bet antroje mačo pusėje nesmigome žemyn, o ketvirtą kėlinį netgi laimėjome“, - rungtynes pokalbyje su dienraščiu „Lietuvos rytas“ vertino D. Adomaitis.

Rungtynės:

„Lietuvos rytas“ 71:78 (19:11; 13:26; 19:24; 20:17) „Maccabi“

„Lietuvos rytas“: Zabianas Dowdellas 16 (7/10 dvit., 4 rez. perd.), Steponas Babrauskas 12, Juanas Palaciosas 11 (6 atk. kam.), Darius Songaila (9 atk. kam.) ir Renaldas Seibutis po 9, Tautvydas Lydeka 7, Martynas Gecevičius 5, Stevanas Jelovacas 2, Milenko Tepičius ir Gediminas Orelikas taškų nepelnė, o Edvinas Šeškus nežaidė.

„Maccabi“: Tyrece'as Rice'as (6 rez. perd.), Devinas Smithas ir Ricky Hickmanas po 14, Davidas Blu 11, Alexas Tyusas ir Jamesas Shawnas po 9.

Komandų statistika: „Lietuvos rytas“ - „Maccabi“

Dvitaškiai: 25/49 (51%) - 28/50 (56%)

Tritaškiai: 3/18 (16.7%) - 2/15 (13.3%)

Baudų metimai: 12/17 (70.6%) - 16/18 (88.9%)

Atkovoti kamuoliai (puolime/gynyboje): 34 (10/24) - 37 (11/26)

Rezultatyvūs perdavimai: 17 - 19

Perimti kamuoliai: 7 - 5

Blokai: 0 - 4

Klaidos: 9 - 12

Rungtynių eiga:

Kitose grupės rungtynėse vietą TOP-16 etape jau užsitikrinę Vitorijos „Laboral Kuxta“ krepšininkai Belgrade net 65:81 (6:25; 20:20; 25:16; 14:20) pralaimėjo „Crvena Zvezda“ komandai.

„Crvena Zvezda“: Jaka Blažičius 24, Charlesas Jenkinsas ir Ivanas Radenovičius po 11, Bobanas Marjanovičius 9 (9 atk. kam.).

„Laboral Kuxta“: Walteris Hodge'as 15, Lamontas Hamiltonas 13, Andresas Nacioni 8, Davidas Jelenikas 7.