Dar nesibaigus rungtynėms Madride paaiškėjo, kad „Žalgiris“ užsitikrino vietą Eurolygos atkrintamosiose varžybose. Tai garantavo „Maccabi“ pralaimėjimas Tel Avive Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkams 75:76.

Per likusius du etapus „Žalgiris“ turi galimybę pakovoti dėl geresnės vietos aštuonete ir aikštės pranašumo. Tiesa, Kauno ekipos laukia grėsmingi varžovai – namie žais su reguliariojo sezono nugalėtoju Maskvos CSKA, o išvykoje – su Pirėjo „Olympiakos“.

Be traumuoto Axelio Toupane'o dvikovą Madride pradėję žalgiriečiai įsibėgėjo sunkiai, tačiau tik po 3 minučių tylos prabilę, spurtavo 8:0. Netylėjo ir aikštės šeimininkai – tuo pačiu atsakę Pablo Laso auklėtiniai susigrąžino persvarą – 15:10.

Pirmojo kėlinio pabaigoje atitrūkti mėginusius varžovus sustabdė 5 iš eilės Beno Udriho taškai.

Antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs veteranas Felipe Reyesas per 4 minutes pelnė 8 taškus ir padėjo „Real“ ekipai susikrauti 8 taškų pranašumą – 34:26. Atrodė, kad karališkasis klubas netrukus pabėgs, tačiau tuomet prabilo Lietuvos čempionų snaiperiai.

Trys iš eilės tritaškiai ir Pauliaus Jankūno taiklus dvitaškis leido svečiams spurtuoti 13:2 ir įpusėjus dvikovai Š. Jasikevičiaus auklėtiniai turėjo 3 taškų persvarą – 44:41.

Tuo momentu „Žalgiris“ buvo pataikęs visus mestus 6 tritaškius, o iš jų 4 „iššovė“ Artūras Milaknis.

Po didžiosios pertraukos pavojingiausią svečių ginklą – tolimus metimus – pažaboję „Real“ krepšininkai daugiausiai Facundo Campazzo pastangomis perėmė iniciatyvą.

Tačiau jau ketvirtojo kėlinio pradžioje K. Pangosas tritaškiu išlygino rezultatą – 67:67.

Klysti pradėję žalgiriečiai strigo puldami, o „Real“ tuo pasinaudojo ir visiškai perėmė iniciatyvą. Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes aikštės šeimininkų pergale jau niekas neabejojo.

Eurolygos turnyro lentelė sužaidus pusę 28 turo rungtynių

Šiose rungtynėse net 21 tašką pelnęs „Žalgirio“ kapitonas įėjo į Eurolygos istoriją. Puolėjas atkovojo 4 kamuolius ir pakilo į pirmą vietą pagal visų laikų Eurolygoje atkovotus kamuolius gynyboje. P. Jankūnas jų atkovojo 1167 ir tai dar ne pabaiga.

Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21 (9/16 dvitaškiai, 3/4 baudos), Artūras Milaknis 14 (4/5 tritaškiai, 5 kl.), Kevinas Pangosas 12, Antanas Kavaliauskas ir Vasilje Micičius (7 rez.p.) po 8, Aaronas White'as ir Beno Udrihas po 5, Brandonas Daviesas, Paulius Valinskas, Edgaras Ulanovas, Gytis Masiulis - po 2.

Real“: Felipe Reyesas 16 (6/7 dvitaškiai, 4/4 baudos), Fabienas Causeuras 14, Luka Dončičius 11, Jaycee Carrollas 10.