Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 1 min. 39 sek. „Wildcats“ dar pirmavo šešiais taškais (70:64), tačiau tuomet varžovų gynėjas Marcusas Paige'as smeigė du tritaškius (vieną iš jų – likus 4,7 sek.) ir išlygino rezultatą – 74:74.

Tada Vilanovos trenerių štabas paprašė minutės pertraukėlės ir nubraižė čempionišką derinį, kurio smaigalyje atsidūręs puolėjas Krisas Jenkinsas aidint sirenai tapo ne tik savo universiteto, Filadelfijos miesto ar Pensilvanijos valstijos, bet ir visos tautos didvyriu. Jo taiklus tolimas šūvis atnešė „Wildcats“ pergalę 77:74.

„Wildcats“ nusileido varžovams tiek pagal kovą dėl atšokusių kamuolių (23 prieš 36), tiek pagal rezultatyvius perdavimus (6 prieš 16), bet viską kompensavo daug geresniu taiklumu – 28/48 metimai iš žaidimo (58 proc.) prieš 27/63 (43 proc.)

Vilanovos atstovai NCAA čempionais tapo vos antrą kartą istorijoje ir pirmą kartą po 31-erių metų pertraukos. Prieš tai jie triumfavo tik 1985-aisiais, kai pateikė sensaciją ir finale 66:64 palaužė titulą gynusius Džordžtauno „Hoyas“ krepšininkus su būsimąja NBA legenda Patricku Ewingu, kuris ir buvo pripažintas viso turnyro MVP, priešakyje.

„Wildcats“: Philas Boothas 20, Ryanas Arcidiacono 16, Krisas Jenkinsas 14, Joshas Hartas 12, Danielis Ochefu 9 taškai.

„Tar Heel“: Marcusas Paige'as 21, Joelas Berry 20, Brice'as Johnsonas 14, Justinas Jacksonas 9 taškai.

Beje, įspūdingą finalą, dėl kurio pirmadienį nevyko nė vienas NBA mačas, tarp 74,340 tūkst. žiūrovų (antras rezultatas per visą NCAA istoriją po 2014 m. finalo – 79,238 tūkst.) Hjustone gyvai stebėjo ir pats Michaelas Jordanas, 1981-1984 m. atstovavęs Šiaurės Karolinos universitetui ir 1982 m. pats atnešęs jam čempiono vardą taikliu dvitaškiu prieš „Hoyas“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (58)