Antrą dieną iš eilės be kelti sparnus į Graikiją pasiruošusio Igno Brazdeikio žaidę žalgiriečiai 85:84 (14:21, 27:16, 28:25, 16:22) įveikė Adrijos lygos vicečempionę Belgrado „Crveną zvezdą“.

Nugalėtojams Edgaras Ulanovas surinko 16, Arnas Butkevičius – 12, Laurynas Birutis – 11 (12 atk. kam.), o Lukas Lekavičius ir Rolandas Šmitas – po 8 taškus.

CZ gretose ir rezultatyviausias, ir naudingiausias buvo Rokas Giedraitis, finišavęs su 19 taškų (29 min. 3/3 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 4/4 baudos, 5 atk. kam., 4 rez. perd.) bei 26 efektyvumo balais.

18 taškų pridėjo Mike'as Tobey, 13 – Nemanja Nedovičius.

Netaikliais metimais susitikimą pradėję kauniečiai, prametę visus 7-is pirmus savo tritaškius, atsiliko dviženkliu skirtumu (7:18, 14:25), tačiau dar iki didžiosios pertraukos ne tik panaikino visą deficitą, bet ir išsiveržė į priekį – 41:37.

Iniciatyva Kazio Maksvyčio auklėtinių rankose išliko ir po didžiosios pertraukos – žaliai-balti netgi susikrovė 15 taškų persvarą (69:54). Visgi Duško Ivanovičias kariauna, kurią traukė viską pataaikęs Rokas Giedraitis, nepasidavė ir ketvirtame kėlinyje persvėrė rezultatą savo naudai – 73:75.

Pradėjus tiksėti paskutinei minutei Kauno ekipa atsiliko 81:84, tačiau vieną baudą realizavo kapitonas Edgaras Ulanovas, o Lukas Lekavičius įmetė dvitaškį su pražanga – 85:84.

Primename, kad penktadienį „Žalgiris“ 72:75 nusileido Pirėjo „Olympiakos“, o CZ po dviejų pratęsimų 109:112 nusilenkė Tel Avivo „Maccabi“.

Šeštadienio vakarą OLY su „Maccabi“ išsiaiškins šio turnyro nugalėtojus.

Naujojo Eurolygos sezono pradžia – spalio 5 dieną. Žalgiriečiai startuos maču svečiuose su Bolonijos „Virtus“, o jau antrajame ture spalio 13 d. „Žalgiris“ namuose priims tą pačią „Crveną zvezdą“.

Rungtynių eiga:

Pirmosiose atakose Rolandas Šmitas dukart po krepšiu surado Kevarriusą Hayesą (4:5), bet triskart netaikliai atakavo iš toli, kuo naudojosi varžovai – 5:15. K. Hayesas įdėjo po Dovydo Giedraičio perdavimo, 5 taškus iš eilės pelnė Arnas Butkevičius, netaiklų metimą kartojo Laurynas Birutis – 14:21.

Prametę visus 7 tritaškius pirmajame kėlinyje antrąjį žalgiriečiai pradėjo Brady Maneko, Edgaro Ulanovo ir Danieliaus Lavrinovičiaus taikliais šūviais – 23:28. Iš baudos aikštelės tiksliai metė Lukas Lekavičius ir Keenanas Evansas, E. Ulanovas pridėjo baudų metimus, o po R. Šmito 4 taškų „Žalgiris“ jau buvo priekyje 36:33. Antrąjį kėlinį užbaigė K. Evanso baudų metimai ir E. Ulanovo tritaškis – 41:37.

Trečiojo kėlinio pradžioje A. Butkevičius smeigė tritaškį, L. Birutis pelnė 5 taškus iš eilės – 49:41. B. Manekas ir L. Birutis įmetė po 1 baudą, po krepšiu prasiveržė Nazas Mitrou-Longas, o B. Maneko tritaškis ir A. Butkevičiaus perimtas kamuolys augino skirtumą iki dviženklio – 58:48. N. Mitrou-Longas rinko 5 taškus iš eilės, R. Šmitas realizavo baudas, E. Ulanovas pridėjo 4 taškus ir „Žalgiris“ pirmavo 69:54. Tiesa, kėlinį 8 taškais be atsako užbaigė varžovai – 69:62.

R. Šmitas atidarė ketvirtąjį kėlinį, bet per kitas 5 minutes Kauno komandai taškus nuo baudų metimo linijos pelnė tik E. Ulanovas, todėl „Crvena Zvezda“ persvėrė rezultatą – 73:75. Dvigubą dublį rinkęs L. Birutis buvo išvedęs žalgiriečius į priekį (76:75), bet varžovai rado savo ginklų – 78:82. Tuomet iniciatyvos ėmėsi L. Lekavičius, pataikęs tritaškį ir po E. Ulanovo baudos metimo prasiveržęs su pražanga. Žalgiriečiai apsigynė nuo paskutinės serbų atakos ir šventė pergalę 85:84.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16, Arnas Butkevičius 12 (3 per. kam.), Laurynas Birutis 11 (12 atk. kam.), Lukas Lekavičius ir Rolandas Šmitas po 8, Keenanas Evansas (4 rez. perd., 3 per. kam.), Brady Manekas (5 atk. kam.) ir Nazas Mitrou-Longas po 7, Kevarriusas Hayesas 6, Danielius Lavrinovičius 3 taškai. Tomas Dimša (17 min.) ir Dovydas Giedraitis (14 min.) taškų nepelnė.

„Crvena zvezda“: Rokas Giedraitis 19 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Mike'as Tobey 18, Nemanja Nedovičius 13 (5 rez. perd., 3 per. kam.), Luka Mitrovičius 8 taškai.