Du tolimus metimus pataikiusi Mantė Kvederavičiūtė labiausiai prisidėjo prie viešnių spurto dvikovos pradžioje. Tačiau turėtos 8 taškų persvaros vilnietėms išlaikyti nepavyko. Utenos komanda atsakė sėkminga atkarpa ir po Monikos Aleksaitės dviejų taiklių metimų išsiveržė į priekį - 12:10. Vilnietes nuo didesnių nemalonumų išgelbėjo puikiai kėlinuko pabaigą sužaidusi Hollie Meršon. Gynėja per tris minutes pelnė visus 8 „Kibirkšties-VIČI“ taškus ir sugrąžino nedidelę persvarą savo komandai.

Antrojo kėlinuką sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkės ir po Vitos Žilinskaitės dvitaškio dar kartą išsiveržė į priekį - 23:21. Tačiau po kelių minučių treneriui Alfredui Vainauskui teko prašyti minutės pertraukėlės, Lietuvos čempionėms sėkmingai užbaigus tris atakas paeiliui. Po jos „Utenos“ gynybai ir toliau sunkiai sekėsi stabdyti varžoves. M.Kvederavičiūtei pataikius iš vidutinio nuotolio, „Kibirkštis-VIČI“ pirmavo 25:32. Dar labiau nutolti viešnioms neleido prieš pat didžiąją pertrauką 5 taškus pelniusi Irma Raugaitė.

Po didžiosios pertraukos vilnietes į priekį vedė Vita Kuktienė. Viena labiausiai patyrusių LMKL lygos krepšininkių surinko 7 taškus iš eilės, o „Kibirkšties-VIČI“ pranašumas tapo dviženkliu. Varžovių gynyboje užstrigusių uteniškių gretose vienintelei Sakellie Daniels pavyko užbaigti porą atakų. Antroje kėlinuko pusėje įsižaidė Lietuvos čempionių legionierės. Po Sofijos Aleksandravičiaus dvitaškio komandas skyrė jau 22 taškai - 38:60. Puikias išvakarėse sužaidusi amerikietė vidurio puolėja pratęsė puikų savo pasirodymą ir, iki tol nei karto per 13 rungtynių neatakavusi iš toli, užbaigė kėlinuką pataikydama pirmąjį savo tritaškį LMKL lygoje .

Per paskutines 10 minučių „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės atsipalaidavo tačiau susikrautos persvaros neiššvaistė.

„Utenos“ komandai S. Daniels ir K. Alminaitė pelnė po 14 taškų ir atkovojo po 9 kamuolius.

„Kibirkštį-VIČI“ į priekį vedė M. Kvederavičiūtė ir S. Aleksandravičius (13 atk. kamuolių), surinkusios po 19 taškų. H. Meršon pridėjo 15 taškų.

„Aistės-LSU-Paradis“ šventė antrąją pergalę iš eilės

Lauros Svarytės vedamos Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ pirmoje rungtynių pusėje susikrovė dviženklę persvarą, kurios užteko šeštajai pergalei LMKL čempionate pasiekti. Penktąją vietą užimanti laikinosios sostinės komanda išvykoje rezultatu 63:51 (23:16, 16:10, 12:11, 13:13) palaužė Vilniaus „Jaunųjų talentų“ pasipriešinimą ir turnyro lentelėje atitrūko nuo artimiausios persekiotojos „Utenos“.

Justinos Kraujūnaitės vedami „Jaunieji talentai“ vos per porą minučių atitolo saugiu atstumu, o Laurai Juškaitei pataikius abu baudų metimus susikrovė 8 taškų pranašumą. Kėlinuko viduryje Jolanta Marmienė tritaškiu metimu pradėjo „Aisčių-LSU-Paradis“ spurtą, kuris privertė vilniečių trenerį Egidijų Ženevičių prašyti minutės pertraukėlės po Lauros Svarytės dvitaškio su varžovės pražanga, išvedusio viešnias į priekį - 14:16. Minutės pertraukėlė viešnių sėkmingos atkarpos nesustabdė, skirtumas toliau augo.

Antrajame kėlinuke vaizdas aikštelėje nesikeitė. „Jaunieji talentai“ taškus rinko labai sunkiai, tuo tarpu gynyboje vilnietės neįstengė sulaikyti L.Svarytės. Daugiau nei pusę komandos taškų surinkusi „Aisčių-LSU-Paradis“ puolėja pataikė trečiąjį savo tritaškį, po kurio studentės nutolo 15 taškų atstumu, o ilsėtis išėjo pirmaudamos 26:39.

Iškart po pertraukos, L.Svarytei įmetus eilinį tritaškį, komandas skyrė jau 18 taškų, tačiau „Jaunieji talentai“ pademonstravo charakterį ir laimėjo atkarpą 10:0 (36:44). Viešnioms teko prašyti minutės pertraukėlės, o žaidimas išsilygino.

Paskutinio ketvirčio viduryje „Aistės-LSU-Paradis“ spurtavo, pataikydamos du tolimus metimus iš eilės. Skirtumui išaugus iki 18 taškų (42:60), rungtynių baigtis tapo aiški.

„Jauniesiems talentams“ A.Bobinaitė pelnė 13, J.Kraujūnaitė (7 rez. perdavimai) - 10, L.Juškaitė (9 atk. kamuoliai) - 8 taškus.

„Aisčių-LSU-Paradis“ gretose L.Svarytė į savo sąskaitą įsirašė 29 taškus ir 13 atkovotų kamuolių. J.Marmienė pridėjo 10 taškų, 9 atkovotus ir 7 perimtus kamuolius.

„Hoptrans-Sirenos“ išvargo pergalę Šiauliuose

Be Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės rungtyniavusios Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“ išvargo pergalę Šiauliuose. LMKL čempionato lyderės išvykoje tik dvikovos pabaigoje palaužė vietos „Rūtos-Universiteto“ pasipriešinimą - 83:75 (24:16, 18:27, 17:16, 24:16).

Pirmojo kėlinuko viduryje po nesulaikomai žaidusios Ivetos Šalkauskės dviejų baudų metimų viešnios susikrovus dviženklę persvarą (9:19) atrodė, kad sunkumų vienas rungtynes po kitų laiminčiai „Hoptrans-Sirenoms“ nekils. Tačiau Tatjanos Khatsko ir Katerinos Kašlei į priekį vedama „Rūtos-Universiteto“ komanda rankų neleido.

Antrojo kėlinuko pradžioje šiaulietės be atsako pelnė 7 taškus ir sumažino atsilikimą iki minimumo - 23:24. Prieš didžiąją pertrauką „Rūtos-Universiteto“ krepšininkės taškus rinko tik tolimais metimais, pataikydamo net 5 tritaškius iš eilės. Jų dėka, dvikovos pradžioje pirmavusios aikštelės šeimininkės vėl išsiveržė į priekį - 43:42.

Trečiajame ketvirtyje vyko lygi kova. „Hoptrans-Sirenos“ susigrąžino pranašumą, tačiau atitolti daugiau nei 4 taškų atstumu nesugebėjo. Kėlinukui baigiantis, puikiai rungtynėse iš toli atakavusios šiaulietės pataikė dar du tritaškius - 59:58.

Paskutiniajame ketvirtyje „Hoptrans-Sirenos“ sužaidė dvi sėkmingas atkarpas, po kurių susikrovė 9 taškų pranašumą - 67:79, likus žaisti mažiau nei tris minutes. Silvijai Kuodienei gavus penktąją pražangą, rungtynių baigtis tapo aiški. Trumpą atsarginių suolelį turinti „Rūtos-Universiteto“ komanda dar bandė gelbėtis taikliais tolimais metimais, tačiau apsiginti nuo atsakomųjų varžovių atakų nesugebėjo.

„Rūtai-Universitetui“ T.Khatsko surinko 23 (5/9 tritaškiai), K.Kašlei - 22 (9 rez. perdavimai), S.Kuodienė - 16 taškų.

„Hoptrans-Sirenoms“ I.Šalkauskė pelnė 32 taškus ir atkovojo 16 kamuolių. K.Balčiūnaitė (8 atk. kamuoliai) pridėjo 18, E.Tarasevičiūtė -15 taškų.

„Suduva“ antrą kartą įveikė „Fortūną“

Marijampolės „Sūduva“ II-ąjį LMKL čempionato ratą užbaigė svarbia pergale prieš Klaipėdos „Fortūną“. Suvalkijos komanda savo žiūrovų akivaizdoje nugalėjo pagrindinę konkurentę į trečiąją vietą rezultatu 85:72 (21:19, 24:22, 21:14, 19:17) ir klaipėdietes turnyro lentelėje lenkia jau trimis pergalėmis.

Be Gabrielės Gutkauskaitės rungtyniavusios klaipėdietės niekuo nenusileido aikštelės šeimininkėms, per pirmas 10 minučių. Kėlinuko pabaigoje po Sandros Baliutavičiūtės dvitaškio „Sūduva“ pirmavo 6 taškų persvara (21:15), tačiau ja džiaugėsi neilgai. Eglė Šikšniūtė sėkmingai užbaigė dvi atakas, po kurių „Fortūna“ priartėjo vieno metimo atstumu.

Banguotame antrajame kėlinuke iniciatyva iš pradžių priklausė viešnioms, kurios ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą po Linos Aglinskaitės tritaškio (32:34). Tačiau susikrautos 4 taškų tašku persvaros klaipėdietės neišlaikė. Ievos Prėskienytės rezultatyvaus žaidimo dėka „Sūduva“ vėl išsiveržė į priekį, o po Olenos Staščiuk dvitaškio prieš pat pertrauką pirmavo 45:41.

Legionierė iš Ukrainos puikiai pradėjo trečiąjį ketvirtį, pelnydama pirmus 8 ekipos taškus. Tačiau jo viduryje „Sūduvos“ treneriams teko prašyti minutės pertraukėlės, kai aikštelės šeimininkių susikrauta persvara ištirpo iki 2 taškų (55:53). Po jos Marijampolės komanda spurtavo ir po Ritos Milieškienės dvitaškio pirmą kartą pirmavo dviženkliu skirtumu - 66:55.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje „Sūduvos“ persvara išaugo iki 14 taškų. Po netaiklių „Fortūnos“ metimų trenerė Ramunė Kumpienė paprašė minutės pertraukėlės, tačiau ji viešnių žaidimo nepagerino. Po I.Prėskienytės dvitaškio su varžovės pražanga, komandas skyrė jau 19 taškų - 82:63. Susikrautos persvaros marijampolietėms užteko ramiai užbaigti dvikovą.

„Sūduvai“ R.Milieškienė surinko 19 (6 rez. perdavimai), O.Staščiuk - 13, S.Baliutavičiūtė (9 atk. kamuoliai) ir I.Prėskienytė (8 atk. kamuoliai) - po 12 taškų.

„Fortūnos“ gretose rezultatyviausią sezono mačą sužaidusi L.Aglinskaitė pelnė 28 taškus. E.Šikšniūtė pridėjo 13, M.Grigalauskytė - 12 taškų.

LMKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):