ALBA sėkmingai pradėjo rungtynes, išnaudodama 223 cm ūgio milžiną iš Čado Christą Koumadje ir išsiveržė į priekį 5:12, tačiau netrukus gynybą sutankinęs „Žalgiris“ pasivijo svečius – 21:23.

Didžiausiu M. Schillerio auklėtinių galvos skausmu tapo Marcusas Erikssonas beveik 100 proc. atakavęs iš visų pozicijų ir per du kėlinius vienas surinkęs 17 taškų.

Lietuvos čempionų toliašaudė artilerija veikė puikiai – tritaškius pataikė Nigelas Hayesas, L. Lekavičius ir Thomas Walkupas, tačiau antrojo kėlinio pabaigoje ALBA surengė spurtą, išnaudojo ir Joffrey Lauvergne'o techninę pražangą – įpusėjus dvikovai įgijo dviženklę persvarą – 41:51.

Sėkmingai po didžiosios pertraukos sužaidęs Rokas Jokubaitis ir N. Hayesas sumažino skirtumą iki minimumo – 57:58, o Martinas Gebenas dėjimu iš viršaus pirmą kartą persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai.

Iniciatyvos iš rankų nepaleidę žalgiriečiai sėkmingai užbaigė trečiąjį kėlinį, o paskutinę sekundę tolimą tritaškį pridėjęs Karolis Lukošiūnas leido Lietuvos čempionams 10 minučių atkarpą laimėti 27:10.

Paskutinį ketvirtį apsukų nemažinę žalgiriečiai per 5 minutes padidino skirtumą iki 21 taško (89:68) ir ėmė triuškinti svečius. Dvikovos nugalėtojo klausimas buvo išspręstas anksčiau laiko. Pačioje pabaigoje pasinaudoję tuo, kad aikštėje buvo žalgiriečių jaunieji atsarginiai žaidėjai, ALBA krepšininkai sumažino skirtumą iki garbingesnio.

Rezultatyviausias ir naudingiausias rungtynes sužaidė L. Lekavičius. Jis nugalėtojams per 22 min. pelnė 21 tašką (3/7 dvitaškiai, 5/5 tritaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo, 3 kartus prasižengė, išprovokavo dvi pražangas ir surinko 22 naudingumo balus.

Lukas Lekavičius prieš ALBA. Statistika

Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21 (3/7 dvitaškiai, 5/5 tritaškiai, 1/1 baudos, 5 rez.p., 22 naud.b.), Nigelas Hayesas ir Thomas Walkupas po 15, Karolis Lukošiūnas ir Martinas Gebenas po 12, Marius Grigonis 6, Rokas Jokubaitis 5, Joffrey Lauvergne'as 4, Steve'as Vasturia 2, Paulius Jankūnas (8 atk.k., 4 rez.p.) ir Marekas Blaževičius po 0.

ALBA: Marcusas Erikssonas 19, Peytonas Siva 16, Jaysonas Grangeris 15, Nielsas Giffey 10, Benas Lammersas 7, Louisas Olinde 5, Malte Delow ir Chirstas Koumadje po 4, Simmone Fontecchio ir Luke'as Sikma po 3.

"Žalgiris" - ALBA. Rungtynių statistika

Pirmoje šio sezono tarpusavio akistatoje „Žalgiris“ Berlyne triumfavo 74:71.

Lietuvos čempionams negalėjo padėti Augustine'as Rubitas. Puolėjo COVID-19 testas šeštadienį buvo teigiamas, jis mažiausiais dvi savaites priverstas izoliuotis.

Kitas rungtynes šią savaitę „Žalgiris“ žais ketvirtadienį išvykoje su Miuncheno „Bayern“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (347)