Mūsiškiai pirmą ketvirtį laimėjo 23:18, o antrame dar labiau išryškėjo lietuvių pranašumas – 23:10. Po pirmosios mačo pusės mūsiškiai galėjo jaustis pakankamai saugiai – 46:28.

Neįtikėtina, bet po pertraukos per 7 min. lietuviai neleido slovėnams pelnyti nė taško, o patys pelnė 28-is. Taip mūsiškių persvara išaugo net iki 45-ių taškų (73:28)!

Galiausiai varžovams tikrą taškų „sausrą“ pavyko nutraukti bent vienu taikliu baudos metimu, tačiau netrukus Mantas Rubstavičius atsakė dvitaškiu (75:29).

Savo dominavimą pratęsę lietuviai kėlinį laimėjo net 33:4 ir prieš ketvirtą ketvirtį pirmavo daugiau nei įtikinamai 79:32.

85:35 – net 50 taškų ekipas skyrė ketvirto kėlinio pradžioje. Klausimas tik vienas – kiek dar mūsiškiai didins triuškinančią persvarą?

Visgi slovėnai kiek atgaivino savo puolimą ir nebeleido lietuviams tolti, tačiau jie neišsigelbėjo nuo triuškinančios nesėkmės. Galutinis rezultatas – 105:55.

Lietuvos jaunučių rinktinė: Emilis Butkus 15 (6/11 dvit., 11 atk. kam.), Matas Repšys 12 (3/5 dvit.), Kasparas Jonauskas ir Matas Rubstavičius (1/5 dvit.) po 10, Hubertas Pivorius ir Edgaras Preibys po 9, Tautvilas Tubelis 8, Matas Makauskas 7, Jokubas Rubinas ir Ąžuolas Tubelis (7 atkov. kam.) po 6, Kornelijus Zikas ir Augustas Marčiulionis (6 rez. perd.) po 5 taškus.

Slovėnija: Anze Medvedas 10, Urbanas Klavzaras 9, Alenas Malovčičius 8 taškai.

Mūsų šalies krepšininkai 2008 metais tapo Europos jaunučių čempionais, 2009, 2010, 2015 ir 2016 metais iškovojo sidabro medalius, o 2007 metais – bronzos.

Kitose A grupės rungtynėse Juodkalnija 81:77 įveikė Izraelio rinktinę.

***

Pirmose A grupės rungtynėse penktadienį Tomo Purlio vadovaujami lietuviai po įspūdingai sužaistos antros susitikimo pusės net 84:50 (11:12, 17:15, 29:15, 27:8) sutriuškino Juodkalnijos jaunuolius.

Pergalingame mače 21-ą tašką surinko Ąžuolas Tubelis (8/10 dvitaškiai, 5/6 baudos, 5 blokai, 33 naud. balai), 14 – Hubertas Pivorius (4/4 tritaškiai), po 9 – Jokūbas Rubinas, Mantas Rubstavičius ir Edgaras Preibys.

Slovėnai pirmame mače 63:78 nusileido Izraelio krepšininkams.

Į kitą etapą pateks visos keturios komandos, tačiau paskutinę vietą užėmusi ekipa aštuntfinalyje turės kautis su pajėgiausia B grupės komanda.

Iki šiol šią vasarą medalių Lietuvos jaunimo rinktinėms iškovoti Europos čempionatuose nepavyko: Arvydo Gronskio treniruoti dvidešimtmečiai liko 9-ti, o Gedimino Petrausko vadovaujami aštuoniolikmečiai užėmė 5-ąją vietą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (39)