Likus žaisti 9 sekundėms, Nicolas Laprovittola pataikė, kaip tuomet atrodė, tritaškį ir „išlygino“ rezultatą. Tuo patikėję, vilniečiai apsigynė nuo lemiamos varžovų atakos ir jau ruošėsi pratęsimui, tačiau tada...

Tada paaiškėjo, kad argentinietis mynė tritaškio liniją ir pataikė tolimą dvitaškį, kuris neleido išlyginti rezultato ir lėmė absurdišką šeimininkų 98:99 (23:31, 22:23, 25:22, 28:23) pralaimėjimą.

Kaip jau įprasta, „Lietuvos rytas“ mačą pradėjo tiesiog tragiškai – vos per pusantros minutės vilniečiai „prasileido“ 10 taškų, kai patys nepelnė nė vieno.

Visgi sostinės komandos krepšininkai sugebėjo atsibusti, tačiau per pirmą kėlinį vis tiek į savo krepšį varžovams leido įmesti 31 tašką (23:31).

Antrame kėlinyje pasižymėjo „Olaj“ snaiperis Davidas Vojvoda, kuris per ketvirtį įmetė tris tritaškius ir neleido „Lietuvos rytui“ priartėti (45:54).

Būtent daugiausiai taiklių tolimų metimų dėka vengrai išsaugojo savo pranašumą. Per pirmą rungtynių pusę svečiai realizavo net 10 tritaškių iš 13 bandymų.

Trečiame kėlinyje, atrodė, „Lietuvos rytas“ visiškai subyrėjo. Įpusėjus ketvirčiui, „Olaj“ pirmavo rekordiniu – 15 taškų – skirtumu (59:74). Visgi vilniečiai kėlinį baigė 8:0 spurtu ir atsilikimą sumažino iki 6 taškų (70:76).

Iki mačo pabaigos likus žaisti 3 minutes, „Lietuvos rytas“ atsilikinėjo tik 2 taškų skirtumu (85:87). Visgi kitus savo taškus šeimininkai įmetė tik po pusantros minutės, kai varžovai jau buvo susikrovę 6 taškų pranašumą (86:91).

Likus žaisti 44 sekundes, Gediminas Orelikas įmetė tritaškį ir perbraukė varžovų pranašumą per pusę (91:94). Dar kitoje atakoje tolimą metimą smeigė N. Laprovittola ir vilniečiai dar kartą deficitą sumažino iki 2 taškų (94:96).

Tačiau paskutinėmis sekundėmis apsižioplinę Lietuvos vicečempionai turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

„Olaj“ pirmavo nuo pat rungtynių pradžios ir „Lietuvos rytui“ nė karto neleido išsiveržti į priekį. Vengrai taip pat atkovojo daugiau kamuolių (30 prieš 20).

Kitą savaitę vilniečiai vyks į Saratovą, kur sieks revanšuotis „Avtodor“ komandai.

„Lietuvos rytas“: Nicolas Laprovittola 26 (7 rez. perd., 30 naud. bal.), Gediminas Orelikas 19, Marius Runkauskas 15, Artūras Gudaitis 14, Deividas Gailius 12.

„Olaj“: Strahinja Miloševičius 22, Davidas Vojvoda 20, Kirilas Natiažka 17, Kristianas Wittmannas 15.