Lietuvos vicečempionams tai buvo antrasis mačas kontrolinių rungtynių cikle – stovyklos Druskininkuose metu „Lietuvos rytas“ 76:53 sutriuškino Kazachstano rinktinę.

Kadangi vilniečiai kol kas yra nepilnos sudėties, jiems laikinai draugiškų rungtynių ir treniruočių metu padeda Augustinas Jankaitis, Edvinas Šeškus ir Steponas Babrauskas.

Startinis penketas: Adas Juškevičius, Marius Runkauskas, Mindaugas Lukauskis, Gediminas Orelikas ir Kšištofas Lavrinovičius

Aikštės šeimininkai susitikimą pradėjo netaikliu metimu, bet netrukus jau kitoje aikštės pusėje K. Lavrinovičius apdovanojo Dimitrijų Sokolovą „stogu“. Pirmasis taškų sąskaitą atidarė G. Orelikas.

Per pirmąsias 2 minutes vilniečių gynyba buvo nepralaužiama (4:0). Pagirtiną energiją aikštėje demonstravo M. Runkauskas. Po A.Juškevičiaus tritaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo 7:2. Vėliau sostinės klubas sustojo, o tuo pasinaudoję svečiai po sėkmingos atkarpos išsiveržė į priekį 8:7.

Ant parketo pasirodęs Artūras Gudaitis iškart sudrebino krepšį dėjimu, o netrukus pasižymėjo ir Rokas Giedraitis (15:10). A. Gudaitis puikiai darbavosi gynyboje, o Žygimantas Janavičius ir G. Orelikas labiausiai prisidėjo prie spurto, po kurio pirmą kartą įgytas dviženklis pranašumas (23:12). Kėlinio pabaigoje vilniečiai pateko į nedidelę duobę, tačiau išsaugojo atotrūkį – 26:19.

Antrame kėlinyje aktyviai rungtyniavę rusai perėmė iniciatyvą (29:29). 4 taškus paeiliui pelnęs K. Lavrinovičius neleido varžovams atritūkti, tačiau M. Nicola buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės po antro svečių tritaškio paeiliui (32:35).

Įsibėgėję „Lietuvos ryto“ krepšininkai susigrąžino rungtynių kontrolę (39:35). Aktyvų spaudimą per visą aikštę taikę M. Nicola auklėtiniai beveik 7 minutes neleido varžovams pelnyti nė taško (43:35).

Nė minutei neatsipalaidavę vilniečiai laikė iniciatyvą savo rankose – po sudėtingo G. Oreliko metimo „Lietuvos rytas“ susigrąžino dviženklę persvarą (47:37). Aidint antrojo kėlinio sirenai pataikęs R. Giedraitis dar labiau padidino sostinės klubo atotrūkį – 51:39.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ sugrįžo dar labiau susikoncentravęs – po laimėtos atkarpos 9:0 vilniečiai įgijo rekordinį pranašumą (60:39). Prasidėjus antrajai kėlinio atkarpai, aikštės šeimininkų pozicinis puolimas strigo, tuo tarpu nuolat skylių gynyboje rasdavusi „Krasnyj Oktiabr“ ėmė švelninti skirtumą. Po trečiojo kėlinio komandas skyrė 7 taškai – 64:57.

Volgogrado klubas vis mėgino perlaužti rungtynių eigą, tačiau arti varžovų M. Nicola auklėtiniai neprisileido. Labiausiai prie to prisidėjo vieną po kito dvitaškius įmetęs G. Orelikas (77:68). Abiejose aikštės pusėse netrūko chaoso, komandų atakos neretai pasibaigdavo netaikliais metimais ar klaidomis. Ant parketo netrūko fizinių grumtynių. Iniciatyvą išlaikęs „Lietuvos rytas“ artėjo pergalės link. Finalinė sirena fiksavo galutinį rezultatą 82:77.

„Lietuvos rytas“: Artūras Gudaitis 17 (5 atk. kam.), Gediminas Orelikas 16 (5/7 dvitaškiai, 8 atk. kam.), Rokas Giedraitis 9, Kšyštofas Lavrinovičius 8, Adas Juškevičius ir Žygimantas Janavičius (6 rez. perd.) po 7, Steponas Babrauskas 6, Augustinas Jankaitis 4, Mindaugas Lukauskis ir Marius Runkauskas po 3, Juliuus Jucikas 2 taškai. Edvinas Šeškus taškų nepelnė.

„Krasnyj Oktiabr“: D. J. Cooperis 19, JaJuanas Johnsonas 18 (14 atk. kam.), Jordanas Hamiltonas 15 taškų.