Lietuvos krepšinio federacija (LKF) U20 merginų rinktinei buvo iškėlusi tikslą užimti 5-12 vietas Europos čempionato A divizione.

Šiame susitikime komandos lygiai kovojo tik pirmas dešimt minučių, po kurių švieslentėje degė skaičiai 15:15. Tačiau jau antrame ketvirtyje Lietuvos rinktinės įjungė aukštesnę pavarą, agresyviu ir greitu puolimu pasiuntė varžoves į nokdauną bei greit pasiekė dviženklę persvarą. Po dviejų kėlinių mūsiškės jau pirmavo 18 taškų skirtumu (43:25).

Trečiame kėlinyje vaizdas aikštėje išliko panašus. Lietuvos rinktinės dominavo ant parketo, o mūsų komandos treneriai jau galėsi leisti pasireikšti ir toms krepšininkėms, kurios šį čempionatą žaidė mažiau. Po trijų ketvirčių Lietuvos rinktinė padidino savo pranašumą iki 25 taškų (63:38).

Paskutiniame kėlinyje vis garsiau skambėjo Lietuvos rinktinės gerbėjų šūksniai, o mūsų šalies rinktinės užtikrintai žygiavo link pergalės. Puikiai visų rungtynių metu tritaškius metusius lietuvės ir ketvirtame kėlinyje padidino savo pranašumą bei šventė pergalę 33 taškų skirtumu (87:54).

Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinė pataikė net 14 tritaškių iš 31, kai varžovės įmetė 5 iš 26 bandymų.

Lietuva: Klaudija Serkevičiūtė 13 (3/3 tritaškiai, 8 rez. per.), Saulė Mikelionytė 13 (4/4 dvitaškiai, 8 atk. kam.), Gabija Šegždaitė 12, Eglė Zabotkaitė 11 (3/7 tritaškiai, 7 atk. kam.), Dominyka Paliulytė 10 (4 rez. per., 3 per.), Evelina Šataitė 8, Dalia Donskichytė 5 (5 rez. per., 3 per.), Livija Sakevičiūtė 5 (6 atk. kam., 2 blk.), Enrika Matiukaitė 5, Livija Kaktaitė 3, Justina Miknaitė 2, o Ligita Tamutytė nežaidė.

Švedija: Stephanie Vissecher 14 (7 atk. kam.), Helene Haegerstrand 13, Patricia Elias 7, Johanna Persson 6.

Priminsime, kad šiame Europos čempionate, B grupėje, lietuvės 55:48 nugalėjo Baltarusiją, tačiau 46:66 nusileido belgėms ir 47:62 vengrėms, aštuntfinalyje 62:66 pralaimėjo Serbijos bendraamžėms, 9-16 vietų atkrintamosiose 64:44 sutriuškino Vokietiją, o 9-12 vietų atkrintamosiose 54:67 nusileido Latvijai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)