Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje tik po nuožmios kovos 101:89 (21:24, 21:22, 32:26, 27:17) palaužė Jonavos „CBet“ (5/5) ekipą, kurį šįkart rėmėsi vos aštuoniais žaidėjais.

Nuo pat mačo pradžios jonaviečiai kibo į atlapus varžovams, nepaisydami savo siauros rotacijos. Po pirmojo ketvirčio trapų pranašumą turėjo būtent šeimininkai – 24:21.

Antrajame kėlinyje komandos toliau žengė koja kojon, tačiau priekyje nežymiai ir toliau laikėsi „CBet“, kurią į priekį tempė Michaelas Hughesas. Amerikietis vien per pirmąją mačo dalį realizavo net tris tolimus metimus, kai iki tol per visą sezoną nebuvo įmetės nė vieno. Tiesa, jį apribojo keturios asmeninės pražangos. Po dviejų kėlinių Jonavos komanda pirmavo 46:42.

Po pertraukos „CBet“ nemažino apsukų ir netgi atitrūko dviženkliu skirtumu (67:57), tačiau tuomet vilniečiai atkuto ir per trumpą laiką panaikino savo atsilikimą (69:69). Prieš lemiamą ketvirtį sostinės ekipa jau turėjo trapią persvarą – 74:72.

Šeimininkų jėgos pamažu ėmė blėsti tiksint paskutiniosioms dešimt minučių. „Rytas“ lėtai didino atstumą nuo priešininkų, o penktoji pražanga iš rungtynių eliminavo Taurą Jogėlą. Likus mažiau nei 5 minutėms komandas jau skyrė 12 taškų (94:82). Tik tuomet Virginijus Šeškus ant parketo išleido Dastiną Morkūną. Galiausiai svečiai nebeprisidarė nemalonumų ir įsirašė sau devintąją pergalę.

Abi komandos sėkmingai atakavo nuo trijų taškų linijos. Jonaviečiai realizavo 15 tritaškių iš 30 (50 proc.), o vilniečiai – 15 iš 35 (42,9 proc.).

Vicečempionų pranašumas labiausiai atsispindi baudų metimų statistikoje. Jie baudomis pelnė 18 taškų (18/26 baud.), tuo tarpu priešininkai tokiu būdu surinko vos 4 taškus (4/8 baud.).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė rezultatyviausią ir naudingiausią sezono mačą sužaidęs Keithas Hornsby. Amerikietis pelnė 21 tašką (6/11 trit.) ir surinko 17 naudingumo balų. Efektyviau už jį rungtyniavo tik Justinas Gorhamas, prie 13 taškų pridėjęs 5 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 21 naudingumo balą.

Šeimininkų negelbėjo sirguliavęs Strahinja Mičovičius, kuris savo sąskaitoje turėjo 21 tašką. Edvinas Šeškus pridėjo 20.

Susitikimą dėl sveikatos problemų praleido Aleksandaras Marelja. G. Žibėnas savo ruožtu nuo suolo nepakėlė tik Oskaro Pleikio.

„CBet“: Strahinja Mičovičius 21, Edvinas Šeškus 20, Michaelas Hughesas 15, Michaelas Lewisas 13, Tauras Jogėla 12, Lukas Kreišmontas 6.

„Rytas“: Keithas Hornsby 21, Justinas Gorhamas 13, Gytis Radzevičius 12, Margiris Normantas ir Javinas DeLaurier po 11, Martynas Echodas 10, Lukas Uleckas 8, Arnas Velička 7.