V. Bulotas skirtingu metu dalijo patarimus tokiems žaidėjams kaip Žydrūnas Ilgauskas, Donatas Motiejūnas ar Artūras Gudaitis, kurie bandė savo laimę NBA naujokų biržoje.

Tačiau ne visi krepšininkai, išreiškę norą atverti NBA duris, savo sprendimo laikosi iki galo.

Pavyzdžiui, 2012 metais vidurio puolėjas Mindaugas Kupšas atsiėmė paraišką ir naujokų biržos aistras stebėjo kaip paprastas žiūrovas.

Jei JAV žiniasklaidos šaltinių informacija apie D. Sabonio ketinimus užsiregistruoti biržai pasitvirtins, 19-metis Gonzagos universiteto puolėjas taip pat turės laiko iš naujo pasverti savo galimybes ir apmąstyti visus ateities scenarijus.

NCAA lygos žaidėjai pateikti paraiškas turi iki balandžio 24 d. Gegužės 11-15 d. jiems bus rengiama treniruočių stovykla Čikagoje, kurioje dalyvaus ir krepšininkus vertins NBA klubų pasiuntiniai. Po to potencialiems naujokams paliekama dešimt dienų galutinai nutarti, ar dalyvauti biržoje. Jei paraišką atsiimtų iki gegužės 25 d., D. Sabonis neprarastų dabartinio savo statuso ir kitą sezoną galėtų tęsti studijas universitete ir toliau rungtyniauti NCAA.

Bet anapus Atlanto apie tokią perspektyvą nė neužsimenama: jau prasidėjo diskusijos, kurio agento paslaugas pasirinks 211 cm ūgio lietuvis.

„Žinant jo tėvo ryšius NBA, abejoju, ar D. Sabonis nusisamdys prastai situacijoje susigaudantį agentą“, – svarsto NBA analitikas Franas Fraschilla.

Pasirašęs profesionalo atstovavimo sutartį, D. Sabonis kelio atgal į studentų krepšinį nebeturėtų. Tačiau ir Krepšinis.lt kalbintam V. Bulotui neatrodo, kad „Kovo beprotybėje“ vidutiniškai po 19,6 taško, 14,3 atkovoto kamuolio ir 3,3 bloko rinkusiam krepšininkui verta dairytis per petį.

– Kokie būna lakmuso popierėliai, NBA naujokų biržoje užsiregistravusiam žaidėjui leidžiantys nuspręsti, ar išmintinga laikytis išankstinių planų? – Krepšinis.lt paklausė V. Buloto

– Viską parodo rinka. Visi mato, kas registruojasi biržai, todėl galima įvertinti savo galimybes. Aišku, tai daro ne patys žaidėjai, o jų konsultantai. Daug kas priklauso nuo jų strategijos. Informacija renkama iš reitingus dėliojančių interneto šaltinių, gaunama iš asmeninių kontaktų klubuose. Net jei krepšininkas nevažiuoja į peržiūras klubuose, neturi privačių pokalbių, gali dalyvauti tokiose stovyklose kaip Trevize, kuri iš principo atitinka oficialų treniruočių renginį galimiems naujokams. Tokiu būdu ne tik klubai gali susidaryti nuomonę apie žaidėją, bet ir jis pats mato, ar yra įdomus. Faktas toks, kad paraiškų galima siųsti kiek nori, bet jei nemoki žaisti krepšinio, tai nepadės tapti geresniu krepšininku.

– Kokia jūsų prognozė: ar D. Sabonis dalyvaus naujokų biržoje, ar nuspręs palaukti?

– Kad jis žais NBA, aš net neabejoju. Klausimas, kada. Šioje vietoje pabursiu iš kavos tirščių: manau, kad jis eis į biržą jau šiemet. Ir jei nebus 15-uke, tai jį pašauks vėliausiai 17-ą. Tokia mano prognozė. Tas vaikis to nusipelnė, kad tik nebūtų traumų ir kitų negandų.

Virginijus Bulotas, Donatas Motiejūnas ir Marius Horbačauskas

– Kaip D. Sabonio pozicijos keistųsi, jei į NBA jis pasuktų po metų arba dvejų?

– Ir Jonui Valančiūnui, ir D. Motiejūnui po NBA naujokų biržos esu sakęs: vyrai, jūs dar tik įlipote į traukinį. Nesvarbu, ar vagonas pirmas, ar penktas – ne nuo to priklauso, ar atvažiuosi iki savo tikslo. Aišku, yra tam tikros garantijos, pasitikėjimas žaidėju, kurį lemia šaukimo numeris. Bet apstu pavyzdžių, kai šaukimai visiškai neatspindėjo tolesnių krepšininkų karjerų.

Nenoriu pasakyti, kad D. Sabonis nevertas būti pirmame dešimtuke ar net penketuke. Birža – tikra loterija, niekam nepatariu spėlioti, koks bus šaukimo numeris. Viskas vyksta labai dinamiškai: kol iš viešbučio naujokų biržos vakarą nueisi iki salės, jau kas nors bus pasikeitę.

Tiesiog nereikia galvoti, kad jei manęs nebus pirmame šaukimų penkete, neverta ten dalyvauti. Svarbiau yra tai, ką žaidėjas jaučia viduje. Jeigu jis galvoja, kad yra pasiruošęs, turi eiti. Jeigu yra abejonių, tuomet geriau palaukti sezoną ar du. Tai yra svarbiausia.

D. Sabonio žaidimo epizodai:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (54)