Žalgiriečiai į Eurolygos kovas grįžo po beveik trijų savaičių pertraukos ir prie A. Trinchieri namuose patyrė pirmą nesėkmę.

Vadovaujami italo žalgiriečiai prieš tai prie savų tribūnų nuskriaudė Berlyno ALBĄ (77:71), Stambulo „Fenerbahčę“ (98:75) ir „Anadolu Efes“ (96:70) bei Atėnų „Panathinaikos“ (80:68).

Jei du kėlinius aikštėje vyko lygi kova ir OLY po fantastiško Shaquielle'o McKissico reido bei galingo dėjimo prieš pat sireną išsiveržė į priekį 39:41, tai po didžiosio pertraukos svečiai visiškai surakino „Žalgirio“ puolimą, o patys smaginosi dažniausiai taikliais tolimais metimais ir atitrūko net 22 taškų skirtumu.

Vieną po kitos minutės pertraukėls deginęs A. Trinchieri turėjo pastabų ne tik savo žaidėjams, bet ir teisėjams bei užsidirbo techninę pražangą.

Sukaustytą šeimininkų žaidimą geriausiai atspindi vienodai – po 12 – surinktų rezultatyvių perdavimų ir klaidų. „Olympiakos“ rodikliai čia kur kas solidesni – atitinkamai 23 ir 8.

Keenanas Evansas finišavo su 18 (4/7 dvitaškiai, 1/4 tritaškis, 7/7 baudos), Rolandas Šmitas su 17 (6/9 dvitaškiai, 1/4 tritaškis, 2/2 baudos), Lukas Lekavičius su 10 taškų (1/2 dvitaškis, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos). Tomas Dimša (5 rez. perd.) ir Karolis Lukošiūnas (2/6 tritaškiai) pridėjo po 6 taškus.

Nugalėtojams Thomasas Walkupas atnešė 22 (5/5 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 7 rez. perd.), Sh. McKissicas – 20 (5/5 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 4/5 baudos), Alecas Petersas – 16 (3/6 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 4/4 baudos), o Mosesas Wrightas – 11 taškų (5/5 tritaškiai).

Ignas Brazdeikis per 10 minučių pasižymėjo 2 taškais (1/3 dvitaškis, 0/1 tritaškių), 2 atkovotais ir 1 perimtu kamuoliu.

„Žalgiriui“ penktadienį trūko susižeidusio Dovydo Giedraičio, bet jau į starto penketą buvo įtrauktas Europos čempionato atrankos langą praleidęs KMT finalo ketverto MVP tapęs Laurynas Birutis.

OLY nuostoliai buvo kelis kartus didesni: dvikovą praleido Nigelis Williamsas-Gossas (vid. 8,9 taško ir 3,2 rez. perd.), Giannoulis Larentzakis (vid. 5,7 tšk.), Nazas Mitrou-Longas (vid. 2,2 tšk. ir 2 rez. perd.). Pastarasis šį sezoną pradėjo ne kur kitur, o Kaune, bet čia neužsikabino ir išvyko į Pirėją. Nepasirodė ir vidurio puolėjas Nikola Milutinovas (vid. 8,7 tšk., 5,8 atk. kam. ir 15,3 naud. balo).

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiakos“ 76:95 (20:23, 19:18, 17:28, 20:26).

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 18 (4/7 dvitaškiai, 1/4 tritaškis, 7/7 baudos), Rolandas Šmitas 17 (6/9 dvitaškiai, 1/4 tritaškis, 2/2 baudos), Lukas Lekavičius 10 (1/2 dvitaškis, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Tomas Dimša (5 rez. perd.) ir Karolis Lukošiūnas (2/6 tritaškiai) po 6, Laurynas Birutis 5 (2/5 dvitaškiai, 5 atk. kam.), Edgaras Ulanovas (5 atk. kam.) ir Brady Manekas (0/4 tritaškių, 5 atk. kam.) po 4, Kevarriusas Hayesas ir Edmondas Sumneris po 3 taškus. Arnas Butkevičius (19 min.) taškų nepelnė, o Danielius Lavrinovičius nežaidė.

„Olympiakos“: Thomasas Walkupas 22 (5/5 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 7 rez. perd.), Shaquielle'as McKissicas 20 (5/5 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 4/5 baudos), Alecas Petersas 16 (3/6 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 4/4 baudos), Mosesas Wrightas 11 (5/5 tritaškiai), Kostas Papanikolaou 7, Isaiah Canaanas 5, Moustapha Fallas (6 atk. kam., 2 blokai) ir Filipas Petruševas po 4, Ignas Brazdeikis ir Michalis Lountzis po 2 taškus.

Pirmame rate Graikijoje kauniečiai savo varžovams nusileido taip pat skaudžiai – 72:89, o apskritai jiems nusileido jau šeštą kartą iš eilės.

Primename, kad OLY, kaip ir „Žalgiris“, pertrauką išnaudojo turiningai – laimėjo Graikijos taurę, kai finale 69:58 susitvarkė su „Panathinaikos“.

Iki reguliariojo Eurolygos sezono pabaigos liks 7 turai. Per juos dar lauks akistatos su Tel Avivo „Maccabi“ (kitą ketvirtadienį Belgrade), Miuncheno „Bayern“, Bolonijos „Virtus“, Vitorijos „Baskonia“, Milano „Armani Olimpia“, „Monaco“ bei Madrido „Real“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)