Belgrade namų rungtynes žaidžianti Tel Avivo „Maccabi“ net 113:85 (28:15, 27:21, 31:25, 27:24) sutriuškino Tado Sedekerskio atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“ ekipą.

Nė karto nepirmavusi „Baskonia“ pakiliai žaidusius varžovus į priekį paleido dar pirmame ketvirtyje, kurį „Maccabi“ laimėjo 28:15.

Po Tado Sedekerskio ir Nikolos Rogkavopoulos taškų „Baskonia“ nežymiai sumažino deficitą (21:33), bet po minutės pertraukėlės „Maccabi“ spurtavo 8:0 ir atitrūko 41:21.

Odedo Kattasho auklėtiniai užtikrintai kontroliavo žaidimą ir pirmą dvikovos pusę laimėjo 55:36.

Po pertraukos „Baskonia“ neturėjo rimtesnių galimybių pakeisti rungtynių eigos ir beviltiškai nusileido 85:113.

„Maccabi“ puikiai atakavo iš toli – pataikė net 19 tritaškių iš 36 metimų (52,8 %), dvitaškius metė 60 proc. tikslumu (24/40), laimėjo kovą po krepšiais 38-27, atliko net 24 rezultatyvius perdavimus („Baskonia“ – 22), suklydo 8 kartus („Baskonia“ – 12).

Tadas Sedekerskis žaidė 34 min., pelnė 11 taškų (4/5 dvit., 1/4 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rez. p., perėmė 1-ą kamuolį ir surinko 17 naudingumo balų (2-as rezultatas komandoje).

„Maccabi“ ekipa žengė į atkrintamąsias ir čia serijoje iki 3 pergalių susitiks su 2-ą vietą užėmusia Atėnų „Panathinaikos“ ekipa.

„Baskonia“ ekipa turės dar paskutinį šansą patekti į atkrintamąsias: balandžio 19 d. namuose susitiks su Bolonijos „Virtus“ ekipa.

„Maccabi“: Lorenzo Brownas 29 (4/7 dvit., 7/8 trit., 5 rez.p., 35 naud. b.), Wade Baldwinas 26 (7/11 dvit., 4/6 trit., 22 naud.b.), Bonzie Colsonas 14, Antonius Cleveland 11, Tamiras Blattas 10.

„Baskonia“: Codi Miller-McIntyre’as 32 (11/13 dvit., 2/4 trit., 8 atkov. k., 7 rez.p., 45 n.b.), Markus Howard 14, Tadas Sedekerskis 11 (4/5 dvit., 1/4 trit., 7 atkov. k., 3 rez.p., 1 per. k., 17 naud.b.).

Reguliariajame sezone „Maccabi“ užėmė 7-ą vietą, „Baskonia“ liko 8-oje pozicijoje.

Stambule „Anadolu Efes“ 64:67 (23:21, 13:14, 14:13, 14:19) nusileido Bolonijos „Virtus“ ekipai ir baigė pasirodymą Eurolygoje.

„Virtus“ penktadienį svečiuose susitiks su „Baskonia“, šios dvikovos laimėtojas pateks į atkrintamąsias ir susikaus su Madrido „Real“ ekipa.

Kertiniu tapo lemiamas kėlinys, kuriame „Virtus“ perėmė iniciatyvą, nors sužaidus 2 min. „Anadolu Efes“ turėjo 5 taškų persvarą (55:50).

Tornike Šengelija pataikė baudas, tritaškius pataikė Alessandro Pajola, Marco Belinelli - ir „Virtus“ jau pirmavo tašku (58:57).

Šeimininkai ėmė strigti puolime, o taškus toliau rinko Awudu Abassas ir M. Belinelli (64:57, likus 3:30 min.).

„Anadolu Efes“ gretose iniciatyvos ėmėsi Shane’as Larkinas, taškus ėmęs rinkti baudų metimais (61:64).

Šeimininkai turėjo galimybę priartėti ar išlyginti rezultatą, bet likus 32 sek. tas pats Sh. Larkinas suklydo perduodamas kamuolį.

„Virtus“ gretose likus 11 sek. tritaškį smeigė Iffe Lundbergas, kuris iš esmės nulėmė svečių pergalę.

Per likusias sekundes „Anadolu Efes“ išsigelbėti nepavyko.

„Anadolu“: Willas Clyburnas 22 (6/12 trit., 19 n. b.), Shane’as Larkinas 16, Ercanas Osmani 6 taškai.

„Virtus“: Tornike Šengelija 13, Iffe Lundbergas ir Awudu Abassas po 12, Marco Belinelli 11 taškų.

Pirmame rate „Virtus“ namuose laimėjo 93:81, antrame „Anadolu Efes“ šventė pergalę 99:75.