Ketvirtadienį Ispanijos sostinėje vykusiame garsiajame „El Clasico“ šeimininkai po itin klampios kovos 65:64 (12:19, 16:11, 23:11, 14:23) palaužė „Barceloną“ (4-1).

Blankiai rungtynes pradėję ir visus 15 pirmų tritaškių pro šalį prametę madridiečiai antro kėlinio viduryje atsiliko pavojingu 14 taškų skirtumu (16:30), tačiau Gabrielis Deckas dar prieš didžiąją pertrauką inspiravo saviškių spurtą, kuris jiems leido praktiškai panaikinti visą turėtą deficitą – 28:30.

Trečiame kėlinyje jau Karališkasis klubas diktavo savo salygas ir susikrovė dviženklį pranašumą – 51:41.

Netrukus „Real“ atitrūko dar labiau (55:41), tačiau drąsiai varžovų milžiną Walterį Tavaresą atakavęs ir 6 taškus iš eilės suvertęs Rokas Jokubaitis privertė Chuso Mateo stabdyti rungtynių laiką – 58:52.

Estafetę iš lietuvio perėmęs Tomašas Satoransky išlygino rezultatą (59:59), bet baudas realizavęs Mario Hezonja išgelbėjo šventę Madride, nes prieš tai pratęsimą išplėšti galėjęs T. Satoransky iš trijų baudų pataikė tik vieną.

Abi komandos turėjo nuostolių: „Real“ vertėsi be Guerschono Yabuseles, o „Barcelonai“ trūko Nicolaso Laprovittolos.

Abu kolektyvai klaikiai atakavo iš toli: šeimininkai pataikė vos 2 iš 22 tritaškių (9 proc.), o svečiai – 5 iš 20 (25 proc.).

Po keitimo ant parketo pasirodęs R. Jokubaitis per 22 minutes sukaupė 6 taškus (3/8 dvitaškiai, 0/1 tritaškių), 5 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, 1 bloką ir 2 klaidas.

Willy Hernangomezas sumetė 13, Janas Vesely – 12 (10 atk. kam.), o Alexas Abrinesas – 11 taškų.

Nugalėtojams Gabrielis Deckas parūpino 20 (7 atk. kam.), o Vicentas Poirier – 14 taškų (7 atk. kam.).

Primename, kad tai buvo jau trečiasis „El Clasico“ šį sezoną: pirmuosius du principinius mūšius 90:80 (Ispanijos Supertaurėje) ir 86:79 (ACB lygoje) taip pat laimėjo „Real“.