Pirmoje susitikimo pusėje net ir 14 taškų skirtumu (40:26) atitrūkę žalgiriečiai į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami kiek kukliau – 48:37. Per pirmus du kėlinius kauniečiai išdalino net 15 rezultatyvių perdavimų (tik 3 klaidos), o dvitaškius realizavo 74 procentų taiklumu. Lygiai pusę komandos taškų sumetė dviesė sumetė Rolandas Šmitas (14) ir Laurynas Birutis (10).

Deja, antroje dvikovos pusėje gerokai gynybą suaktyvinę šeimininkai perlaužė eigą ir pasiekė pergalę. Lemiamos atakos metu pratęsimą išplėšti galėjusio Keenano Evanso metimas iš vidutinio nuotolio tikslo nepasiekė – 80:78.

Iš viso K. Evansas sumetė 19 taškų (4/6 tritaškiai). R. Šmitas pridėjo 16 (9 atk. kam.), L. Birutis – 14, Austinas Hollinsas ir Kevarriusas Hayesas – po 7, Edmondas Sumneris – 6.

„Fener“ gretose spindėjo paskutinę minutę fantastišką metimą su pražangą įskraidinęs Tyleris Dorsey su 19, Scottie Wilbekinas su 17 ir Jonathanas Motley su 16 taškų.

Rungtynės:

Stambulo „Fenerbahče“ – Kauno „Žalgiris“ 80:78 (22:26, 15:22, 19:14, 24:16).

„Fenerbahče“: Tylderis Dorsey 19 (4/5 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 5/5 baudos), Scottie Wilbekinas 17 (5/7 tritaškiai), Jonathanas Motley 16 (5 atk. kam.), Marko Guduričius ir Dyshawnas Pierre'as po 7, Nigelis Hayesas-Davisas 6, Nickas Calathesas 5 taškai.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 19 (1/5 dvitaškis, 4/6 tritaškiai, 5/5 baudos, 5 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.), Rolandas Šmitas 16 (9 atk. kam., 3 per. kam.), Laurynas Birutis 14 (5/6 dvitaškiai, 4/6 baudos), Austinas Hollinsas ir Kevarriusas Hayesas po 7, Edmondas Sumneris 6, Tomas Dimša 3 (4 rez. perd.), Edgaras Ulanovas (5 rez. perd.), Dovydas Giedraitis ir Danielius Lavrinovičius po 2 taškus.

Turkijos vicečempionų vairą į savo rankas praėjusią savaitę perėmęs Šarūnas Jasikevičius iškart pastatė komandą į pergalingas vėžes – per pirmąją akistatą buvo nugalėtas „Monaco“, o dabar ir „Žalgiris“.

Apskritai Stambulo atstovai namuose kol kas atrodo tiesiog nepriekaištingai – jie kaip ir čempionai Madrido „Real“ vyrai laimėjo visus savo teritorijoje žaistus mačus.

Savo ruožtu žalgiriečiai šį sezoną svečiuose (3-5) grūmiasi netgi sėkmingiau nei prie savų tribūnų (2-4). Tiesa, žaliai-balti pralaimėjo pastaruosius tris turnyro mačus, po ko sudrebėjo, bet visgi išstovėjo trenerio Kazio Maksvyčio kėdė.

Primename, kad kauniečiai šiuo metu yra nusėdę į 16-ąją poziciją.

Šį penktadienį „Žalgiris“ Nemuno saloje priims „Barceloną“ su Roku Jokubaičiu, o pirmąjį ratą užbaigs kitą savaitę laikinojoje sostinėje priimdami Tel Avivo „Maccabi“ klubą.

Pernai „Žalgiris“ ir „Fenerbahče“ pasidalino po pergalę savo tvirtovėse – atitinkamai 86:66 ir 79:87.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)