Laimėję Ainaro Bagatskio auklėtiniai D grupėje finišavo antri ir aštuntfinalyje susikaus su Juodkalnija. Pirmi – serbai, treti – rusai, ketvirti – turkai.

Tuo pačiu paaiškėjo ir visos aštuntfinalio poros bei tai, kad latviai su lietuviais tarpusavyje tikrai nesusitiks iki finalo. Mūsiškių, pergalės prieš graikus atveju, ketvirtfinalyje lauktų Kroatijos ir Rusijos poros nugalėtoja, o pusfinalyje – Serbijos/Vengrijos bei Suomijos/Italijos akistatos laimėtoja.

Tikru latvių lyderių šioje dvikovoje buvo Kristapas Porzingis, kuris pelnė 28 taškus, sugriebė 7 kamuolius ir surinko 33 naudingumo balus.

Nuostabų mačą sužaidė ir 35-erių metų komandos kapitonas Janis Blūmas, pasižymėjęs penkiais tritaškiais ir 17 taškų.

Vienas iš mačo teisėjų – lietuvis Tomas Jasevičius.

Latvija: Kristapas Porzingis 28 (6/9 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 7/7 baudos), Janis Blūmas 17 (1/1 dvitaškis, 5/8 baudos), Davis Bertanis 9, Dairis Bertanis ir Žanis Peineris po 8 taškus.

Turkija: Cedi Osmanas 24, Melihas Mahmutoglu 19, Semihas Erdenas 10.

Rungtynių eiga:

Latviai rungtynes pradėjo labai susikaupę: tritaškį iškart švystelėjo Kristapas Porzingis, dvitaškį pridėjo Rolandas Šmitas, vieną baudą įmetė Janis Strelniekas – 6:0. Tiesa, turkai nepasimetė ir pradėjo spausti savo varžovus, kurie kelis kartus iš eilės nepataikė iš toli būdami visiškai laisvi, bei po kelių Meliho Mahmutoglu atakų persvėrė rezultatą – 8:11.

K. Porzingis realizavo keturias baudas, tačiau latviai prametė penkis tritaškius iš eilės bei klydo – 14:17. Mūsų kaimynams padėjo A. Bagatskio paprašyta minutės pertraukėlė, po kurios tinklelį skrodė iškart trys jų tolimi šūviai – Davio Bertanio, Janio Blūmo ir Janio Timmos. Po pirmo kėlinio – 24:22.

Antro ketvirčio pradžioje penkis taškus iš eilės pelnė J. Blūmas, o po dviejų D. Bertanio dėjimų – jau 35:26. Turkams kiek priartėjus (35:30), darbo vėl ėmėsi K. Porzingis, po kurio tritaškio ir dėjimo greitame puolime pirmąkart užfiksuota dviženklė persvara – 40:30. Iki didžiosios pertraukos šeimininkai savo atsilikimą sumažino tik vienu tašku, nes kėlinį dar viena tritaške bomba užbaigė J. Blūmas – 47:38.

Trečiame ketvirtyje savo šou tęsė K. Porzingis, o Turkijos komandos treneris Ufukas Sarica dar buvo nubaustas technine pražanga – 55:43. Kėlinio viduryje K. Porzingio sąskaitoje – jau 24 taškai! Pačiu laiku savo taiklią ranką prisiminė J. Blūmas – 62:50.

Po dar vieno jo tritaškio ir puikaus perdavimo Martinui Meieriui, kuris įritino du taškus su pražanga – 68:54. Karštai tribūnų palaikomi turkai nepasidavė ir po Cedi Osmano tritaškio su pražanga nukirpo latvių atsargą beveik perpus – 68:60. Po trijų kėlinių – 69:63.

Turkai ėmė žaisti tarsi ant sparnų ir jau mynė latviams ant kulnų – 69:67 (likus žaisti 8 min.). Maža to, penktą pražangą užsidirbo J. Timma. Keturis taškus iš eilės pelnė Panevėžio „Lietkabelio“ naujokas Žanis Peineris, tolimą šūvį paleido Dairis Bertanis, dvitaškį smeigė prieš tai gynyboje bloku varžovu apdovanojęs K. Porzingis ir Latvijos rinktinė vėl įkvėpė oro – 78:69 (likus 4 min.).

Per likusį laiką turkams nebepavyko atkurti intrigos – latviai triumfavo 89:79.

Primename, kad prieš tai latviai nugalėjo Rusiją (84:69), Didžiąją Britaniją (97:92) ir Belgiją (64:92), o nusileido tik Serbijai (82:92).

Savo ruožtu turkai suklupo prieš Rusiją (73:76) ir Serbiją (74:80), bet pranoko Didžiąją Britaniją (84:70) ir Belgiją (78:65).

Trečia Juodkalnijos pergalė

Paskutiniame C grupės mače Juodkalnija užtikrintai 86:69 (24:19, 18:11, 24:23, 20:16) įveikė taip ir pergalės skonio nepajutusius rumunus, kurie savo žiūrovų akivaizdoje patyrė penktą pralaimėjimą.

Juodkalnija C grupėje užėmė 3-ią vietą ir aštuntfinalyje susitiks su D grupėje antrą vietą užėmusiais latviais.

Tuo tarpu nei vienos pergalės neiškovoję rumunai liko paskutiniai C grupėje.

Juodkalniečiams 14 taškų pelnė Nemanja Djurišičus, po 13 – Dino Radončičius ir Bojanas Dubljevičius.

Rumunijos ekipoje 18 taškų surinko Nandoras Kutis, 14 – Andrei Mandache (10 atk. kam., 11 rez. perd.), 11 – Catalinas Baciu.

A. Mandache pasiekė pirmą Europos čempionatų trigubą dublį nuo pat 1995-ųjų, kai tą patį padarė Čikagos „Bulls“ puolėjas kroatas Toni Kukočius, kuris mače su suomiais pasižymėjo 15 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.