Tikru suomių didvyriu tapo Lauri Markkanenas, sušveitęs net 43 taškus (17/23 dvitaškių, 2/6 tritaškiai, 3/4 baudos), sugriebęs 9 atšokusius kamuolius ir surinkęs 47 naudingumo balus.

17 taškų nugalėtojams pridėjo Sasu Salinas (5/10 tritaškiai), 16 – Edinas Maxhuni.

Kroatų neišgelbėjo nei 23 Bogdano Bogdanovičiaus, nei 17 Jaleeno Smitho pelnytų taškų.

Ketvirtfinalyje Suomijos krepšininkai susigrums su Ispanijos nacionaline ekipa, kuri šeštadienį aštuntfinalyje po pratęsimo 102:94 įveikė Lietuvos vyrus.

Sėkmingiau dvikovą pradėjo Suomijos rinktinė, kuri išsiveržė į priekį 13:6. Baigiantis kėliniui kroatai išlygino (18:18) rezultatą ir persvėrė savo naudai 20:21.

Kroatijos rinktinė apsukų nemažino ir padidino savo persvarą (20:25). Iniciatyvos ėmėsi suomių žvaigždė L. Markkanenas, po kurio 5 taškų iš eilės suomiai susigrąžino iniciatyvą – 27:25. Abi komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis (33:33).

Teisėjai ėmė dalinti karštiems kroatams technines pražangas. B. Bogdanovičius, Dario Šaričius ir treneris Damiras Mulaomerovičius suteikė varžovams galimybę rinkti lengvus taškus nuo baudų metimo linijos. Įpusėjus dvikovai suomiai buvo priekyje 45:43.

Trečiame ketvirtyje ir toliau vyko kova taškas į tašką. Suomių puolimą tempė L. Markkanenas, o kroatų – B. Bogdanovičius. Lauri pasižymėjus prieš pat sireną – 67:65 Suomijos atstovų naudai.

Ir toliau dominavęs suomių aukštaūgis, įmetęs savo 40-ąjį tašką, visiškai priartino saviškius prie pergalės – 89:79. Ir nors kroatai nepasidavė (89:84), paskutines jų viltis nubraukė dar vienas tolimas Lauri šūvis.