Kovoje dėl aukštesnės vietos C grupėje Bogdano Bogdanovičiaus vedama Kroatijos rinktinė 90:85 (21:21, 24:21, 22:25, 23:18) nugalėjo Ukrainos nacionalinę ekipą.

Kroatijos krepšininkai tik antrajame kėlinyje perėmė iniciatyvą ir susikrovė 12 taškų persvarą (41:29), kurią rungtynėms persiritus į antrąją pusę ir išbarstė.

B. Bogdanovičiaus užvesti kroatai vėl sugebėjo pabėgti į priekį 61:53, tačiau Ainaro Bagatskio treniruojami ukrainiečiai likus žaisti paskutines 10 minučių išlygino rezultatą 67:67.

Vis dėlto pabaigoje triumfavo sėkmingiau sužaidę Kroatijos krepšininkai.

Abi komandos išvengė prasčiausio scenarijaus – susidūrimo aštuntfinalyje su kol kas nepralaiminčiais Serbijos krepšininkais. Su pastaraisiais teks susigrumti italams.

Kroatai ir ukrainiečiai 2-ą ir 3-ią vietas grupėje pasidalins, kai bus sužaistos rungtynės tarp Italijos ir Didžiosios Britanijos.

Kroatija: Bogdanas Bogdanovičius 27 (28 naud.b.), Dominikas Mavra 13, Krunoslavas Simonas 11, Karlo Matkovičius ir Ivanas Zubačas po 10.

Ukraina: Volodimiras Herunas 21 (27 naud.b.), Bogdanas Blizniukas 16, Sviatoslavas Michailiukas 14, Issufas Sanonas 11, Viačeslavas Bobrovas 8.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Prahoje vykusiose D grupės rungtynėse Suomija be gailesčio 88:67 (26:11, 22:20, 28:18, 12:18) sutriuškino autsaiderius Nyderlandų krepšininkus.

Nuo pat rungtynių pradžios savo sąlygas aikštėje diktavę suomiai po dviejų kėlinių pirmavo 17 taškų (48:31), o trečiojo ketvirčio pabaigoje skirtumas išaugo iki 29 taškų (73:44).

Paskutiniame kėlinyje tik formalumus tvarkiusi Suomijos nacionalinė ekipa įtikinamai triumfavo. Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė suomių žvaigždė Lauri Markkanenas. Jo sąskaitoje 22 taškai ir 23 naudingumo balai.

Suomiai jau anksčiau laiko buvo užsitikrinę bilietą į atkrintamąsias varžybas, o galutinė jų vieta paaiškės po likusių D grupės rungtynių tarp Čekijos ir Izraelio bei Serbijos ir Lenkijos.

Suomija: Lauri Markkanenas 22, Shawnas Huffas 14, Edonas Maxhuni 9.

Nyderlandai: Worthy De Jongas 21, Keye van der Vuurstas de Vriesas 9, Charlonas Kloofas 8.

Trečiadienį paaiškėjo pirmosios keturios Europos čempionato aštuntfinalio poros, kurios Berlyne žais šeštadienį: