ŠEIRĖS TAKAS

Platelių kraštovaizdžio draustinyje įrengtas Šeirės pėsčiųjų takas yra puiki vieta ramiai pasivaikščioti. Ši vieta žavi savo reljefo įvairumu. Vaikščiojant galima apžiūrėti Šeirės mišką, Gaudupio pelkę, Piktežerį, Platelių ežerą bei būdingą krašto florą ir fauną. Takas įrengtas taip, kad galima ne tik ramiai pasivaikščioti, bet ir patirti ir tam tikrus pojūčius. Šeirės tako erdvių pritaikyta infrastruktūra padeda susipažinti su aplinka per regą, uoslę, klausą, lytėjimą ir, žinoma, verčia susimąstyti apie visa tai, kas patiriama. Ši vieta puikiai tinka kiekvienam gamtos mylėtojui. Viso tako ilgis – 4,1 kilometro, takas taip pat pritaikytas ir neįgaliesiems, jiems sudarytas 1,4 kilometro atstumas. Šalia tako yra stovyklavietė, poilsio, svečių namai, jachtų klubas, kavinė, todėl žingsniuojant taku galima sustoti ir pailsėti.

PLOKŠTINĖS TAKAS

Žemaitijos nacionaliniame parke esantis takas įkurtas buvusios sovietinės karinės bazės teritorijoje, šalia Pilelio šaltinio. Šio tako pavadinimas kilęs nuo žmogaus, gyvenusio prie minėto šaltinio, pavardės. Pats šaltinis įdomus tuo, kad neužšąla net šalčiausią žiemą, neišdžiūsta per didžiausias metų sausras. Lankantis šiame pėsčiųjų take galima pamatyti jau minėtą Pilelio šaltinį, apžiūrėti buvusios karinės bazės teritoriją, kurioje įrengta Šaltojo karo ekspozicija, taip pat pasivaikščioti kalvotomis ir miškingomis krašto vietovėmis.

LIEPIJŲ PĖSČIŲJŲ TRASA

4 km ilgio žiedinė pėsčiųjų trasa, esanti Liepijų miške, gali sužavėti kiekvieną čia apsilankiusį žmogų. Vietovėje jaučiamas visiškas natūralumas, takas neturi specialiai įrengtos dangos, todėl vaikščioti tenka įprasta miško paklote. Šis pėsčiųjų takas įrengtas Liepijų kraštovaizdžio draustinio teritorijoje. Botanikai yra nustatę, kad Liepijos kraštovaizdžio draustinyje yra didžiausios plačialapių miškų liepinių skroblynų bendrijos, kurios Žemaitijos nacionaliniame parke labai retos, todėl labai svarbus veiksnys yra tausoti gamtą ir, lankantis draustinyje, suprasti jos reikšmę. Einant taku įdomiausiose vietose pastatyti informaciniai stendai su pagrindine informacija. Norintys labiau susipažinti su lankoma vieta, gali nemokamai parsisiųsti specialią programėlę „Audio Guide of Zemaitija National Park“, kurioje pateikiamas aiškus maršrutas ir audiogido įrašas.

PAPLATĖLĖS TAKAS

Rytinėje Platelių ežero pakrantėje, Paplatėlės kaime, įkurtas 2,3 kilometrų pėsčiųjų takas žavi pakelėje stovinčiomis žaismingomis medinėmis skulptūromis. Tai vienintelis Žemaitijos nacionalinio parko takas, kuriame įrengtos tokio tipo skulptūros. Jų pagrindinis išskirtinumas – skulptūrų ilgaamžiškumas. Medinės skulptūros išlikusios nuo XX a. devintojo dešimtmečio, jos sukurtos lietuvių pasakų motyvais. Dalis skulptūrų pritaikytos vaikų žaidimams ir aktyviam poilsiui, todėl pasivaikščiojimo metu vaikams tikrai nebus nuobodu. Įspūdingos skulptūros kviečia pasidaryti gražias nuotraukas prisiminimui. Paėjus toliau galima pamatyti apžvalgos bokštą. Užlipus siūlome apžiūrėti įspūdingą peizažą – iš apžvalgos bokšto atsiveria vaizdas į Sultekio tvenkinį ir jį juosiančius nesibaigiančius spygliuočių miškus.

POETO V. MAČERNIO GIMTINĖS TAKAS

Besidomintiems lietuvių literatūra šis takas – puiki vieta susipažinti su vieno iš žymiausių XX amžiaus pirmos pusės lietuvių poetu Vytautu Mačerniu, jo gyvenimu. Šarnelėje esantis takas neilgas, siekia vos 545 metrus, tačiau vaikštant galima pajusti nostalgišką poeto egzistenciją. Einant atsiveria Šarnelės kaimo vietovės vaizdai, galima pamatyti šaltinį, perskaityti kelias „Akmenines vizijas“, pastatytas mėgstamiausiose poeto vietose. Šiose apylinkėse tragiškai nuo atsitiktinės sviedinio skeveldros žuvęs Vytautas Mačernis buvo palaidotas Žvyrynėlio kalnelyje, kur poetas praleisdavo nemažai laiko. Šis takas nuveda prie poeto kapo. Tai atoki vieta, priverčianti susimąstyti, laikytis rimties. Nuo kalnelio žvelgiant į horizontą atsiveria vaizdas į Mačernių giminės sodybą, kuri matoma maždaug už 300 metrų. Ten gyveno Vytautas Mačernis su šeima.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos