Ieškantiems išskirtinių poilsio vietų Lietuvoje, rinktis tikrai bus iš ko – vieną salų netgi galima išsinuomoti! Lietuviškos salos ne tik mena seniai užmirštas legendas, tačiau taip pat turi kuo nustebinti. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir turizmo informacijos centrai pranešime žiniasklaidai dalijasi informacija apie įspūdingiausias mūsų šalies salas, o visą parengtą salų sąrašą rasite čia.

Kviečiame susipažinti su keletu šio sąrašo salų:

Sala su piliakalniu (Molėtų r.)

Vainikų sala yra ilgiausiame Lietuvoje Asvejos ežere, kurio vandenys skalauja Molėtų, Švenčionių ir Vilniaus rajonus. Ši sala įdomi tuo, kad joje yra neseniai surastas ir archeologų dar neištyrinėtas Jonėnų piliakalnis. Jį galima pamatyti nuo stataus Liudgardo šlaito, esančio Asvejos ežero pakrantėje tarp Baluošos upelio žiočių ir Giraičių kaimo. Pasak Asvejos regioninio parko direkcijos, prie Vainikų salos galima priplaukti baidarėmis, irklentėmis, valtimis.

Daugiau skaitykite ČIA.

Ežeras saloje (Ignalinos r.)

Ilgasalė Baluošo ežere – vienintelė Lietuvos ežero sala, kurios viduryje slepiasi atskiras ežerėlis. Šis ežeras ežere vadinamas Baluošo akimi, o jo gylis siekia virš 7 m. Į jį galima įplaukti upeliu iš Baluošo ežero. Sala matosi nuo Trainiškio kaimo kranto, o ją pasiekti patogiausia pasirinkta vandens transporto priemone – valtimi, baidare, irklente ar kt. Šis ežeras yra viename populiariausių plaukimo baidarėmis maršrutų Būkos upė-Ginučių vandens malūnas.

Daugiau skaitykite ČIA.

Dvaras Lietuvos formą primenančioje saloje (Rokiškio r.)

Viena didžiausių, gyvenamų ir labiausiai lankomų salų Rokiškio rajone – Salų miestelis. Į miestelį patekti galima tiltu arba atplaukti plaustu. Pagrindinis traukos objektas čia – didingasis Salų dvaras. Šiuo metu dvare šeimininkauja Rokiškio tautodailininkų asociacija, kuri čia vykdo įvairiausias veiklas: vaikų vasaros stovyklas, edukacijas ir kūrybines dirbtuves, tapybos užsiėmimus, skirtingus renginius. Rūmuose veikia restoranas, o dvaro parke lankytojus džiugiai pasitinka alpakos, stručiai ir poniai. Kadangi dvaras yra saloje, apsuptoje Dviragio ežero, parke įrengtos dvi maudyklos su tiltais, sūpynėmis, persirengimo kabinomis.

Įdomu, kad Salų dvaro rūmų parke gali rasti ir kitokią, unikalią salą-plaustą (55.810799, 25.367428). Čia auga palmė, yra gultas. Pasiimi užkandžių, gėrimų, lipi į salą ir išplauki į plačiuosius Dviragio ežero vandenis visos dienos poilsiui.

Daugiau skaitykite ČIA.

Privačios atostogų salos (Molėtų r.)

Bebrusų ežero viduryje (Šaukšteliškių k., Luokesos sen., Molėtų r.) – specialiai atostogautojams skirtos privačios salos.

Saloje-stovyklavietėje „Žvejų rojus" yra vasarinis namelis dviems asmenims, pavėsinė, rūkykla žuvims, hamakai, laužavietė, supynės, biotualetas. Tamsiu paros metu sala apšviesta. Saloje galima statyti palapines, atsivežti augintinius. Romantikams ir žvejams skirtas plaustas su stalu, suoliuku, šašlykine, maišu malkų parai bei vasariniu nameliu dviems.

Robinzono saloje-stovyklavietėje taip pat yra plaustas žvejybai, erdvus vasarinis namelis trims, stalas po stogu, laužavietė, šašlykinė, malkos, biotualetas, žuvų rūkykla, hamakai, maudykla smėlėtu krantu ir visiška ramybė gamtos apsuptyje.

Kito Molėtų rajono ežero – Grabusoto – saloje įrengtas kempingas „Obuolių sala“. Jis taip pavadintas ne veltui – čia žaliuojančias šimtą obelų pasodino gamtininkas biologas Pranciškus Baltrus Šivickis, kadaise įsigijęs šią salą ežerų faunai tirti. Dabar jo sodyboje veikia kempingas, kavinė, pastatyti poilsio nameliai, galima išsinuomoti valtį, irklentę.

Daugiau skaitykite ČIA.

Ežerų krašte – sala nuomai (Ignalinos r.)

Ignalinos miestą supa keliolika ežerų. Čia – ir Meilės sala, ir keturių ežerų apsuptas kaimas, ir net sala nuomai. Pasirinkus 8 ežerų maršrutą po Ignaliną, Paplovinio ežero tilto viduryje rasite salą, kurią vietiniai vadina „Meilės sala“. Saloje yra keletas suoliukų, ant kurių atsisėdus galima pasigrožėti fontanu ežere.

Sala nuomai! Pripučiama vandens platforma, kuri talpina iki 10 žmonių, gali tapti asmenine sala bet kuriame Ignalinos ežere. Prisiyrus irklais į norimą vietą galima išmesti inkarą, šokinėti į vandenį, maudytis, degintis ir mėgautis vasara.

Daugiau skaitykite ČIA.

Triušių sala (Šiaulių r.)

Pasak Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro, viena gražiausių ir patraukliausių salų Šiaulių rajone yra Naisiuose. Vasarą dirbtinė apskrita sala yra vienas pagrindinių traukos objektų vaikams iš visos Lietuvos. Saloje ganosi triušiukai su savo jaunikliais, aplink tyvuliuoja tvenkinys, žydi skirtingų rūšių lelijos, yra įrengtas paplūdimys, maisto užkandinė, gausybė sūpuoklių aplink salą.

Daugiau skaitykite ČIA.

Miestų salos (Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Marijampolė)

Salų galima rasti ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose! Štai, Klaipėdoje, Kuršių mariose, – Kiaulės nugaros sala. Tiesa, joje nėra nei paplūdimių, nei pastatų, nei lankomų objektų. Pasak Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro, vienoje didžiausių Lietuvos salų išsilaipinti negalima, nes tai yra strateginės reikšmės objektas (krantinėje švartuojasi SDG laivas „Independance“), tačiau pro ją galima praplaukti laivu ir pažiūrėti, ar ji tikrai primena kiaulės nugarą.

Daugelio kauniečių bei Kauno miesto lankytojų keliai veda į Nemuno, arba Karmelitų salą, mat joje – „Žalgirio arena“, salos parkas, vasarą duris atvers Vandens sporto centras su olimpiniu baseinu, kyla šiuolaikinis mokslo muziejus „Mokslo sala“. Į salą galima patekti keliais tiltais.

Panevėžiečiams per miestą ir jo apylinkes tekanti Nevėžio upė yra ypatinga – nuo jos pavadinimo kilo ir miesto vardas. Tačiau turbūt ne kiekvienas žino, kad pačiame miesto centre tam tikrą atkarpą nuo vieno iki kito tilto Nevėžis teka ne savo natūralia vaga, bet dirbtinai iškastu kanalu – Senvage. Šiuo metu tai yra viena gražiausių poilsio vietų mieste – Senvagės saloje įrengtos atokvėpio vietos, suoliukai, skulptūros, vyksta renginiai. Taip pat galima stebėti 36 metrų ilgio ir beveik 18 metrų aukščio plaukiojantį muzikinį šviesų ir projekcijų fontaną, kuris laikomas didžiausiu ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Marijampolės Marių parkas, iš visų pusių supamas vandens, yra puiki vieta iškyloms bei maudynėms. Šalia Šešupės vingio įsikūręs kempingas, netoliese - „IKI“ grill zona, vasarą veikia vandenlenčių parkas „WakeTown Miami“ arba vandens batutų parkas „Zero Majami Park“. Marių parko pusiasalis lengvai pasiekiamas tiek automobiliu, tiek dviračiu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės