„Norisi pasidžiaugti, kad nepaisant praėjusių sudėtingų metų, Lietuvos turizmo bendruomenė paruošė šūsnį naujienų ir kūrybiškų projektų, norėdami sudominti net visko mačiusį keliautoją. Mus pasiekė naujienos apie pavasarį ir vasarą planuojamus atidaryti naujus pėsčiųjų, dviračių takus, atnaujintus muziejus, restauruotus svarbius istorinius objektus, aktyviai planuojamus neįprastus kelionių maršrutus“, – pranešime žiniasklaidai dalijasi „Keliauk Lietuvoje“ Turinio projektų vadovė Snieguolė Valiaugaitė.

Nors lankytinų objektų ir turizmo naujienų sąrašas dar plėsis, „Keliauk Lietuvoje“ ir Lietuvos turizmo informacijos centrai jau šiandien kviečia susipažinti su 10 vietinio turizmo naujienų, kurios stebins keliautojus 2021-aisiais:

1. Pramoninio turizmo patirtys Panevėžyje

Sakote, Lietuvoje jau tikrai matėte viską? Panevėžio miestas šiais metais pasiruošęs dar aktyviau pristatyti jau dabar daug dėmesio ir pagyrų sulaukusį savo naująjį produktą – pramoninį turizmą. Netikėtų patirčių ištroškę keliautojai miesto istoriją ir paveldą galės pažinti lankantis linų, muilo, stiklo, konservų ar cukraus fabrikuose, mėsos kombinate ar vėjo malūne, kuriame kadaise buvo malami grūdai.

2. Palangos kurhauzas

Palangoje pilnai atgijo Palangos kurorto simbolis – Palangos kurhauzas, kuris buvo vienas pirmųjų kurorto pramogų ir poilsio pastatų. Pirmame aukšte jau įrengta teatrui pritaikyta amfiteatrinė salė, taip pat puošni reprezentacinė renginiams skirta erdvė. Pastarojoje atkurtas grafų Tiškevičių gyvenamojo laikotarpio interjeras, jau tyliai laukiantis smalsių lankytojų žvilgsnių.

3. Patefonų muziejus

Muzikos mylėtojams – popietė Patefonų muziejuje Biržų rajone, A. Podėnienės kaimo turizmo sodyboje. Keliautojai 2021 metais bus kviečiami sudalyvauti edukacinėje programoje „Patefonų istorijos ir muzika prie arbatos“, kurios metu išvys įspūdingą įvairių laikmečių surinktą patefonų kolekciją bei turės galimybę nerti į vinilinių plokštelių klausymosi ritualą.

4. Pasivaikščiojimas jūros dugnu

Jurbarke lankytojų lauks nauja, gamtos apsuptyje įrengta trasa, kuri kvies net į 17 km kelionę po Karšuvos girią. Maršrutas prasideda visai šalia istorinio Lietuvos miestelio Viešvilės ir neriama tolyn Viešvilės rezervato ribos link. Čia galima pamatyti kaip atrodo žmogaus rankos nepaliesta gamta, išvysti briedžius, tauriuosius elnius, šernus. Paėjus toliau, galima įkopti į aukščiausias Lietuvoje žemynines kopas. Tai – Kaskalnio draustinis. Tiesa, kadaise čia buvo jūros dugnas. Slinkdami ledynai ir suformavo šį ypatingą trasos kraštovaizdį. Maršruto teirautis čia.

5. Vilkaviškis kvies turistus išsikepti naminės duonos

Vilkaviškio bendruomenė dar 2020-iais ėmėsi įgyvendinti didžiulo masto projektą „Pagaminta Vilkaviškyje“ ir jau šiais metais kvies keliautojus iš visos Lietuvos pažinti miestą per vietinę produkciją: apsilankyti duonos kepimo edukacijoje ir parsivežti dar šiltą kepalėlį namo; sudalyvauti sviesto mušimo pamokoje; išgerti vaistažolių arbatos; Jono Basanavičiaus gimtinėje sužinoti kaip gaminama gilių kava ir, žinoma, paragauti tik ką iš „Art Galcio“ ledų fabriko, į šalia įsikūrusią krautuvėlę, atgabentų šviežių, švelnaus skonio ledų.

Duonos kepimas

6. Atnaujintas tarpukario kino teatras „Romuva“

Šių metų vasaros pradžioje, po rekonstrukcijos, Kaune planuojama atidaryti vieną svarbiausių modernizmo architektūros objektų – istorinį kino teatrą „Romuva“. Pasak Kauno miesto turizmo ekspertų, į kino teatrą sugrįš ir kino seansai. Atidarymo proga planuojama minėti pirmojo Lietuvoje sukurto filmo 90-metį.

Kino teatras Romuva

7. 2021 m. Lietuvos kultūros sostinė Neringa virs Kultūros sala

Lietuvos kultūros sostinė grįžta prie vandens ir šiais metais šį titulą iš Trakų perima Neringa. Ambicingą projektą „Kultūros sala“ pristatantis kurortas 2021-aisias, įveikus pandemijos bangas, kvies keliautojus atrasti ramybę ir įkvėpimą bei pasinerti į naujas kultūrines patirtis. Gegužę startuos ir muzikos, vizualinių instaliacijų bei šviesų dailės projektas „Grynumas“, kurį kurs kompozitorius ir muzikantas Andrius Mamontovas bei vizualinių instaliacijų kūrėja Jolita Vaitkutė. Jau žinoma ir tai, kad vasarą suburta tarptautinė menininkų komanda Neringoje statys G. F. Händelio barokinę operą „Acis ir Galatėja“.

8. Druskininkuose duris atvers unikali co-working ir co-living erdvė „Tech Spa“

Druskininkai jau seniai yra įgavę kurorto ir tobulos vietos poilsiui statusą, tačiau dabar į šį miestą bus galima laikinai perkelti ir savo darbo vietą. Jau šių metų pirmojo ketvirčio pabaigoje čia duris atvers unikali bendradarbystės erdvė „Tech Spa“.

„Tech Spa“ konceptas leis mėgautis tobulu balansu tarp darbo ir poilsio – dirbti bendradarbystės erdvėje ir gyventi patogiuose apartamentuose miesto centre. Tai bus dar neatrasta ir unikali vieta ir „worcations“ išvykoms Lietuvoje.

9. Nidoje – nauja rekreacinė infrastruktūra

Šiemet Nida keliautojus pasitiks dar labiau atsinaujinusi: į ilgus, romantiškus pasivaikščiojimus gamtoje kvies Urbo kalnas, metus pradedantis atnaujintas takais, atsiveriančiomis regyklomis, atokvėpio suoleliais. Kelionės dviračiu bei pasivaikščiojimai Nidoje taip pat taps kur kas malonesni – ties apsauginiu kopagūbriu sutvarkytas 1,7 km ilgio takas, pritaikytas ir žmonėms su negalia. Naujienas sekite čia.

10. Paukščių stebėjimo namelis jau ir Plungėje

Pastaraisiais metais paukščių stebėjimas susilaukė didelio Lietuvos ir užsienio keliautojų dėmesio, todėl nenuostabu, kad 2020 metais vienas po kito ėmė kurtis vis daugiau paukščių stebėjimo namelių miškuose. Vienas tokių įkurtas Plungėje, Žemaitijos nacionaliniame parke, tačiau tik šiemet pradedantis priimti lankytojus.

„Keliauk Lietuvoje“ primena, kad šiuo metu šalyje paskelbtas griežtas karantinas. Todėl gyventojai skatinami linkti namuose, kruopščiai planuoti ateities išvykas ir keliauti vėliau. Dar daugiau 2021 metų vietinio turizmo naujienų rasite čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt