„Pamanėme, kad tėvystės atostogas puikiai galime išnaudoti kelionėms bei kokybiškam laikui su savo mažuoju. Tad išsikraustėme iš nuomojamo būsto, visą užgyventą mantą paskirstėme po tėvų namus ir leidomės ieškoti nuotykių.

Mūsų pupsiui tikrai labai pasisekė, kad per visus tuos metus smagiai laiką leido ne tik su mama, bet ir su tėčiu, diena iš dienos, o ne tik vakarais po darbo“, – sako pora ir svarsto, kad šitaip jie pildo ne tik savo, bet ir kitų žmonių svajones. Mat kai prieš metus pasidalijo savo planais išvykti metams su mažyliu be atgalinio bilieto, sulaukė įvairiausių reakcijų, bet labiausiai džiugino labai dažnas komentaras – „Ir mano tokia svajonė, tik neprisiruošiu...“

„O mes nutarėm neatidėlioti ir pabandyti. Ar pavojinga? Turbūt ne. Ar baisu? Taip. Ar baimė mus stabdo? Ne!“ – apie savo gyvenimo nuotykį sako keliautojų šeima ir su „Vakarų ekspreso“ skaitytojais dalijasi jau daugiau nei metus trunkančios kelionės įspūdžiais.

Praeitų metų vasario 1-ąją trijulė išsilaipino Pukete, Tailande.

„Aplankėme Khao Sok nacionalinį parką, persikėlėme į salas Koh Phangan, Koh Samui, Koh Tao. Iššniukštinėjome egzotiškąjį Bankoką. Keli mėnesiai, praleisti Tailande, lepino šiluma, žemomis maisto bei paslaugų kainomis, nepaprastai skaniu maistu, šviežiais vaisiais bei įsimintinais potyriais naktinėse džiunglėse“, – prisiminė pora.

Beje, jų sūnelis Ąžuolas būtent Tailande žengė savo pirmuosius žingsnius.

„Iš Bankoko patraukėme į Manilą, Filipinus. Nemažai pasiblaškėme ir čia. Aplankytos salos Palawan, El Nido, Coron, Bohol, Siquior, Cebu. Filipinai užgrūdino mus jiems būdingu chaosėliu, mini taifūnais, tarakonais, lakstančiais ant kūno, izoliacija susirgus kovidu, atšauktais kitų kelionių planais (planavome pakeliauti Pietų Korėjoje, Japonijoje). Filipinuose patyrėme nemažai kontrastų. Nepaisant visų nesklandumų, nepatogumų, turėjome progą pasidžiaugti ir nepaprastai gražia gamta, saulėlydžiais, kriokliais, spalvingu povandeniniu pasauliu“, – pasakoja lietuviai.

Iš Filipinų šeima „bėgo“ į Singapūrą. Tuo metu tai buvo viena iš šalių, nereikalaujanti PRG testų pasiskiepijusiems asmenims.

„Per Singapūre praleistą savaitę tikrai nemažai spėjome pamatyti: Sentosos salą, Gardens by the Bay, Marina Bay, China town, Little India, Kampong glam, Mount Faber parką. Singapūras – magiška vieta“, – teigė keliautojai.

Iš Singapūro šeima pakėlė sparnus į Langkavį Malaizijoje.
„Mums tai buvo gera reabilitacija po persirgto kovido ir visų apturėtų nuotykių Filipinuose. Pailsėję saloje, patraukėme į Kvala Lumpūrą, Melaką.
Iš Kvala Lumpūro vėl grįžome į Singapūrą ir patraukėme į kitą žemyną – Ameriką. Sutaupėme vieną parą gyvenime, nes iš Singapūro pakilome 9 val. ryte, o San Franciske nusileidome tos pačios dienos 8.50 val. ryte“, – prisiminė pora.

San Franciskas, Sekvojų nacionalinis parkas, Los Andželas, Las Vegasas, Didysis kanjonas, Gleno kanjonas, Mamutų, Tahoe ežerai, Josemičio, Jeloustouno nacionaliniai parkai, Cannon Beach, Portlandas, Sietlas, Niujorkas – štai tiek vietų vietelių, žymiausių nacionalinių parkų, didžiųjų Amerikos miestų šeima aplankė per 49 dienas.

„Niekada net neįsivaizdavome, kad kada nors teks pamatyti laukinėje gamtoje meškas, bizonų bandas ar ant kranto begulinėjančius jūrų liūtus... Tie vaizdai išliks ilgai atmintyje“, – tikino keliautojai.

Iš Niujorko šeima patraukė į Stambulą Turkijoje.

„Panagrinėję spalvingąjį Stambulą, patraukėme pas draugus į Iskenderuną. Drauge panagrinėjome Arsuzo miestelį, pasidarėme smagią išvyką į Mersiną. Na, o nuo svilinančio karščio kelioms dienoms buvome pabėgę į dar vieną magišką vietą – Kapadokiją. Čia uolos primena nykštukų kepuraites ar įvairiausių spalvų morengus. Dar daugiau magijos sukuria 5 val. ryto šimtai į orą pakilusių oro balionų“, – pasakojo lietuviai.

Teisybės dėlei reikia paminėti, kad per praėjusius metus šeima ne vien keliavo, bet buvo trumpam sugrįžusi ir į Lietuvą. Praėjusį rudenį grįžę į Lietuvą atšventė mažojo Ąžuolo krikštynas, pasidžiaugė rudenišku Lietuvos oru ir susikrovę mantą į mašiną patraukė pasiblaškyti po Europą.

„Su stotelėmis Varšuvoje, Vienoje bei Zagrebe, pasiekėme Splitą Kroatijoje. Visą mėnesį praleidome Splite, vis aplankydami apylinkės miestelius: Makarska, Omiš, Trogir, Primošten. Vieną savaitgalį praleidome Dubrovnike, aplankėme Krka nacionalinį parką. Džiaugiamės savo sprendimu, nes Kroatija mums tikrai labai labai patiko. Visi miesteliai prie jūros vienas už kitą gražesni, kalnai bei salos horizonte užburia, vis pagauni save akimis klaidžiojant jų viršūnėse“, – prisiminimais dalijasi Žiaušių šeima.

Iš Kroatijos stabtelėdami Milane, Italijoje, lietuviai patraukė į Šamoni, Prancūzijos Alpes.
„Visą mėnesį džiaugėmės galėdami matyti aukščiausius kalnus, Monblano viršūnę pro virtuvės langą. Su raudonuoju traukinuku nukeliavome iki ledyno, pasikėlėme į 2 525 m aukštyje esančią Brevento viršukalnę. Nauja patirtis – slidinėjimas. Panašu, kad „papuolėm“, nes sužavėjo ne tik kalnai, bet ir šis sportas. Aplankėme gražiausius Savojos regiono miestelius: Šamoni, Saint-Gervais-Les-Bains, Megeve“, – kelionės įspūdžiais dalijasi šeima.

Naujuosius metus jie sutiko Berne, Šveicarijoje.

„Pašniukštinėjome po šiuos Šveicarijos miestus ir miestelius: Ženevą, Berną, Lauterbruneną, Kanderstegą ir... pabuvome gamtos sukurtoje veidrodžių karalystėje – Oešineno ežere“, – vardija pora.
Iš Šveicarijos šeima vėl grįžo į Prancūziją, šį kartą į Normandiją, Cote d'albatre pakrantę. Įspūdingos uolos, vandenyno galia bei užburiantys Normandijos vaizdai, pasak poros, negali palikti abejingų.

„Pakeliui į Normandiją kelias dienas paturistavome Paryžiuje, Dižono mieste, buvome nuvykę savomis akimis pamatyti žymųjį Le Mont Saint Michel (Sen Mišelio kalnas)“, – pasakojo Žiaušiai, šiuo metu vis dar keliaujantys po Europą ir savo įspūdžiais besidalijantys instagrame @tripleAZtrip ir feisbuke @tripleAZtrip.